Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem ciki, hogy az ovi bált...

Nem ciki, hogy az ovi bált rendez, de a belépődíjon felül még a büféhez és a tombolához is vár felajánlást?

Figyelt kérdés
Nálatok hogy van az ilyesmi? Úgy képzelném, ha már kifizetem az 1.000 Ft-os belépőt/fő, akkor a büfékaját és a tombolanyereményeket nem nekem kell vinnem. Természetesen a büfé és a tombola is pénzbe kerül majd.
2015. jan. 22. 16:09
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
22%

Ööööö.... Jól értem?

Neked kell felajánlanod tárgyakat, vinned a büfébe szendvicset, sütit, amit aztán pénzért megveszel, hogy ehesd a sajátodat?! Mi van, ha a tombolán az általad felajánlott vázát nyered meg?!

Hm... de, ciki.

2015. jan. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
74%
A bálokon a tombolatárgyakat mindig felajánlásokból szokták összeszedni (még az elegáns bálokon is), ebben semmi különös nincs. A büfét azért illene megoldaniuk a belépőből, bár 1000 forint semmi.
2015. jan. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
45%
Nálunk az iskolában (alsó tagozat) a belépő 500 Ft felnőtteknek, 300 Ft gyerekeknek, a tombolához a cuccokat a szülők küldik be, a tombolajegy 100 Ft. A büfé minden osztálynak külön van az osztályteremben, ahhoz az osztálypénzből vásárolnak be és ott már nem kell fizetni érte.
2015. jan. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk is így van. Legalább 4-5 dolgot fel szoktunk ajánlani tombolatárgyként. A büfében is vásárolunk. Mi ebben a ciki?!
2015. jan. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Igen, jól érted! Nem azt mondják, hogy vinni "kell", tehát valószínűleg valamilyen enni-, innivaló mindenképpen lesz, ha senki nem ajánl fel semmit, akkor is, de ha már bált rendeznek a szülőknek, szerintem úgy lenne elegáns, hogy legalább a büfével ne kelljen a szülőknek foglalkozniuk. (Esetleg az SZMK-s szülőknek igen, ha nagyon akarnak.)


A bál meghirdetésével együtt ezeket az információkat is megkaptuk.


2. válaszoló azt írod, hogy 1.000 Ft semmi, én nem tudom, mert nem volt még ilyesmi az oviban, amióta oda járunk, de azt tudni kell az oviról, hogy nem szednek csoportpénzt, még 100 Ft-ot sem lehet gyűjteni (önkéntes alapon, akinek van kedve beleadni), hogy a csoportnak vegyünk valamit (ceruza, papír, stb). Ehhez képest, nekem 1.000 Ft soknak tűnik, úgy meg főleg, hogy még a büféhez is készítsünk otthon valamit, vagy ajánljunk fel alapanyagot, valamint a tombolához is. A tombolával kapcsolatban végül is igaz, amit írtatok, hogy elfogadható, ha felajánlásokat várnak.

2015. jan. 22. 16:21
 6/33 A kérdező kommentje:
4. válaszoló, ezek szerint nálatok is úgy van, hogy megveszitek a belépőjegyet, de azon felül még a büfébe is otthon süttök-főztök, vásárolsz innivalót? Mindezt beviszed, és a bálon a büfében pénzért fogyasztasz? Csak kérdezem, hogy tudjam mi a szokás. :-)
2015. jan. 22. 16:23
 7/33 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a zenekar sem pénzért lép fel, mert az egyik szülő ismerőse.
2015. jan. 22. 16:24
 8/33 A kérdező kommentje:
Pénzt gyűjteni a csoportban azért nem lehet, mert szegényebb réteg jár az óvodába, és nem lehet kellemetlen helyzetbe hozni a szülőket. De akkor miért gondolják, hogy ki tudják fizetni az 1.000 Ft-os belépőt a szülők?
2015. jan. 22. 16:26
 9/33 anonim ***** válasza:
51%
2. vagyok. Bocsánat arra értettem a semmit, hogy egy igazi bálba 7000 alatt nem nagyon van belépő és ehhez képest az 1000 forint semmi. Nyilván nem ugyanaz a színvonal a kettőn, de azért pár szendvicseket és üdítőket 1000 forintos belépőből meg lehetne oldani. Persze nem tudom milyen jellegű bál lesz, de gondolom, ha nektek kell vinni még a kaját, akkor nem "igazi". Ott tényleg ciki lenne.
2015. jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Csak annyit mondtak, hogy szülők bálja, és lesz zenekar egy kedves apuka felajánlásából, valamint tombola.


Küldtem mindenkinek a zöld kezet, a lepontozó is írjon inkább véleményt a lehúzás helyett!!!!

2015. jan. 22. 16:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!