Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan zajlott nálatok az...

Hogyan zajlott nálatok az ovis beszoktatás?

Figyelt kérdés

Két hét múlva kezdjük az ovit! Nagyon rettegek tőle mär most!!

Nagyon rossz evő a lányom. 14 kg volt de elkapott egy kis vírust és még két kilót ledobott.

Félek,hogy az oviban szólni fognak a súlya miatt és azért,hogy nem eszik sokat és válogat is.

Vilt valakinek ilyen??

Hogy éltétek túl az első hetet lelkileg?


2015. febr. 16. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:

miért félsz ha szólnak? egy óvodában nem a szülőt kövezik hanem a szülővel együtt megpróbálják a gyereket jó útra terelni. ha nem eszik jól, akkor meg fogják kérdezni, hogy otthon mia helyzet. és ha beszoktatás után se változik esetleg, akkor pszichológust fognak hívni a gyerekedhez aki jó eséllyel tud segíteni. és valljuk be, egy 12 kilós 3 éveshez azért már a pszichológus megléphető.

egyébként meg a csodaszellem sokat számít, simán lehet, hogy ott fog enni, mert ezt látja a többiektől, ők meg ebben a korban az utánzás csúcsán vannak :)

2015. febr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én lányom fényevő, de most már mindent megkóstol. Úgy, hogy 1,5 éve jár közösségbe, a bölcsibe úgy megtömték mindig (ha akart enni, ha nem), hogy hányásig fajultak a dolgok mindennap! Ekkor vettem is a bölcsiből.

Most az oviba abszolut nem erőltették. Odaültették mellé a kis barátját, akivel első perctől nagy szerelmet alkotnak. Ő nagyon jó evő. Odáig jutottunk el fél év alatt, hogy mindent megkóstol és egyre több midnent megeszik. Ha meg nem eszik, akkor így járt.

Súlya miatt nem szóltak, ha gond lett volna, akkor már a védőnő és a saját gy.orvosunk is szekált volna, a gyámügyről nem beszélve..

Első hetet?! Alig vártam, hogy menjen :))))))))

Nekem sok volt a 2,5 hónap vele otthon nyáron, amíg ugye szünet volt + a bölcsinek vége.

Nyár utolsó hetében volt a "beszoktatás". Konkrétan mindennap reggel fél9-re bementünk és elvoltunk a gyerekek között. Szerdán már délig ott maradt, én elmentem intézni a dolgaimat.

Hétfőn meg már ott is aludt. Első három nap hiányolt, de csak addig, amíg a barátja meg nem jött. Délután meg közölte, hogy miért jöttem ilyen hamar?!

Most már ott tartunk, hogy du. 3 helyett 4-fél 5-re megyek érte.

2015. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A hozzá állásodon kéne változtatni.Nagyon frusztrált...
2015. febr. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!