Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Menjen oviba? Decemberben...

Menjen oviba? Decemberben lessz 3éves. Menjen?

Figyelt kérdés

decemberben lessz 3éves,menjen oviba?

szeretném is meg nem is...

tudom,h.sok mindent tanulja, meg kell a közösség,de valahogy sajnálom.

nem igazán beszél,inkább halandzsál és a mondatból kb. 2-3 szót érteni ,de persze aki nem ismeri az még azt sem érti meg. szóval ez miatt is.mert pl.ha majd v.ki rácsap szegényre még azt sem tudja majd elmondani,h.mi történt (legalabbis nem értik majd meg) mert sajnos van verekedős ovis. sajnos.

jobb lett volna ha bölcsibe jár,de oda nem vettek fel,mert már "nagy" igaz az oviba meg még nagyon pici úgyhogy az oviba de a mini csop.ba fog járni.

elvittem a szülőire ahol félénken

kb.30 perc elteltével kezdett el játszani,a többiek már rég játszottak.

aztán egy kisfiú elvette a játékot tőle és még rá is csapott szegénykémre de ő nem csinált semmit csak kedvesen nézte a fiút.én meg majd ki pukkantam magamban.

olyan kis jó szívű és soha nem verekszik,mi lessz vele? :(

mit tegyek?



#kisfiú #óvoda #beszéd #közösség #visszahúzódás #jószívű gyerek #keveset beszél
2014. aug. 6. 20:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
20%

Igen, irasd be! Az en fiam sem toltotte be a 3-at amikor elkezdte. Nyelv hasonlokepp ment mert meg nem beszelt angolul - magyarul is gyengecske volt.

O sem ertette, miert szemetkednek vele masok aztan megtanulta megvedeni magat. Nehez ez, vannak gyerekek akik alapvetoen agresszivek es vannak szulok akik nem szeretnek raszolni a gyerekeikre - na kesobb lehet ezekbol lesznek a kozutalatnak orvendo buzeratorok.

En is sajnaltam, volt, hogy el is sirtam magam, de nem bantam meg. Mara az en fiambol egy igazi vezeregyeniseg lett. Nem erdekli mit csinalnak masok - azt csinalja amit o jonak lat es lehet ot kovetni. Nepszeru, kemeny kis csako, vasakarattal.

Valahogy meg kell tanulja, hogy mindenfele emberek vannak. Mindenki meg a felnottek is tapasztalasbol tanulnak.

2014. aug. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
29%

Igen, hátha ennek köszönhetően ő legalább megtanulja felnőttkorára, hogy a lesz 1 sz.

Amúgy meg nem kell túlfélteni. Pl. amit leírtál - ezért is nincsenek anyukák az óvodában.

2014. aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
33%
Védőnéni mit szól hozzá? Szerintem elég gáz, ha 3 évesen nem beszél legalább annyira, hogy a külső emberek is megértsék! Amint látom, ti nem sokat mehettek közösségbe, pedig nem ártana. Muszáj, hogy a kortársaival is találkozzon és kommunikálni tudjon, elvinni őt oviba. Kötelező is, főleg ha nem tartós beteg vagy orvosi igazolás nincs, hogy nem járhat. Neki is jót fog tenni!
2014. aug. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
29%
ha beíratad akkor miért ne mennyen ,
2014. aug. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ha menned kell vissza dolgozni,v akkor nincs más lehetőség.
2014. aug. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

a gyerek 2éves és 8hós! nincs semmi baja! A VÉDŐNÉNI SZERINT TELJESEN NORMÁLIS,H. ENNYIT BESZÉL! SŐT VAN AKI CSAK 4ÉVES KORA UTÁN KEZD EL BESZÉLNI.

SŐT OLYAN IS VAN,H.AZ ÁLT. SULI ELSŐ OSZTÁLYOS TANULÓJA ÉS MEG AKKOR IS AKADNAK NEHÉZSÉGEI A SZAVAKKAL,BESZÉDDEL!

