Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vinnétek 5 évesen iskolába a...

Vinnétek 5 évesen iskolába a gyermeketeket? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
Nagylányom októberi születésű. Most voltak az év eleji felmérők az óvodában ahol bőven nagycsoportos szinten teljesített mind a 6 felmért dologban. Az óvónénije szerint akár már szeptembertől elkezdhetné az iskolát, mert érett rá. Nekem eszem ágában sincs vinni, maradjon csak még nyugodtam nagycsoportban. De érdekelne, hogy valaki vitte-e ez alapján és ha igen, akkor miért döntött így és tudott-e a gyerek úgy teljesíteni, ahogy a nála több hónappal idősebbek?
2014. okt. 17. 11:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
nem vinném.addig gyerek igazán míg ovis :)
2014. okt. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én nem vinném, tényleg addig van igazi gyerekkora, míg oviban jár. Barátnőm kislánya is mehetne jövőre, ő szeptember középen tölti majd a 6-ot, de ő sem viszi. Értelmes, okos kislány, de még játékos, szeret oviba járni, szüksége van a délutáni alvásra is.
2014. okt. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem, és ha lenne rá lehetőség csak 8 évesen küldeném iskolába.
2014. okt. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nálunk délutáni alvás már régóta nincs, max. havi 1. De én is úgy gondolom, hogy most még játsszon, tanulni ráér 1 év múlva is. Sajnos azonban a legjobb barátnője megy, mert ő nyári kislány, biztos nagyon fog hiányozni neki.
2014. okt. 17. 12:43
 5/19 anonim ***** válasza:
47%
Ötévesen Magyarországon tudtommal nincsen lehetőség iskolába járni, úgyhogy a kérdés innentől fogva okafogyott, egyébként meg eszem ágában sem lenne egyetlen ötévest se beültetni az iskolapadba, nemhogy a tulajdon gyerekemet, még hatévesek közül is csak azokat, akik tökéletesen kiegyenlítetten és magabiztosan teljesítenek minden területen.
2014. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem se vidd. Valószínűleg tudná teljesíteni, amit kell, de attól még belülről játékos marad, fárasztó lesz neki az iskola, 45 perceket végigülni, figyelni...

Én viszont ilyen esetben, ha lehetőség van rá, fejlesztő pedagógushoz járatnám a gyerekem, tehetséggondozás címszóval. Ha tényleg ilyen okos-ügyes, akkor nem szabad hagyni, hogy elkallódjon, tovább kell fejleszteni, még ügyesebb és okosabb lesz, aztán ki tudja, lehet hogy 20 év múlva meg tudós lesz, vagy agysebész :D

2014. okt. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

nem :) soha :D

én is októberi vagyok, majdnem 7 évesen kezdtem, jó volt így. fiam is így fogja, ő is ismétel évet ugye, én örülök neki.

nagy 6,5 évesen kezdte most, nagyon okos, értelmes kislány, de hátránnyal indul már azzal, hogy a többiek jóval idősebbek. most 7 éves kor után kezdenek úgy látom, sokan tartják ovban és sokszor ők már tudnak írni, olvasni.

hogy ők ne unatkozzanak, a kicsiket sűrgetik és nagyon nincs ez így jól, hatalmas a követelmény és rengeteg az egyhelyben ülés. főleg most, hogy rossz idő van, egyszerűen attól kimerül, hogy bent vannak napi 8 órát. a tananyag meg hihetetlenül magas szintű, mi azért nagyon nem ebben a tempóban haladtunk 20-30 éve :(

2014. okt. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a hatodik életévét betölti, legkésőbb az azt követő évben tankötelessé válik. Az a gyermek, akinek esetében azt a szakértői bizottság javasolja, további egy nevelési évig az óvodában részesül ellátásban, és ezt követően válik tankötelessé.


A tankötelezettség teljesítése a tanév első tanítási napján kezdődik. Ha a gyermek az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget korábban eléri, a kormányhivatal a szülő kérelmére szakértői bizottság véleménye alapján engedélyezheti, hogy a gyermek hatéves kor előtt megkezdje tankötelezettségének teljesítését."


De én soha nem vinném. Az én lányom is mindent tudott, mégsem gondolom, hogy hogy ott lett volna a helye napi 5-6 órában ülve a padban, ahelyett, hogy még egy évig játsszon és szaladgáljon.:)

2014. okt. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
65%

Szeptember végén születtem, így hét évesen kerültem iskolába. Egyrészt szörnyű volt újra nagycsoportosnak lenni, amikor a többiek elmentek iskolába (akkor még így volt). Hat évesen folyamatosan olvastam, írtam, számoltam fejben százas körben. Nem zseni voltam, csak egy értelmes gyerek. Kínszenvedés volt az iskola azelső perctől az utolsóig: mivel unatkoztam elsőben, kikiáltottak "rossz" gyereknek - ez végigkísért 8 + 4 éven. Tanulási gondom sosem volt, önértékelési viszont - a folyamatos alulterhelés miatt - viszont annál több. Aki nem tanul meg erőfeszítést tenni, az nem ismeri meg a saját határait, tehát a saját képességeit. Ez lehetne egész fiatalkorom mottója.

Ezt üzenem mindenkinek, aki szerint "játszani" jobb, mint ikolában "ülni". Nekem nem volt jó, engem iskolába kellett volna küldeni 5;11 évesen.

Valaki írta előttem, hogy ez elméletileg lehetséges, ha egy gyerek mindenben, egyenletesen megért az iskolára. Nagyon egyetértek! Nem egyenutak vannak, hanem egyéni esetek.

Szóval én szétnéznék iskola ügyben a helyedben, hogy ott hogyan fogadnák, volt-e ilyen eset, hogyan kezelték, mi lett belőle. Csak azért ne hagyd oviban, mert más is. Mérlegelni kell, és ez nem lesz könnyű.

2014. okt. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én pont erre írtam, hogy jó lenne a tehetséggondozás. Ha oviban nem is, akkor iskolában, ha tényleg úgy tűnik, hogy "túl könnyen" veszi az iskolás akadályokat, esetleg azért elkalandozik órán (nem azért mert figyelmetlen, hanem mert nem újdonság neki amit hall...). Tehetséggondozás alatt pedig tanulhatná azt amit az iskolában is, csak szélesebb körben, úgy mondd több anyagot feladva neki, nem azért hogy túl legyen terhelve, hanem épp ellenkezőleg, hogy ne legyen alul terhelve. De ezt esetleg majd az elsős tanítónénivel is meg lehetne beszélni, vagy igazgatóval, hogy neki mindig plusz feladattal készüljenek, ha hamarabb végez mint a többiek stb... és ne unatkozzon addig. Ehhez persze az is kell, hogy a megfelelő iskolába írassátok majd, mert a legtöbb tanár - ha ilyen kéréssel fordulnak hozzá - közli, hogy neki erre nincs ideje.

Szóval akár egy jó erős iskolát is lehetne neki választani, esetleg kéttannyelvűt, vagy ahol sok-sok plusz szakkör közül válogathat... a lehetőségek tárháza szerintem végtelen :)

DE ettől függetlenül én hagynám még oviban, nem csak szellemileg kell megérni az iskolába, hanem fizikailag is, és sok minden szól még amellett, hogy maradjon még oviban.

2014. okt. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!