Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek is előfordulhat h...

Szerintetek is előfordulhat h csak az én gyerekem nem tehetséges semmiben?

Figyelt kérdés
Óvoda -nagycsoport.Gyerkőcöm nagyon nehezen illeszkedett be az oviba már 4. éve jár és még mindig visszahúzodó.Megvolt az iskolafelmérő teszt,jó lett neki mehet iskolába.Szülőin mondták h létrehoztak különféle tehetségműhelyeket(zene környezet stb) és aki megy iskolába mindenkit besoroltak egybe,kivéve az én gyerekem.A válasz az volt ovónőtől h a gyerekemet nem érdekli semmi,ezért nem tették be.Nektek erről mi a véleményetek?Én mint szülő nehezen élem meg ezt.A fiam imád barkácsolni,verset mondogatni,érdekli az egyiptomi kultúra.
2015. jan. 23. 10:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
De, biztos tehetséges valamiben, csak arra az óvoda nem talált ki skatulyát. Neked kell a tehetségét gondozni. egyébként ha ne lenne tehetséges semmiben, akkor is lehet boldog ember, ne akard versenyeztetni.
2015. jan. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Én inkább azt nem értem, hogy zárhat ki az ovónő egy gyereket valamiből? És ő addig mit fog csinálni, amíg a többiek ezeken a foglalkozásokon vannak?

2015. jan. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem versenyeztetni akarom,csak rosszul érint h ő mindig hátrányban van vmi miatt az oviban.kiscsoportos volt elküldtek hallásvizsgálatra mert h nem illeszkedik be nem játszik a többiekkel stb.Nem találtak nála semmi bajt.és azóta eltelt 2 év és semmi nem változott.Nem lehet h az ovónők egyszerűen csak tesznek rá vmiért?Pont mert h visszahúzodó és ugye könnyebb azokkal a gyerekekkel foglalkozni akikkel nincs gond..El vagyok keseredve teljesen
2015. jan. 23. 10:19
 4/16 A kérdező kommentje:
És hozzáteszem h csak az ovodában ilyen..Máshol felszabadult barátkozó.
2015. jan. 23. 10:20
 5/16 A kérdező kommentje:
Ő addig míg a többiek foglalkozáson vannak azokkal a gyerekekkel lesz akik visszamaradnak nagycsoportba.
2015. jan. 23. 10:23
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Na ezt viszont nem hagynám. Ezek szerint ez az iskolába menő gyerekeknek van, akkor igenis ő is mehessen ezekre a foglakozásokra!!!
2015. jan. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen,aki megy iskolába mindenki benne van egy csoportban attól függ szerintük mi az érdeklődési köre.Ezért is esik rosszul h csak az én gyerekem nem.soha nem akartam h kivételezzenek vele,nem vagyok egy seggnyaló tipus,de azt veszem észre h az esélyt sem adják meg arra h kibontakozzon akkor honnan tudnák h mi érdekli.Évek óta ez megy a gyerek utálja is az ovodát,mintha érezné h őt kirekesztik.de mit tehetnék?menjek oda és mjam h igenis tegyék be vhová??
2015. jan. 23. 10:30
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Így ismeretlenül is felháborít az óvónő állásfoglalása. Mindenképp kérj fogadóórát, és legyél határozott. Mi az, hogy az óvónő dönti el, hogy a gyermekedet nem érdekli semmi, miközben Nálad, mint az édesanyjánál jobban senki sem ismerheti. Talán kérje ki a Te véleményedet hozzá!

Én is óvónő leszek... Sosem mondanék ilyet egy gyermekről sem.


Egyiptomi kultúra érdekli? Klassz, mutass még egy ovist, akit ilyen, vagy ehhez hasonló érdekel! Nem hiszem, hogy sokat találnánk. A kisfiad más, mint a többi, de ez hidd el, pozitív is lehet, vagy már az is.

Elég szomorú, hogy az óvó néni 4 év alatt sem jött rá, hogy miben kiemelkedő a kisfiad. Minden egyes gyermekben van tehetség, a mi feladatunk rálelni.

2015. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én is igy gondolom mint te,és szerintem az ovónő hibája h a gyerekkel nem tud közös hangot teremteni.Köszönöm a véleményed,megerősitettél ! és sok sikert kivánok neked a gyerekekhez,biztosan jó és kedves pedagógus lesz belőled!
2015. jan. 23. 10:42
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak igaza van, biztosan tehetsége a fiad valamiben. Sajnos sok ovónő teljesen alkalmatlan a pályára, beskatulyáznak egy gyereket, mert lusták igazán foglalkozni vele. Pedig lehet, hogy kis türelemmel elérnék nála, hogy megnyíljon, felszabadult legyen, és megmutassa, mi érdekli igazán. Kívánom nektek, hogy az iskolában magára találjon a fiad.
2015. jan. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!