Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hypotóm gyermekek szüleitől...

Hypotóm gyermekek szüleitől kérdezném: Közepesen súlyos hypotón babáknál a későbbiekben felmerült és ha igen, milyen jellegű képesség zavar? Valamint a közösségbe kerülésnél (bölcsőde, óvoda) ütköztetek-e bármilyen nehézségbe a hypotónia miatt?

Figyelt kérdés

#hypotónia #hypotónia későbbi kihatásai #képesség zavar #közösségbe kerülés
2014. okt. 23. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy offolok: ugyanez lenne a kérdésem csak pont az ellentéte, fokozott/feszes izomtónusú babák esetén. Most 4 hónapos, már "feloldódott neki", de nem tudom későbbiekben lehet-e gond.


Amúgy olvasgattam fórumokat a témában és volt aki írta, hogy ügyesebb volt a gyereke tornaórán, hajlékonyabb volt de nem lett semmi gond belőle. Amúgy ez szerintem minden gyereknél máshogy alakul...ha nincs ilyen jellegű probléma későbbiekben akkor is lehet gond, vagy hipotón babáknál is elmúlhat teljesen.

2014. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Barátnőm kislánya súlyosan hipoton volt. Mint egy rongybaba. Másfél éves koráig hordták dévényezni és mégegyfajta fejelsztőbe, míg járni tudott. A mozgással így le volt maradva, de egyébként semmi másban. Közösségben sem érte semmi hátrány. Értelmileg teljesen átlagos szerintem, értelmes és okos, nincs olyan amieben kiemelkedne, de teljesen rendben van.

MOst elsős a fiammal együtt egy osztályban, és minden oké vele. Hajlékony még most is, de ez nem "gond", vagy nem hátrány. Semmi gond nincs vele.

2014. okt. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még annyi, középső gyerekem volt nagyon feszes izomzatú, 8hóanpig jártunk dévényezni, de közben beindult nagyon a mozgásfejlődése.

Okos, ügyes kisgyerek.

2014. okt. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!