Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen következményekkel...

Milyen következményekkel járna, ha a gyerekem ovistársát felképelném?

Figyelt kérdés

gondolom azért rendőrségi ügy nem lenne egy tasliból, nem? szerintem még az óvónő is rámondaná, hogy szerencsétlen véletlen... :D

1,5 éve bántja a gyerekemet ez a kis görcs, ami a legrosszabb, hogy még röhög is közben! múltkor nekem jött, ütött ahogy bírt, óvónő szedte le rólam... egyszerűen nem tudom türtőztetni magam, meg kell védenem a gyerekem!!!



2015. febr. 4. 12:01
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Majd elfelejtettem.

Még valami lehetőséged van a harapásokról látleletet vetetni és feljelenteni a gyereket. Tudom, hogy hülyén hangzik, de létezik ilyen.

2015. febr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el a gyerekedet dokihoz, védőnőhöz és minden egyes alkalommal mutasd meg neki a harapásnyomokat, sebeket.

Nem értem, miért nem tesznek semmit a vezetők. Övék a felelősség, ha komolyabb baj történik. Nevelési tanácsadóhoz sem küldték a gyereket?

Ha pedig legközelebb rád vagy a gyerekedre "támad", lépj közbe és nagyon határozottan és komolyan mondd meg neki, hogy ilyet még egyszer nem akarsz látni. Ne várd meg, amíg az óvónők leszedik rólad.


Egyébként mennyi ideig lesz ovis ez a gyerek? Mert én keresnék a sajátomnak másik intézményt, ha végképp nem történik előrelépés és még 1-2 évig el kellene tűrni.

2015. febr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos,védőnő,mennék valamerre,és igen,látlelet,ha kell naponta... gyámügy is jó ötlet,de a vezető óvónőt is megcincogtatnám,mert neki kutya kötelessége lépni valamit,nem elég behívatni az agyas szülőket!
2015. febr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

nyilván én se akarom leütni, de már tényleg ez fordult meg a fejemben, legalább félne vagy nem tudom :(

ma is megyek fogadóórára, de minek? másik oviba nem tudom vinni, és a gyereket se tudják kitenni, mert integráló, egy csoport van, 23 gyerek...

van egy pedagógus asszisztens aki heti 2x jön a gyerek miatt, de nem történik igazából semmi. néha 1-2 hétig nyugi van, aztán nem tudom mi történik és megint tőle retteg 22 gyerek. ez nem normális!!!!


ezt nem tudtam, hogy feljelenthetem. ez jó ötlet, el is fogom vinni orvoshoz! unom már, hogy mi nyeljünk, közben az én gyerekem lelki sérüljön!

óvodavezető szerint a szülők verhetik a gyereket, emiatt kéne türelmesnek lennünk. de már középső közepe van, hova legyünk türelmesek?

2015. febr. 4. 13:13
 25/34 anonim ***** válasza:
71%
Ha tenyleg senki nem tesz semmit, akkor egy valamit még tehetnel, igaz ez sem az egyenes út. Legközelebbi ilyen alkalommal a ferjed bemenne es megfenyegetne a gyereket ha nem hagyja abba, akkor o rúgja szét a segget. Egy felnott férfitól talán megijed. Az ilyen gyerekek amúgy is gyávák, a verekedesssel leplezik a gyávaságukat. Ez nem bántalmazás, es ha szól a szüleinek emiatt, akkor le is lehet tagadni, de legalább meg is lehetne beszélni velük a dolgot.
2015. febr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
75%
De igen, a fenyegetés is büntetendő, ha nem lenne büntetendő seggszétrúgással megfélemlíteni egy gyereket, elég baj lenne. Max nehezebb bizonyítani. Ezt most általánosságban értem. Képzeld, ha bárkiilyet mondhatna bármelyik gyereknek?
2015. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Menj el valamelyik TV csatornához. Ha nagy dobra verik, talán történik valami.

Nem hiszem, hogy normális, hogy 23 gyerek van egy csoportban, és nem tudnak fegyelmet tartani, és nem lehet tenni semmit.

2015. febr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először is beszéljetek össze a többi szülővel. Legyen legalább 10-12 szülő, akik benne lesznek, akiknek bántja a gyerekét.


Fotózza le mindenki a gyerekén a karmolás-harapás nyomokat, mondjuk 2 hétig.

Nyomtassátok ki a képeket, dátummal, monogrammal, hogy kin volt a dérülés.


Utána kérjetek közösen a vezető óvónővel és a két óvónővel fogadóódát, menjetek be mindannyian, és mondjátok meg, hogy eddig tűrtétek, de mostantól lépjenek az ügyben, itt vannak a bizonyítékok (képek), és ha ők nem testnek semmit, a fenntartóhoz fordultok.


Ezt az agresszív, magatartás problémás gyereket látta már szakértői bizottság?

Jár hozzá pszichológus, fejlesztő pedagógus, gyógypedagógus?

Van papírja, hogy gyermekközösségbe integrálható?

2015. febr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
A fenyegetést csak végső esetre gondoltam, ha senki nem tesz semmit. Es ez nem bármelyik gyerek, hanem az aki másfél eve nem hagyja beken a kérdező gyerekét. Ennyit simán megérdemel, mert nem csak egy alkalomrol van szó.
2015. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Félve bevallom, hogy én már megfenyegettem a kisfiam idióta, 70-es iq-vql rendelkező, verekedős cigány ovistársát, hogy egyszer lekenek neki egy hatalmas pofont. Ezt rajtam kívül még beígérte neki jó pár anyuka és apuka is. Egyikük beszélt a gyerekhez hasonló képességű apukával is, eredménytelenül. Ők tudják, hogy a fiacskájuk milyen, de nem tudnak tenni ellene.

Most azt csinálom, hogy szinte minden reggel együtt érkezünk a kisfiúval, akit csak belöknek az ovikapunk, így tudok vele beszélgetni. Szépen, kedvesen kérdezgetem, beszélgetünk. És azóta, hogy jó szót hall tőlem, nem bántja a fiamat. A gyerekemnek azóta is azt mondom, hogy nagy ívben kerülje, de szerencsére már nem fél tőle.

2015. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!