Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tennétek ebben az esetben?...

Mit tennétek ebben az esetben? Kinek lehetne szólni?

Figyelt kérdés

Kislányom kiscsoportos. Van a csoportjukban egy kislány, akit anyukája betegen is elvisz az oviba.

2 hete torokgyulladással otthon volt addig, amíg lázas volt, és utána egyből hozta. Reggel megkapta a gyógyszereit és indultak oviba.

1 hónapja az óvónő szólt neki reggel amikor beadta átöltöztetve a lányát, hogy meleg a kicsi feje, vigye haza. Erre közölte, hogy már kapott lázcsillapítót.

Lehet tenni valamit egy ilyen felelőtlen szülő ellen? Tudom, hogy az oviban elkerülhetetlenek a fertőzések, de azért ez nekem már sok.


2014. okt. 29. 10:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
Megkérdezte bárki az anyukától, hogy meg tudja-e oldani az otthoni felügyeletet, elengedik-e a munkahelyéről, vagy van-e segítsége? Mielőtt ítélkezünk ismerkedjünk inkább!
2014. okt. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
34%
Nem nagyon tudsz te mit csinálni max az ovónők. Valszeg muszáj neki beadni, hogy dolgozni tudjon, meg nyomorognak egyébként. Persze ettől még nem helyes és nem szabadna engedni.
2014. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem igazán érdekelne, hogy meg tudja-e oldani a felügyeletet, beteg gyereket a házirend szerint sem szabad bevinni az oviba.

Egyébként anyuka otthon van a kisebbik gyermekével.

2014. okt. 29. 10:24
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Beteg,lázas gyereket mióta lehet oviba vinni? Jogosan szólnátok. Keresd meg a vezető óvónőt, mert ez nem normális dolog!
2014. okt. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
Otthon van egyébként? Az szép, akkor az óvónő legyen már annyira határozott, hogy szépen küldje őket haza!
2014. okt. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
23%
Nem is azt mondtam, hogy ha nem tudja megoldani, akkor beadhatja, hanem azt, hogy sokszor nem tudjuk a miérteket,de már rögtön szaranyázunk a másikra. Először kérdezni, beszélgetni VELE kéne, nem ovivezetőkkel, mert talán olyan gondja van, amiben tanácsra van szüksége. Nem? Persze, lehet antiszociálisan is élni és feljelentgetni a másikat, csak lehet, hogy nem akkor kéne, amikor épp a gyereket arra akarjuk tanítani, hogyan funkcionál egy közösség és hogyan kell alkalmazkodni. Én biztos, hogy anyukával beszélgetnék először, és nem a vezetőséggel, de ezek szerint én vagyok a kivétel itt. (első voltam)
2014. okt. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%

elméletileg csak egészséges igazolással lehet betegség után visszavenni. ha nálatok nincs ilyen akkor semmit nem tehettek, az óvónő felelőssége. veszi, akkor ez van. de mehettek hozzá napi 2x panaszkodni és a vezetőnek is tehettek panaszt.

nálunk kell az igazolás és ha olyan akkor simán hazaküldenek. engem többször hívtak már, allergiés a gyerekem, ugat ha kijön rajta. ilyenkor hívnak, hogy menjek, én megyek, beadom a gyógyszert, majd megyünk az orvoshoz, hogy megvizsgálja és ha tényleg allergia jött ki akkor írja a papírt, én meg vihetem vissza az oviba.

pedig már 2 éve odajár és tudják, felismerik, de kötelességük szólni és elküldeni mert ők nem orvosok.

nem is értem máshol miért nem így van, pedig ez nagyon jó, még így is azt mondom, hogy rohangálok munka közben, de tudom, hogy ezt a másik oldalról is megkapom és egyáltalán nem beteges a csoport, lekopogom, de enyém január óta egészséges! :)

2014. okt. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Amikor lázasan vitte, akkor haza lett küldve, az óvónő nem vette át a kislányt.

Amikor betegen, gyógyszer szedése mellett vitte, akkor azt mondta, hogy a doktornő nem mondta, hogy nem mehet a gyerek oviba.

2014. okt. 29. 10:33
 9/21 anonim ***** válasza:
64%
Szülői értekezleten, amikor ott lesz az anyuka is, szólaljatok fel egységesen, hogy ezt fejezze be.
2014. okt. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
Nekünk ez 3 évig volt, és nem egy szülő csinàlta, hanem 10, hiàba szóltunk. Szóval sok sikert.
2014. okt. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!