Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hova lehet fordulni, ha most...

Andi80018 kérdése:

Hova lehet fordulni, ha most decemberben lesz 3 éves a fiam, szeretném, ha átvennék bölcsiből oviba, de elküldtek helyhiány miatt?

Figyelt kérdés
Érdemes az önkormányzatra menni ezzel? Valakinek volt már ilyen problémája?

2014. nov. 28. 09:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
már tavasszal elmentél beíratni és már akkor mondták hogy nincs hely? mert ugye tavasszal kell szólni... ha most mentél mást nem tehetsz, minthogy otthagyod jövő szeptemberig bölcsibe és tavasszal beíratod...
2014. nov. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Voltam két helyen is, egyikhez tartozunk, a másikhoz nem, de az is itt van közel. Nem vették fel, mivel ugye decemberi. Az a gondom a bölcsivel, hogy neki ez már kevés, szinte csak kislányok vannak, semmi fejlődés, el se fárad. Szóval igen, próbáltam beíratni, és most is kérdeztem, de persze megint csak nem volt hely.
2014. nov. 28. 09:44
 3/13 anonim ***** válasza:
mondjuk azért mert decemberi fel kellett volna hogy vegyék szerintem :/ de ha tényleg nincs most hely egyik helyen sem, hiába mész az önkormányzathoz akkor se lesz, és az óvónők jövőre majd ferde szemmel néznek rád, hogy miért nem hittél nekik... persze megpróbálhatod, de nem hiszem hogy bármit is elérnél vele... sajnos ki kell várnod ezt az évet még a bölcsibe szerintem
2014. nov. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Aha, hát akkor ez van. Mindegy, köszi a válaszokat! :-)
2014. nov. 28. 10:02
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben a tanévben nyugodtan maradjon a bölcsiben. Jobban is tudnak rá figyelni, mert az óvodában sokkal több gyerekre csak egy óvónő van. Tavasszal írasd be oviba, és szeptembertől járhat! Mi így csináltuk a fiamnál.
2014. nov. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

örülj neki, hogy van bölcsiben hely!

jelenleg 5 éves kortól kötelező az óvoda, addig a fejeden is pöröghetsz, ha nincs hely, nem fogják felvenni.

2014. nov. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
tavaszal beíratad az óviba ?
2014. nov. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez érdekes! nekem egy önkormányzatnál dolgozó ismerősöm mondta, ha a gyerek betölti a 3-at, apa-anya dolgozik, a körzetesnek kutya kötelessége felvenni. Mi két hete jeleztük, hogy vinnénk a fiamat bölcsiből oviba, mert neki is kevés már a bölcsi. Kérdezték mikor tölti a 3-at, mondtam január, mondták jó, februárban kezdhetünk.
2014. nov. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8-as, gondolom nálatok van hely.

Valóban, még 5 éves kortól kötelező az óvoda, tehát helyhiányra hivatkozva visszautasíthatják, még akkor is, ha tavasszal beiratta.

Egyébként fellebbezhetsz a jegyzőnél, de ha azt mondja, hogy a város másik végén lévő oviban van hely csak, oda mehet a gyereked, akkor oda mehet és később nehéz onnan visszakerülni a körzetesbe. Tehát én a helyedben örülnék, hogy bölcsiben van neki hely, ott maradhat, talán kibírja még ezt a kis időt. Nálunk bölcsibe is be kell íratni a gyereket, mikor megszületik és akkor sem biztos a helye még 2 éves korában sem.

2015. szeptember 1-től végre, valószínűleg 3 éves kortól kötelező lesz az ovi, így akkor tuti kezdhet a fiad, csak tavasszal írasd be mindenképp. Én úgy gondolom, örülj, hogy van hova tenned a fiad, míg dolgoztok, mert sok szülőnek ez a problémája.

2014. nov. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Aha, hát azt nem tudtam, hogy öt éves kortól kötelező az ovi, azt hittem háromtól. Persze, örülök, csak tudom, hogy oviban sokkal jobb lenne neki. De akkor várok. Nálunk ez a helyhiány annyira elterjedt, gondolom sokan költöztek be, mert olcsó, és ugye jöttek a gyerekek, hely meg nincs.
2014. dec. 1. 10:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!