Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vegyes csoport. Írnátok...

Vegyes csoport. Írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Profi óvónőkhöz kerülne a kisfiam 3 évesen vegyes csoportba. 8-8-8 gyerek van, majd 20 éve vegyes csoportot vezet a két óvónő. Nagyon szeretik az anyukák ezt a csoportot, van, aki a 3. gyerekét hozza ide szeptembertől. Tapasztalatok érdekelnének!

2015. febr. 17. 17:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk úgy indult, hogy korcsoportok lesznek, de aztán átépítették az egyik óvodát, és összevontak több csoportot, gyerekeket helyeztek ide-oda. Elég gáznak tűnt az elején, de aztán kiderült, hogy nem lesznek sokan a csoportban (22-en vannak), és vegyes csoport.

Féltem, hogy a kicsik majd "lehúzzák" a nagyokat (lányom a második legnagyobb a csoportban), de szerencsére nem így lett!

Lányom gondoskodóbb lett, mint valaha, minden kisebbet segíteni akar, nagyon szereti őket. S fejlődik rendesen, nem csúszott vissza.

A kicsik meg gyorsabban fejlődnek a nagyok mellett. Nagyon értelmesek, szeretem ezt a csoportot!

Úgyhogy amennyire érdekesnek tűnt az elején, és kicsit féltem is tőle, ahhoz képest pozitívan csalódtam.

S nem beszélve az óvónőkről. Két, tüneményes óvónőjük van. Rajtuk is sok múlik, nagyon jól bánnak a gyerekekkel.

2015. febr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Eleinte én el se gondolkoztam a vegyes csoporton, de a nyílt napon annyira megfogott a légkör, a kisfiamat olyan kedvesen fogadták, az óvónők is annyira szimpatikusak voltak, hogy úgy tűnik, emellett döntünk.


Várnék még válaszokat.

2015. febr. 17. 17:48
 3/15 anonim ***** válasza:
41%

én szerettem

olyan volt mind egy nagy család kicsi meg nagyobb gyerekkel

mind a két nagy oda járt, 1 évig együtt is :-)

segítenek a nagyok a kicsinek

ha valami miatt visszamarad a suliból egy gyerek akkor nem kell másik csoportba tenni arra az egy évre

a kicsiken jó mert tudják h a nagyokra számíthatnak

pl öltözés beszokás játék stb...


szerintem jobb mint a sima csoport

2015. febr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%

Nekem is azok a pozitív tapasztalataim vannak, mint az előttem szólóknak. A két nagyobb lányom egy csoportba jár, és mindkettőnek nagyon jót tesz ez a rendszer. A kicsit is ebbe a csoportba kérem majd, így együtt járhat a nővérével. Nálunk külön foglalkoznak a nagyokkal, addig egy pedagógiai asszisztens foglalkozik azokkal a kisebbekkel, akik nem szeretnének részt venni a foglalkozáson.

Nekem is az tetszik a legjobban, hogy családszerű a rendszer, és a gyerekek a csoportban nagyon összetartanak. Sokat segítenek egymásnak.

2015. febr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%

Nem, nagyon nem jött be nekünk.

3 évesen kezdte a lányom a vegyes csoportot. Egy kis mimóza érzékeny lelkű picilány. Be volt sz.rva a 6 éves nagyfiúktól, akik ugráltak, vehemensek voltak, birkóztak,stb (semmi gond nem volt velük, csak aktív nagycsoportos fiúkról van szó).

Következő évben egész jó lett a helyzet, szerettük is. De aztán elballagott alányom legjobb barátja.

Aztán mire 5 éves lett, jött egy csomó 2,5-3 éves a csoportba. Ordítottak, cumiztak, mittomén, utálta a lányom őket. Persze jött az ő kishúga is, mert örültem, milyen jó lesz, hgy együtt járnak majd. Na rossz ötlet volt. A nagyom utálta a sok picit, a picim pedig teljesen rátapadt a nagyomra. Herótja volt.

