Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy fogja így viselni az ovit?

Hogy fogja így viselni az ovit?

Figyelt kérdés
Kisfiam júniusban tölti a 3 évet. De még cumisüvegből iszik és eléggé nyugtalanul alszik délben. Még fel-fel sír mint pici korában. Ez nem lesz hátrány? Bele fog rázódni? Vagy majd a csapat szellem segít neki? Úgy értem ha majd azt látja hogy a többiek pohárból isznak és nyugodtan alszanak akkor ő is ezt teszi majd?! Igazából csak az elalváshoz kéri a cumisüveget. Minden másban nagyon ügyes. Eszik, szobatiszta, szépen (de hadarva) beszél. Kicsit aggaszt mi lesz. Más anyuka is így "parázik"?
2015. jan. 8. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Parázni normális. De inkább segíteni próbálj neki. Ha júniusi, akkor, gondolom, szeptemberben kezdi az ovit. Addig még leszoktathatod a cumisüvegről (csőrös pohár?). Az meg, hogy hogy alszik, hát azzal nehéz bármit is kezdeni, de vannak, akik már kiscsoportban sem alszanak egyáltalán, szóval ez nem olyan nagy probléma szerintem.
2015. jan. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Most január van, kisfiad pedig, gondolom, szeptemberben, 8 hónap múlva megy csak óvodába. Ennyi idő alatt rengeteget fejlődnek a gyerekek. Kisebbik lányom tavaly januárban megijedt, ha szembe jött valaki az utcán, pelenkás volt, és néhány hónapig csak úgy aludt el, ha az ágya mellett ültem. Nyárra meg teljesen megváltozott, nagyon szívesen jár az óvodába, nyitott lett és szobatiszta, és az alvása is rendbejött.

Ha azt sugallod felé, hogy jó lesz neki az oviban (és persze Te is ezt elhiszed), akkor tényleg jó lesz. Az óvónők általában fel vannak készülve olyan gyerekekre, akiknek otthon mások voltak az alvási szokásai, mint az oviban, kiscsoportban ezért is lehet bevinni hálótársat, cumit alváshoz.

2015. jan. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Semmi mást nem fogad el csak a cumis üvegét. Sőt még másfajtát sem. Szóval egy éve minden hónapban ugyan olyan üveget veszek. Próbáltam már annyiszor a csőrös poharat, tanuló poharat, kubus üveget és még sorolhatnám de nem kell neki eldobja és hisztizik. Nem figyelek rá de amikor még 1 órakkor (éjjel) is megy a hiszti az már annyira nem jó :/ biztosal vagyok benne hogy én rontottam el. De sajnos ez van. Bízok benne, hogy mire eljön a nagy nap már ügyes lesz! :)

Minden nap mesélek neki az oviról, hogy milyen jó és hogy majd lesz sok kis barátja. :) készítem rá ezerrel :)

Köszönöm a válaszokat.

2015. jan. 8. 14:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi van abban a cumisüvegben? Mármint mit iszik? Nappal is csak abból iszik?
2015. jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az, hogy cumisüveggel alszik el, az változni fog mert nem viheted be... az, hogy nyugodtan alszik, az nem függ az ovitól. ha ő ilyen, akkor majd ott is megébred.


egyébként nem hiszem, hogy jó, ha már most mondogatod neki az ovit, ami majd 9 hónap múlva jön el. egy 2,5-3 évesnek nincs időérzéke, borzasztóan hosszú idő neki az ami még előtte van az oviig. szerintem inkább hátrány lesz ebből ha már ezzel stuffolod. mire eljön az idő, már nem is akar majd menni.

bőven elég lenne ha augusztusban kezdenéd el mondani neki

2015. jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Napközben pohárból iszik. És vizet. Itt a beiratkozás után be lehet vinni néha néha. Pár órára. Mi is így tervezzük. Áprilisában lesz a beiratkozás és onnantól kezdve vihetem majd. Szóval szerintem nem baj ha már néha néha mondom neki, főleg hogy nővérem fia ovis és így tudja is, hogy mi az. Magától is felhozza hogy majd neki eper lesz a jele és az óvónénik lesznek ott és sok gyerek
2015. jan. 8. 14:58
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Szoktasd le a cumisüvegről, ne azzal aludjon el. Mire ovis lesz, felejtse el ezt a szokást. Pár napig lesz nehéz, hidd el, utána eszébe se fog jutni. Egyszerűen dobd ki és kész,n incs tovább.

Alvás miatt ne aggódj szerintem.

2015. jan. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben várnék nyárig, hetek, hónapok alatt sokat változhat a gyerek, nagy valószínűséggel magától le fog szokni a cumisüvegről addig!Ajánlj neki alternatívát, amit szeret, pl. kedvenc plüss cumisüveg helyett, kedvenc mesekönyvből olvass neki, ne a cumisüvegre figyeljen. De ha annyira ragaszkodik hozzá még most, akkor hagy legyen az övé.
2015. febr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!