Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más viszi oviba a gyermekét...

Más viszi oviba a gyermekét ha folyik az orra?

Figyelt kérdés
Kislányom szeptemberben kezdte az ovit. Két hét múlva elkezdett folyni az orra, de csak annyira hogy párszor egy nap kifújta és kész. Se torokfájás, se láz, se köhögés. Egy hét szünet után ez újra kezdődött, most sűrűbben kell fújni az orrát, de nem köhög, nem lázas, jókedvű, stb... Kapnak az öcsivel együtt C-vitamint, multivitamint, sok zöldséget és gyümölcsöt. Látom, hogy nem igazán tetszik az oviba, hogy fújja az orrát, de most maradjon itthon? Ti mit csinálnátok? Ja és ebéd után minden nap jön haza, mert amúgy is itthon vagyok.
2014. okt. 9. 11:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Ha amúgy is otthon vagy, akkor miért viszed oviba? Kúráld ki rendesen és utána mehet.
2014. okt. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vidd oviba, amíg meg nem gyógyul teljesen. Lehet, hogy a lányodon nem jön ki a betegség teljesen, de más kisgyerek elkaphatja, mondjuk olyan is, akinek a szülei nincsenek otthon és azért jár oviba. Ez így lenne korrekt, szerintem. :)
2014. okt. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
én múltkor pont egy ilyen esetnél nem vittem,nálunk a gondozónő szólt, hogy ha csak ennyi van, vigyem nyugodtan
2014. okt. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Még soha nem voltunk dokinál,mert nem beteges. Egyszer volt ilyen orrfolyása, és közölte a doktornő, hogy minek viszem ilyennel az orvoshoz, nem beteg ez a gyerek. Mit tudnátok tanácsolni az orrfolyásra? Hogyan tudnám kikúrálni ebből? A doki sem mond semmit, csak azt hogy C-VITAMIN. Azt meg kapja mindig. Vagy akkor milyen igazolással maradjon itthon?
2014. okt. 9. 11:30
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ennyivel viszem. Ha egy minimális orrfolyással otthon maradna, akkor egy hetet járna oviba, kettőt nem. Nálunk az óvodában, mikor kérdeztem, hogy köhögött-e vagy sokat fújta-e az orrát, akkor az óvónéni azt mondta, hogy nem csak párszor, és nem gondolja hogy lázas - tehát nem is gondolják, hogy ennyivel otthon marad. A gyerekorvosunk meg mindig azt mondta, hogy ha nem sárgás vagy zöldes az orrváladék, és nem köhög hurutosan, akkor mehet közösségbe.

Ha nálatok ez probléma, vagy bizonytalan vagy, vidd el orvoshoz, és ő megmondja, hogy mehet-e közösségbe vagy nem.

2014. okt. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha csak napi 5-6-szor kell kifújni az orrát akkor felesleges hogy otthon üljön,de egyébként én nem viszem,de csak azon okból,hogy nekünk ha megjelenik az orrfolyás akkor tudom,hogy beteg lesz és jön a többi tünet is.
2014. okt. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

kiscsoportos ha jól értem, semmilyen igazolás nem kell arról, hogy otthon marad. majd arról kell, hogy meggyógyult.


szerintem nem olyan vészes ez a pár orrfújás, de mivel otthon vagy, én biztos nem vinném be pár napig, hogy teljesen meggyógyuljon. otthon, kicsit pihen, állandó hőmérsékleten van, kipiheni magát, sokat számít a legyengült immunrendszerének

2014. okt. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Viszem, nálunk kiscsoportban is kellet igazolás, ha nem ment oviba.

Ha nem lázas, nem bágyadt, jó kedvű, eszik rendesen, viszem. Levittem a doktornőhöz akkor a kislányomat, amikor elkezdte az ovit, és folyt az orra és köhögött párszor, hogy mit csináljak. Mehet oviba vagy maradjak otthon. Azt mondta - sőt, később a gégészeten is ezt mondták -, hogy ezzel otthon ülhetek márciusig, így viszem.

2014. okt. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nálunk amíg csak náthás és vagy köhög mehet oviba! Nem tartja otthon a doktornő, sőt az oviban a gondozónők is mondják, hogy hozzuk nyugodtan őket! ;) Amikor amúgy megkérdeztem az ovónőt, hogy sokat köhögött-e, erre az volt a válasz:? hogy szinte mindenki köhög... :/
2014. okt. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én, amíg nincs láza, van étvágya, egy kicsit folyik csak az orra vagy kicsit köhög simán elviszem oviba. Pár hete elkezdett folyni az orra, egyik este 37,4 volt a hője, de reggelre sem, meg másnap este sem ment feljebb... elgondolkodtam, hogy nem viszem oviba. Reggel mégis elvittem, a csoportban a 20 gyerekből 10 tutira meg volt fázva, de a legdurvább az óvónéni volt, aki beszélni is alig tudott, de sajnos nem volt aki bejöjjön helyette...Erről ennyit. Egy hete voltam szmk gyűlésen, az óvodavezető-, aki szintén egy csoport óvónője- tartotta. Lázasan, köhögve, rekedten, levegőt alig kapva volt jelen és elmondása szerint már egy hete benne van...nem ment táppénzre. Erről ennyit. Láz nélkül a legtöbb gyerekorvos sem fogja eltiltani az ovitól. Minden második gyerekkel otthon lehetne most maradni.
2014. okt. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!