Aztán megint elballagott egy barátja.....

Úgy jött volna utolsó évre, hogy nincs vele egy korú lány...

A picimnek azértnem volt barátja, mert rátapadt a nővérére....

Úgyhogy kivettem innen őket, és mentünk tiszta korosztályos oviba. A nagylányom bekerült csupa 6 éves közé, normálisan tud készülni az iskolára, nemordít mellette 4-5 pindurika.

A kislányom pedig bekerült a 4 évesek közé, akikkel majd szépen együtt elmegy iskolába, és végre lettek barátai, kinyílt, megnyílt.


Az óvónők amúgy jók voltak a vegyes csopiban, de hát arról ők sem tehetnek, hogy a lányom barátai elballagnak. Az összetétel nem volt jó,e lőször túl sok volt a nagy, aztán túl sok lett a kicsi.....


Nem tudtak normálisan elmenni sehova, se egy színház (kicsik miatt), se egy kirándulás (szintén picik miatt).


Szóval én nagyon nagyon nagyon szeretem a tistza korosztályos csoportot.


Mellesleg oviban dolgozom, és a gyerekeknek is jobb, ha együtt vannak mind egykorúan. Az óvónéniknek is jobb, mert nem kell a sok korosztály miatt szétszakadniuk. Mindenkinek jobb a tiszta korosztály.

2015. febr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Én anyaként még nem tudok válaszolni, de gyerekként vegyes csoportba jártam, és szerettem.
2015. febr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

nekünk se jött be. mondjuk nálunk nem is ez az elosztás volt, enyém volt a kicsi és még 30 5-7 éves...

valóban felhúzták őt, gyorsabban fejlődött, vagyis hirtelen, de nem volt kivel játszania. mondjuk a 8 is kevés, mondjuk van 4 fiú, akkor 3 barátközül kellene választania, ez édeskeves. és nyilván nem 4 fiú 4 lány jelentkezik minden évben ;) mi kivettük és átvittük korcsoportos oviba, ott 24 vele egykorú van, vele egy szinten, egy érdeklődési körrel. azért is tettük mert mert a nagy unokatesónál láttuk, hogy nagycsoportban már inkább lehúzták őt a kicsik, a nagyoknak kellett a kicsiknek segíteni, wc-re kísérni, szedni a levest, stb. ez nem jó. és a nagyoknak nem is tudtak rendes iskola előkészítőt tartani mert ott voltak az épp beszokó még határokat súroló 3 évesek. szerintem nagycsoportbon nagyon nem jó :(

2015. febr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
SOHA! A legrosszabb amit teszel a gyerekeddel. Nem tud korának megfelelően fejlődni, hol idecsapódik a nagyokhoz, hol a kicsikhez. Fiam 3 évesként 7 kisgyerekkel 16 nagycsoportos közé került, aztán azok elballagtak, jött 16 pici, na abból van és lett is a galiba. Viselkedésében nyilvánul meg az egész probléma. Nyárra várom a kistesót, tanulva ebből kérvényezni fogom, hogy vele egykorúakkal kerüljön egy csoportba.
2015. febr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Az én mimóza lelkű kiscsoportos lányomnak sem tesz jót. Ő a legkisebb, nemcsak korban, de méretekben is. Szegénykém nem tud beilleszkedni, néhány nagycsoportos istápolgatja, vagyis hozzájuk csapódott, és görcsösen ragaszkodik hozzájuk. Persze azok Úgy bnnak vele, mint egy játékbabval, öltöztetik, vetkőztetik, etetgetik, uralkodnak rajta, csicskáztatják. A saját korosztályában nem talált társra, pedig azokkal egyenrangú lenne.
2015. febr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

Érdekes megfontolnivalókat írtatok, köszönöm! Várok még további tapasztalatokat is!

2015. febr. 20. 07:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!