Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tennétek ebben az esetben?...

Mit tennétek ebben az esetben? Óvónő megalázza agyereket mindenki előtt.

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 éves múlt, már 2 éve nem alszik délutánonként. Nem igazán tud nyugton maradni, és mivel vannak benne partnerek (több nem alvó kisgyerek is van) így rosszalkodnak (suttognak, nevetgélnek, bohóckodnak) is. Múltkor rászólt az óvónő, nyugton maradt, de közben szétrágcsálta a párnahuzatának a csücskét és megbontotta a párnaként használt szivacsdarabot. Nem saját cucc, hanem óvodai. A másnap reggeli fogadtatása katasztrófa volt. Az óvónője úgy beszélt vele mindenki előtt, mintha valami óriási, drága dolgot tett volna tönkre, teljesen megalázta a gyerekemet. Zokogott. Nem tudtam megnyugtatni, sírva hagytam ott. Egész hétvégén könyörgött, hogy többet ne vigyem oviba, Ő oda soha többet be nem teszi a lábát.

Megvettem a szivacsot, kemény 500 Ft volt. A héten nem viszem oviba, nyugodjon le teljesen. Ma beszélgettünk, és mesélt olyan dolgokat, hogy az óvónő gyakran lehülyézi, megcsapkodja a fejét, megkérdezi, hogy normális-e.

Legszívesebben kivenném, de nem tudom megoldani, hogy elvigyem másik oviba.


2014. okt. 21. 22:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az óvónővel beszéltél már?
2014. okt. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem értem:


"A másnap reggeli fogadtatása katasztrófa volt. Az óvónője úgy beszélt vele mindenki előtt, mintha valami óriási, drága dolgot tett volna tönkre, teljesen megalázta a gyerekemet. Zokogott. Nem tudtam megnyugtatni, sírva hagytam ott"


Úgy alázta meg, hogy te is ott voltál?


Beszéltél az óvónóvel?


Nincs lehetőség átiratni másik csoportba a gyereket?

2014. okt. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem, még nem. Ez pénteken volt. Akkor köpni nyelni nem tudtam, meg ezt nem a gyerek előtt szeretném lerendezni, délután pedig csak elhoztam köszönés és minden egyéb nélkül, mert még forrt bennem a düh. Azóta nem volt oviban, hétfőn betelefonáltam, hogy ezt a hetet én igazolom neki.
2014. okt. 21. 22:23
 4/21 A kérdező kommentje:
Igen, ott álltam mellette, és nem tettem semmi, csak próbáltam megvigasztalni. Eddig nem ilyen volt az óvónő és ez totális döbbenet volt a részemről.
2014. okt. 21. 22:24
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
És pld. miket mondott a kisfiadnak?
2014. okt. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy lehet én - amilyen hirtelen vagyok - kézen fogtam volna a gyereket ott akkor pénteken és sarkon fordultam volna vele hazáig... (a m.helyet meg megoldottam volna arra a napra).
2014. okt. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is az volt az első gondolatom, hogy írasd át másik csoportba, de én ezen felül biztos, hogy beszélnék a vezető óvónővel is, mert gondolom az az óvónő nem csak a te gyerekeddel bánik így.

Szegény pici fiad, a szívem is elfacsarodott, mert sajnos van hasonló tapasztalatom gyerekkoromból, és tudom, hogy ezek egy életre elkísérnek.

Azt nagyon jól tetted, hogy otthon maradtatok.

Sok sikert a megoldáshoz!

2014. okt. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Vezető óvónővel beszélni, többi szülő tapasztalatait megkérdezni, összefogni, önkormányzat, nem kell eltűrni. Addig csinálja, amíg hagyja valaki. De amúgy lehet, hogy a gyereket is el kéne vinni nevelési tanácsadóba, mert ok nélkül nem veri a gyerek fejét az óvónő és nem kérdezi meg, hogy normális-e. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy bármire is reagálhat így egy pedagógus, csak azt, hogy a gyerek valamivel előidézi ezt a reakciót. Otthon minden rendben vele? Mikor töltötte be a 6-ot?
2014. okt. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nem maga a mondandó, nem a hangsúly, nem a gesztusok külön-külön, hanem az egész önmagában volt nagyon megalázó. A csoportszoba ajtajában, a többi gyerek ott állt szájtátva, jöttek-mentek a szülők, dolgozók, az én gyerekem meg hangosan zokog.

Egyébként ilyeneket mondott: Ha nem tudsz nyugton feküdni, akkor rágd szét az alvós játékodat. Hogy képzeled, hogy tönkreteszed a párnát, min fogsz aludni legközelebb?

Számomra az az érthetetlen, hogy egy ócska, semmittelen dolognak kerít ekkora feneket. Értem én, hogy le kell dorgálni, de már megtette ezt a másik óvónő előző délután. Normálisan, érthetően. A kisfiam magától bocsánatot is kért, nem vette a lelkére a lecseszést.

2014. okt. 21. 22:33
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

Én is rossz alvó voltam oviban. Középsőtől az ovi végéig csak egyszer aludtam el. Azt beírták pirossal a naptárba.

Volt egy eset, nagycsopotros voltam és nagyon unatkoztam mikor a többiek aludtak. Piskáltam a mellettem lévő szekrényen a ceruzákat. Többször rámszólt nem hagytam abba felültetett és megütötte a fejem(mi ügy hívjuk,hogy slatyit adott) ez már 16 éve volt,de tisztán emlékszem rá. És amikor suliba kerültem nem bíztam a tanáraimba se. Anyum az ovónőt nagyon leszidta és ki is rúgták őt.

Az ilyen idegrohamos ember nem való ovónőnek. Én beszèlnék az ovoda vezetővel és behivatnám az óvónőt is és megbeszélnénk hármasba

2014. okt. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!