Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam nem vett részt a...

Kisfiam nem vett részt a karácsonyi ünnepségen. Lehet hogy későbbiekben sem szeret majd szerepelni?

Figyelt kérdés
Kiscsoportos kisfiam a karácsonyi ünnepségen sírva fakadt, és beleült az ölembe, nem mondta a többiekkel a mondókát, nem énekelt, pedig otthon szokott mondókázni is énekelni. Volt nála két kisautó, ami otthonról hoztam, az óvónéni a műsor előtt kivette a kezéből, akkor kezdett el sírni. Azután el is jött a többiektől, akik kiálltak mondókázni a szülők elé. Nem tudom, hogy a kisautók miatt bojkottálta az ünnepet, vagy kicsi még ehhez és nem szeret szerepelni....

2014. dec. 20. 13:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt is megérthette volna, hogy most műsor jön, és tegye le a kisautót. De az óvónéni is csinálhatta volna másképp, mondjuk a zsebébe rakhatta volna. De lehet, hogy ezektől függetlenül sem szerepelt volna.
2014. dec. 20. 13:56
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Nekem a nagylányom vegyes csoportba jár és mindig egész ovis készülödés van az ünnepségekre. Semmiben nem vett részt, csak az elökészületekben. Mikor az ünnepség jött, kiállt és oda jött hozzánk. Ezen senki nem akadt ki, mi mondtuk, hogy majd máskor. Idén már az öszi fesztiválon beállt a körbe, és ahogy érzem egyre magabiztosabb. Szerintem jövöre még a kislétszámú müsorokban is részt fog venni.

Lányom utálja a tömeget és a nagyon hangos dolgot.

2014. dec. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem egyedüli eset.. Szerintem a kisautóktól függetlenül is kiállt volna, mert aznap reggel sírva ment, pedig eddig sosem ment sírva az oviba... És azt mondta, hogy vissza akar menni a bölcsibe. (magán családi napközibe járt, amit Ő bölcsinek hívott). Már előre érezte, hogy nem fog a szereplés menni neki. És az óvónénik Nálatok sem csináltak belőle ügyet?
2014. dec. 20. 14:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én családi napköziben vagyok dadus. Nálunk is van minden évben 1-2 gyerek, akinek sok, hogy ott az a rengeteg szülő, meg testvér a szobában, és előttük kéne produkálni magukat. Mi nem erőltetjük, az senkinek nem jó, ha a 3 csoport 20 gyereke sírva énekli, hogy megjött a télapó, meg mennyből az angyal. Volt olyan, hogy a csoportunk anyák napi előadásán egy kisgyerek énekelt a két dadussal, a többieknek nem volt kedve. Akkor nem énekel. Mint 15 éve zenész mondom, hogy nem szabad erőltetni a színpadra kiállást, a legkisebb "koncert" is nagy stressz lehet, ha ott az anyu az apu meg a többi szülő. Van, aki szeret szerepelni, van aki évek alatt nyugszik meg a színpadon. Ennek nem feltétlen van köze ahhoz, hogy később szeret-e majd szerepelni, én pl kicsinek kifejezetten rühelltem, ha színpadra kellett állnom, 14-15 éves korom körül szerettem meg.
2014. dec. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Persze, én sem erőltettem, az ölemben ücsörgött:)
2014. dec. 20. 15:07
 6/10 anonim ***** válasza:
A fiam is ilyen volt, ahogy ki kellett volna állni, elkezdett sírni, hogy anya és odajött hozzám. Az óvónő azt mondta, hogy ne aggódjak, majd megérik a szereplésre, ezért soha nem is szidtam le érte. Négy évesen anyák napján szintén sírva ült az ölembe, gondoltam majd jövőre. De az anyák napja májusban volt, az évzáró júniusban, és az évzáróra valamiért az óvónő főszerepet adott neki egy mesében. Na gondoltam, biztos van tartalékuk rá :)) De nem, a fiam kiállt, és hangosan, gyönyörűen elmondta a szerepét. Tátva maradt a szám az biztos. Szóval a lényeg, hogy tényleg egyik pillanatról a másikra változnak a gyerekek. Azóta imád szerepelni. Most 6 éves.
2014. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én sem szerettem szerepelni, mindig kitaláltam valamit hogy fáj a fejem, fáj a hasam, csak ne kelljen kiállni.

Még nem érzi magát késznek a helyzethez. De szerintem a tanítóknak meg lehetne kérdezni a gyerekektől, hogy szeretne-e szerepelni, mert nekünk is kötelező volt, és azért találtam ki mindig hogy bajom van. Egyszerűbb lenne megkérdezni a gyerektől, hogy van-e kedve szerepelni.

Ahhoz képest zenész lettem, szóval elég gyakran vagyok színpadon, de amikor kezdtem 19-20 éves koromban, kicsit nehéz volt mire elmúltak a gátlásaim, és mire megszűnt a lámpaláz, de ma már egyre jobban megy.

Szóval ne izgulj, el fog múlni.

2014. dec. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment mindenkinek a zöld kéz:)
2014. dec. 20. 19:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez oviban elég gyakori,nem csinálnék belőle problémát.Vekerdí szerint egyébként nem is lenne szabad szerepeltetni ilyen kicsiket,mert csak felesleges stresszforrást jelent nekik.
2014. dec. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát igen... Vekerdi írásait én is nagyon szeretem:) Még éjjel is felzokogott többször, és kiabálta, hogy nem akarok énekelni....
2014. dec. 20. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!