Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha pelenkås lesz még a...

Ha pelenkås lesz még a lánykám akkor ugye nem kezdheti meg az ovit? Mennyire veszik majd szigoruan az ovikötelességet?

Figyelt kérdés
Mert nekem is jobb lenne ha járna mivel a kisfiam meg a sulit kezdi , így könnyebb lenne nekem is mert itthob vagyok majd az akkor 3. tesójukkal aki akkor 11 hónapos lesz , de nagyon fèlek ha nem tudom leszoktatni a pelusról fel veszik e az oviba!! Bocsánat kicsit összetett a kèrdèsem de remèlem értitek a problémámat
2015. jan. 7. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
felveszik, persze, de nem viheted amíg nem megbízhatóan szobatiszta. de a helye nem vész el, amint kialakul a szobatisztaság, kezdhetitek a beszoktatást. a védőnő, orvos meg ad igazolást arra az időre.
2015. jan. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
kevesen tudják, de nem szobatiszta gyerek esetén szakorvosi javaslattal meghosszabbítható a gyes.
2015. jan. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Óvodától függ. A legtöbb oviba nem veszik fel a gyereket, csak ha már szobatiszta (de - ahogy írták - nem vész el a helye, csak addig nem járhat be), de néhány kis létszámú óvodában ettől eltérhetnek. Egyébként hol van még az ovikezdés! Nyáron simán leszokhat még a pelenkáról! Az én középső lánykám 3 év 1 hónaposan, 2 héttel az ovikezdés előtt lett szobatiszta.
2015. jan. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat termèszetesen az a terv igen hogy amint jóidő lesz már kezdjük is a leszoktatåst!!
2015. jan. 7. 19:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, felveszik, csak nem mehet, ha nappalra nem szobatiszta. Lányom éjszakára még pelusos volt, mikor elkezdte az ovit.
2015. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bocs az Offért:


És mi van akkor, ha szobatiszta, de a nagydolog csak pelusba megy.

2015. jan. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem mehet oviba amig nappalra nem szobatiszta,attol még beírathatod tavaszal .
2015. jan. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Válasz az offra: ha csak pelenkába kakil, akkor nem szobatiszta.
2015. jan. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt, hogy ovikezdés idején még pelust használt alváshoz, meg néha befolyt a bugyiba, de mivel az oviba elég gyakran "elterelik" őket a WC-re így délelőtt simán mehetett, néha volt baleset, de az kicsiknél még előfordul, de jól ment neki, ebéd után hazahoztuk és itthon aludt pelusba, kb másfél hónap után már nem kellett neki alváshoz sem a pelus és akkor már ment egész napra. Egyébként még augusztus elején is azt hittük, hogy nem mehet majd oviba, mert nem akarta elhagyni a pelust (szerintem dacból), de aztán egyszercsak meggondolta magát, így szeptemberbe elkezdtük az ovit.
2015. jan. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy olvassa ezt még valaki. Mivel 3 éves kort betöltő gyereknek kötelező az ovi,így fel kell venniük hiába nem szobatiszta. Bent is lehet napközben a csoportban is.
2015. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!