;) ÚGYHOGY EZ MIATT NE AGGÓDJ!

különben az a gyerek aki később tanul meg beszélni az hamarabb kezd el menni,jarni és forditva!

eleve nagy a család,úgyhogy nehéz lenne "nem járni közösségbe" :) :)

a gyerek nagyon értelmes csak egyszerűen lusta nem beteg! van különbség!

kedves rosszindulatú kommentárok,legkozelebb a kérdésre koncentráljanak !

köszönöm! :)

2014. aug. 7. 09:18
 7/20 A kérdező kommentje:
valószínű,h.menni fog oviba,igaz az első félévben biztos minden nap "kapni fog" :/
2014. aug. 7. 09:21
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, menjen. Az én fiam is ilyen szinten volt 3 évesen. Elkezdte az ovit, a csoporttársai játszottak volna vele, barátkoztak volna vele, de nem értették meg. Az óvoda elküldte nevelési tanácsadóba. Mire kaptunk időpontot a fiam 4 éves lett, ez idén áprilisban volt. Most a nyáron meg is állapították, hogy súlyos beszédhibás ezért sürgős logopédiai fejlesztésre és gyógypedagógusi fejlesztésre is szüksége van. Nekem is azt mondta a védőnő, hogy nincs semmi baj, a fiúk később beszélnek, meg társai...

Ja, persze, de furcsáltam, hogy azért a korosztálya mennyivel másabb. Bánom, hogy nem az eszemre hallgattam és már 2 évesen el kellett volna vigyem nekem a nevelési tanácsadóba. Igen, van olyan gyerek, aki általános iskolában is ilyen, nekem is megmondta a gyógypedagógus, hogy iskolában is segítségre fog szorulni, már jó 1 éve el kellett volna a logopédiát kezdeni, 1 évvel le van a fiam maradva. De, én a védőnőre meg ismerősökre hallgattam.

Szóval, a 3-as válaszoló nem írt hülyeséget, nem hiszem, hogy rosszindulatból írta, hisz van benne valami amit írt, itt az én példám. A fiad szerintem nézesd meg első körben pszichológussal, majd gyógypedagógussal, nálunk is így volt a sorrend. Mióta fejlesztést kap, sokat változott, egyre tisztábban beszél, remélem iskolára minden rendben lesz, hiszen a betűk jó kiejtése kell ahhoz, hogy megtanuljon írni, olvasni. Egyébként már most megmondták nekem, hogy a fiam nem mehet 6 évesen iskolába, majd 7 évesen, amit amúgy sem bánok.

Lehet, hogy a te fiadnál nem így van és egyszer csak el kezd dumálni, de szerintem semmit nem vesztesz, ha elviszed a nevelési tanácsadóba, mert ha a baj minél hamarabb kiderül, annál hamarabb lehet orvosolni.

Oviba mindenképp vidd, hisz ott kaphat logopédiai fejlesztést is, ha azt a tanácsadó elrendeli, mert egyébként csak 5 éves koruktól foglalkozik velük logopédus az oviban!

Kisfiadnak mindenképp kell egy kis szocializáció, más gyerekek társasága, az én fiam is nehezen barátkozott, de mégis lett, legalább egy kis barátnője:)

2014. aug. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

8-a vagyok. Remélem, azzal azért tisztában vagy, hogy az, ha egy gyerek 4 éves kora után kezd el beszélni és gondja van az iskola első osztályában is, az nem normális dolog, ez nem megszokott, az átlagtól eltérő!

Csak, mert úgy írod, mintha ez normális lenne. Igen, vannak ilyenek, mint az én fiam is, de nem is könnyű neki szegénynek, ez nem jó dolog.

2014. aug. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ha közel 3 évesen még nem beszél, az azért gyanút ad a megkésett beszédfejlődésre.

"Természetesen, ha a gyermek már 3 éves kor előtt is jelentős elmaradást mutat beszéd- és nyelvi fejlődésében, már szakemberhez (logopédus) tanácsos fordulni. (Akkor is, ha a gyermek beszédét csak a közvetlen környezet érti meg.)"

[link]


Verekedős ovis mindenhol van, az óvó nénik fognak arra figyelni, hogy ne legyen verekedés, ne bántsák egymást a gyermekek.

Otthon vagy vagy dolgozol?

Ha otthon vagy, akkor elvinném a helyedben logopédushoz, nézze meg, nagyon fontos a korai fejlesztés megkezdése.

2014. aug. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!