Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van arra valami írott szabály,...

Van arra valami írott szabály, hogy a gyerekemet be kell kísérjem az óvodába?

Figyelt kérdés
2015. febr. 5. 15:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk át kell adni (koszonessel vagy fejbicentessel) az ovóneninek.de ha megérkezik egy kosarkbol felteszi a jelet s falra s megy köszönni.középsőbe jár.Bp.
2015. febr. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
81%

Át kell adni az óvónőnek. Ez elég logikus, nem? :D

Vagy hogy érted? A kerítésnél intesz neki, ő meg bemegy egyedül az épületbe, vagy hogy?

2015. febr. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
44%
Persze, hogy be kell kísérni. Miért, te hogy gondolod? Nálunk át is kell adnunk, hogy az óvónő észre vegye a gyereket. Elhozatalnál ugyanaz. Kihangsúlyozzák minden szülőin, hogy az hogy a kapu előtt elköszön tőle a szülő és Menjen a gyerek.
2015. febr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
65%
Feltehetőleg a házirendben van ilyen szabály, a mi ovinké fönt van a neten a honlapjukon. Miért nem tudod bekísérni? Kicsi még, felnőtt felügyelet alatt kell legyen! Gondold el, ha valaki nyitva hagyja a bejárati ajtót és a gyerek elindul a folyosóról kifelé, senkinek se tűnik föl, hogy hova lett.
2015. febr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
57%
Át kell adni nálunk is. Debrecen. És ha nem is lenne ez szabály, én akkor is így tenném. Inkább késnék 5-10 percet. De ez is csak 1x fordulna elő, mert akkor utána már tudod hogy annyi idővel hamarabb kell elindulni otthonról.
2015. febr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
39%
Biztosan le fogtok pontozni, de vidéki ovikban sok nagycsoportos egyedül jár oviba, meg haza is. Erről az oviban nyilatkozatot kell tenni a szülőnek. A mi ovinkban is így van.
2015. febr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
18%

"Gondold el, ha valaki nyitva hagyja a bejárati ajtót és a gyerek elindul a folyosóról kifelé, senkinek se tűnik föl, hogy hova lett."


Hát engem meg hiába vitt be anyám, lazán rohantam utána 5 perc lemaradással, és a kutyának sem tűnt fel, hogy hova lettem. A főúton értem őt utol, munkába menet, előtte két utcán keltem át 3 évesen.

2015. febr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
61%
Hatos, én elhiszem, hogy nálatok ez a rendszer, de igazság szerint egy óvodás nem járkálhat az utcán egyedül, ez büntetetőjogi kérdés (kiskorú veszélyeztetése).
2015. febr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem meg pont ezt nem tiltja a törvény, a veszélyeztetés nem itt kezdődik.

Persze nem mindegy, honnan-hová megy egyedül az ovis, de mondjuk aki 2 utcára lakik az ovitól, végig járda van, annak szülője nem követ el kihágást azzal, ha egyedül engedi.

2015. febr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
8-as igen, valami hivatalos megközelítés érdekelne, hogy van-e valami konkrét szabály erre. Ez amit írsz, hogy kiskorú veszélyeztetése ezt hogy érted? Mert mondjuk sok elsős van aki egyedül jön-megy, rájuk mi vonatkozhat?
2015. febr. 5. 15:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!