Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha tehetnéd, elhoznád az...

Ha tehetnéd, elhoznád az oviból ebéd után a gyereked? Hogy jobb nekik, csak délelőtt ott lenni, vagy egész nap?

Figyelt kérdés
2014. nov. 12. 16:33
1 2
 1/19 anonim válasza:
85%
Ha tehetném elhoznám. Szerintem gyerekfüggő hogy hogyan jobb neki. Ahogy ő szeretné, az a jobb neki.Délután már nincsenek foglalkozások.
2014. nov. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Érdemi játék, foglalkozás, mozgás már nem nagyon van ebéd után.

Délelőtt a lényeges ott lenni nekik, ha megteheted, vidd haza ebéd után, a pedagógusoknak is segítesz ezzel, mert sajnos a legtöbb oviban szűkös a hely a csoportszobában a gyerekek altatásához.

Ebéd után már csak alszanak, majd utána uzsonna és már mennek is haza. Uzsonna után még van némi játékra lehetőség annak, akiért későn jönnek a szülei.

2014. nov. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

enyém uzsi után szeret legjobban bent lenni :) akkor van szabad játék, a délelőtteik be vannak táblázva mert kötelező foglalkozások, felkészítések vannak, plusz heti 2x van táncuk :)

de ettől függetlenül persze, ha meg tudnám oldani, elhoznám :)

2014. nov. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én elhoztam őket mindig, sőt még ebéd előtt mert az enyémek otthon ebédeltek, nem ettek a oviban sosem.

Nagyon jó volt igy.

2014. nov. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Én gyerek oldalról tudok beszámolni róla. Engem hazavittek, nagycsoportban. És nem szerettem, mert sok mindenből kimaradtam délután :(
2014. nov. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én elhoznám , és ha végre itthon leszek a kistesóval és nem dolgozom, akkor el is fogom hozni. Egyelőre nem megoldható ezért ott alszik.
2014. nov. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Engem is mindig elvittek oviból, napközis se voltam soha. Én is sok mindenből kimaradtam.

Délután a kötetlen játék is jó a többiekkel (az egyik gyerekem ilyenkor tudott építgetni nyugodtan), nem csak a foglalkozás a fontos az oviban. Nekem anyukám otthon volt, úgy gondolták, hogy menjek minél később oviba és akkor is annyit legyek ott amennyit muszáj. A lehető legrosszabb volt így nekem.

Az enyémeknek már nem volt választási lehetőség a munkám miatt, de néha ha egy munkanap nem dolgoztam, akkor elhoztam őket az oviból ebéd után, ami nem igazán volt jó ötlet. Hiába laktunk közel, a gyerekek vinnyogtak a fáradtságtól mire hazaértünk, kezet mostak és mire ágyba kerültek csúszott is az alvásidő, aztán amíg aludtak nem tudtam porszívózni vagy más zajosabb házimunkát végezni. Szóval elment vagy 2-2,5 óra a nagy semmire.


Ha lenne most ovis gyerekem és esetleg egy pici baba akivel otthon vagyok, a nagyobbat biztos nem ebéd után hoznám haza mert a nyugodt alvását zavarhatja ha a kisebb épp akkor aktív, meg hátha bosszantja, hogy neki le kell feküdni, a másiknak meg nem, mert nem rég ébredt.

Van ismerősi körben akik elvitték ebéd után a gyereket, van akinek ez így volt jó, de volt (főleg pici babával) akinek nagyon kényelmetlen. Összerakta a gyerekeket, bevitte a nagyot az oviba, vásárlás/séta a kicsivel, hazaértek, etetés, házimunka, de már rohanhatott is vissza a másikért, rángathatta megint a kicsit, otthon ment a nyűgösködés, hogy nem egyszerre aludtak.


Úgyhogy szerintem ha van lehetőséged kipróbálni mindkét változatot (ebéd után vagy alvásidő után hozod el) akkor nézd meg, hogy melyik a legjobb, legkényelmesebb a gyereknek és neked.

2014. nov. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%

Nekem lenne lehetőségem elhozni bölcsiből, bár kicsit megnehezítené a munkám, mert itthonról dolgozom. DE! Amikor beadtam, nálunk akkor változott meg sok minden pozitív irányba. Addig a délutáni altatás kész káosz volt. Mióta bölcsis, itthon is elalszik hétvégén időben, szinte magától.

Uzsonnázni itthon sohasem akart, nem volt jó evő gyerek. A bölcsiben mindent megeszik, uzsonnára sokszor benyom másfél zsömlét. Szóval én így már nem hoznám el! De ez tényleg gyerekfüggő!

2014. nov. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
ha tehetem hazahozom mert lányom nem szeret az oviban aludni,én lányomal ugy egyeztem meg ha nincs munkám vagy kevés van ,akkor elhozom ,ez átlagban heti 2x hozom el ebéd után többit ott alszik .mert az alváson kivül nincs délután semmi .
2014. nov. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Vegyesen hozom el. Van mikor szeret du bent maradni, mert végre kötetlen a játék, nem csak a foglalkozás van. Viszont bent aludni nem szeret, mert a legkisebb csop szobában vannak 18-an. Gyakorlatilag megfordulni nem tud anélkül, hogy ne rúgná meg a mellette alvót, olyan pici az egész. Most úgy sikerül, hogy heti 2* elhozom ebéd után, de ahogy hazaérünk itthon alszunk egyet együtt, szóval az alvás alól nincs kibúvó.
2014. nov. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!