Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Jogosan érzem azt, hogy...

Jogosan érzem azt, hogy generálják a konfliktust az óvónők? Ti mit tennétek hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Kisfiam szeptemberben kezdte az óvodát, előtte bölcsibe járt, szereti a közösséget nagyon, szívesen is jár óvodába. Úgy érzem, hogy most mi lettünk azok akiket lehet piszkálni és valamiért mintha azt próbálgatnák, hogy meddig bírom. Kezdődött azzal, hogy kisfiam folyton nyalogatja a száját, amitől a hidegben kipirosodik. Szóltam, hogy ez attól van és kenjék be. Megkaptam, hogy ez szerintük nem attól van és célozgattak hogy mi van ha fertőző, mert az egyik gyereknek is piros lett. Felhívtam a másik gyerek anyukáját, abszolút nem volt piros a szája. Következő, hogy szerintük mozgáskoordinációs gondjai vannak, mert sokat esik (szerintük, szerintem nem). Elvittem egy felmérésre, ott mondták, hogy az egyensúlya nem teljesen 100%-os, mivel a bokája befelé dől, erre használ supinációs szandált, meg van egy pici csecsemőkor reflexmaradvány, de nem vészes az egész. Most meg azt találták ki, hogy neurológiai gondjai vannak, mert szerintük az egész gyerek meg van feszülve. Ezt soha senki más nem látta, csak Ők. Meg a kanalat feltűnően rosszul fogja, amit szintén csak Ők látnak így és még az is gond, hogy amikor figyel akkor a szemöldökét felhúzza. Ez kiverte nálam a biztosítékot, és nem tudom mi tévő legyek. Szerintem csak nem akarnak Vele foglalkozni, mert tény, hogy többet nyafog, ha sérelem éri akkor sír és meg kell vigasztalni, ami kb. 2 perc, de basszus, ez a dolguk. Úgy érzem, hogy azt akarják, hogy kérjem át máshova, vagy én nem is tudom. Ti mit tennétek, kívülállóként hogy látjátok a helyzetet. 3,5 éves gyerekről beszélünk, aki abszolút kiegyensúlyozott, vidám, nagyon érzékeny lelkű, mindenkit nagyon szeret és nagyon jó esze van, memóriája, verseket imádja, társait imádja.
2014. dec. 8. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem higgadtnak kell maradnod és mindig válaszolni a kifogásaikra, állj hozzá konstruktívan, pl. mondd, hogy majd gyakoroljátok a kanálfogást, esetleg kérdezz rá mit várnak tőled, mit gondolnak mi oldaná meg a kifogásaikat. Lehet, hogy csak segíteni akarnak, lehet, hogy mást is meglátnak, mint a laikusok, amivel érdemes foglalkozni. Szerintem ebben a helyzetben a kulcs a pozitív hozzáállás, függetlenül az óvónők stílusától.
2014. dec. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ha bokcsiben nem vettek eszre semmit, es oviban igen, te viszont tettel azert h megbizonyosodj h vannak-e gondok es ha szakamber allitja h teljesen rendben van, bevinnem a papirt es az orruk ala dugnam h itt van a gyereknek nincs gondja. Amugy meg ne is foglalkozz veluk, meghallgatod, ha mar tul messzire mennek en az igazgatononek vinnem be ugyanigy a papirokat es az allitasokat mondanam el h miket tesznek es legyen kedves szolni h szalljanak le a gyerekrol. :-)
2014. dec. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem biztos, hogy bántásból mondják amit mondanak, lehet hogy segíteni akarnak. Amikor valamit szóvá tesznek, kérdezd meg hogy mit javasolnak mit tudsz teni, hogy tud a gyerekkel gyakorolni, hogy jobb legyen.

Krémezni meg nem fogják a gyerkőc száját, esetleg tegyél a kabát zsebébe egy szőlőzsírt és tanítsd meg bekenni vele valamennyire a saját száját.

2014. dec. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Szívemből beszéltél Testvér!

Ugyanebben a cipőben járunk azzal a difivel, hogy nekünk a Tiedénél durvább dolgokat kell elviselnünk az. Konkrétumot nem szeretnék mondani, de lényeg, hogy mondanak olyat ami egészen egyszerűen nem igaz. Az orvos doktor szakember szava áll szemben az Övékkel. Nekem is sokszor eszembe jutott, hogy mivel a gyerekem megszokta a törődést és a gondoskodást, azt hogy otthon foglalkozunk vele és nem passzintjuk le sehova, meg nem lökjük a Tv elé... szóval hogy az egész azért van, mert nem akarnak vele foglalkozni.

Ha rajtam múlott volna már rég nem lenne ott, de most nyugvóponton van az egész és bízom benne hogy tényleg megnyugszanak a kedélyek. Lényeg, hogy a gyermekem mostmár szeret oviba járni és nem szívesen szakítanám ki a megszokott környezetéből. Várok. HOgy mire... az majd kiderül. Remélem, hogy hamarosan rendeződik a helyzetetek, kitartás!

2014. dec. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ha te nyugodt maradsz és mindíg együttműködően bólogatsz(igen majd gyakoroljuk otthon is a kanálfogást)akkor "leszállnak" rólatok!Az a baj,hogy most látják,hogy te ezt felveszed ergo találnak rajtad támadási felületet.

Magyarul ha lecarod őket sztem egy idő után feladják és békén hagynak!

Ha meg nem akkor írány a vezető!

Nállunk is vannak síróssabb gyerekek a csoportba de a mi két óvónénink mindíg megtalálja a helyes megoldást hogy tudná a gyereket kizökkenteni,elterelni a figyelmét vagy egész egyszerűen olyankor csak megvígasztalják,ahogy írod ez a dolguk!

2014. dec. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Én azért a biztonság kedvéért elvinném a nevelési tanácssadóba, ha még persze nem voltatok és a négyes válaszolónak is ezt ajánlom. Ha gyógypedagógusok is úgy találják, hogy mindend redben, akkor csak mosolyogj rajta.
2014. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lanyok! En nem dolgozom oviban, "egyszerű" anyuka vagyok. Azt tudom elmondani nálunk hogy van : ha lázas a gyerek azonnal hívnak, elmondják milyen lazcsillapitojuk van, mikor erek oda, addig be adjak e neki vagy sem. A multkor beutotte a fejet mert elesett- hívtak....

Azt tudom, hogy asztma pipa illetve ha vmelyik gyermeknek állandó gyógyszere van, azt be adjak neki, de ugy tudom mást nem. Ok MINDIG telefonálnak. Vmelyik válaszoló írta, hogy a gyerek nem mondta h faj a füle.... Hat nem minden 3,5 éves gyerek all oda az óvónő ele, es mondja el h ez vagy az faj... Azt hiszem a sírás, a kedvtelenseg, étvágytalanság eleg ok, hogy fel figyeljenek, ha vmi nincs rendben. Elhiszem en, hogy 30 gyerekre jut 1 ovoneni, es az nagyon sok- de akkor is KELLene hogy minden gyerekre figyeljenek, hiszen egesz nap ok vannak a gyermekeinkkel. Ez most nem az ovonenik ellen v mellett szol, de könyörgöm, ha vki Kertész, es lekokad a virág, észreveszi es meglocsolja, nem ? Hisz ez a dolga.... Szoval, en is ki lennek, ha erre mennek be az oviba!!!!

2014. dec. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, utolsó vagyok ide akartam irni a valaszt ....
2014. dec. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!