Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvodában tudnak abban...

Az óvodában tudnak abban segíteni, hogy milyen típusú általános iskolát ajánlanának a gyereknek? Arra gondolok, hogy egy erősebb, az elejétől erősebbet kezdhet vagy inkább olyat, ami hagy átmenetet.

Figyelt kérdés
2015. febr. 25. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, amúgy is lesz egy felmérés és az alapján tudjátok majd megbeszélni,hogy ki mit ajánl.
2015. febr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, ment a zöld kéz 😊.


Az oviban mérik fel? Vagy a nev.tanba? Mikor szokták?

2015. febr. 25. 12:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát ha értelmes és jó óvónők vannak, akkor egyértelműen igen. De biztos te is látni fogod.
2015. febr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

nálunk nem :( több óvoda van mint iskola, így mindenki a körzetibe megy. persze lehet jelentkezni másikba is, de mivel telítettek az osztályok így esélytelen.

egyébként nekem az a véleményem, hogy első 4 osztályban nem jó az erős iskola, eleve túl sok a követelmény, inkább jobb a ráérősebb, lazább, aztán ha a gyerek gond nélkül veszi az akadályokat, lehet átvinni máshova, esetleg 8 osztályos gimnáziumba.

bocs az offért!

nyugodtan kérj az óvónőtől fogadóórát és kérdezz rá mit ajánl. biztos elmondja a véleményét, bár azt nyilván te is tudod, hogy az oviban teljesen más követelmények vannak mint az iskolában, ha ügyesen öltözik, rajzol, látja el a naposi teendőket az még nem biztosíték arra, hogy olvasni is könnyen megtanul és jó érzéke van a matekhoz meg persze fordítva is :/

2015. febr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, nálunk az oviban mérik fel őket először középsőben és ha valami fejlesztés kell akkor az oviba kijárnak a fejesztő pedagógusok,logopédus és ovis kor végére ezzel nem lesz gond. Fiam logopédiára jár. Majd utolsó évben mégegyszer felmérik őket és az ovonőkkel meg lehet beszélni,hogy ők hogy látják,menjen a gyerek vagy ne, ha igen akkor milyen suliba,nálunk nagyon készségesek.
2015. febr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Négyes, igen, csak hogy veszik fel a nyolcosztályos gimnáziumba azt, aki négy évig laza iskolába járt? Hátrányban lesz azokhoz képest, akik nagyobb követelményhez szoktak. Ott meg nem hagyhatod 8 évig, ahol már alsóban is laza a rendszer, hisz a felső tagozatok általában rosszabbak az alsónál, pont mert a legjobbak elmennek időközben jobb iskolákba. Szóval nagy dilemma. Én pont ezért döntöttem a nagycsoport duplázása és egy jobb általános iskola mint kombináció mellett. Bocsi én is az offért.
2015. febr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy tudnak és igazából az a normális, ha meg is teszik különösebb kérés nélkül.


Az 5 éves vagy nagycsoportos gyerekeket jogszabályi kötelezettség egyébként felmérni (iskolaérettségi vizsgálat, általában a DIFFER teszttel)- amit vagy házon belül az óvodában egyik pedagógus csinál vagy a körzetes nevelési tanácsadóból (a mostani neve pedagógiai szakszolgálat) mennek ki megcsinálni.


Egyébként ha ilyen típusú tanácsra van szükséged, te mint szülő is nyugodtan bejelentkezhetsz a lakhelyed szerinti nev.tan-ba, kérhetsz felmérést, tanácsot- ott azért szakemberek dolgoznak. Ez az ellátás ingyenes egyébként.

Az egy dolog, hogy hónapokat kell várni egy vizsgálatra, de szerintem megéri- főleg, ha az ovitok etekintetben nem áll a helyzet magaslatán vagy esetleg nem értesz egyet azzal, amit az óvónő javasolt (maradjon vagy menjen, mik az erősségei stb.)


Magán úton sem olyan nagyon drága egy ilyen felmérés, számtalan fejlesztőház van- keress rá a neten- ilyen típusú átfogó vizsgálatot, szülői interjúval, képességfelméréssel már 8-10 eFt-tól is végeznek ugyancsak szakképzett szakemberek és akkor ott nem kell várakozni.


Én minden esetre sokat beszélgetnék a gyerek óvónőivel, rákérdeznék az iskolaérettségi vizsgálat idejére, eredményére (esetleg a logopédiai és egyéb szűrések eredményeire akkor is, ha külön nem mondják), én nem szégyelnék tanácsért bejelentkezni a nev.tan-ba sem, illetve nem sajnálnám azt a párezer forintot a magán úton történő felmérésre sem, mert ez valóban egy fontos és lényeges döntés.


Minden jót: egy hasonló korú kisfiú anyukája

2015. febr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mentek a kezecskék 😊. A saját tapasztalatokat is Köszi.


Még csak középsős a kislányom, nem volt náluk értékelés iskolával kapcsolatban. Két iskola jöhet szóba és én inkább az erősebb mellett lennék, de nagy lenne a különbség az ovi és az iskola között, ez két tannyelvű és dícsérik. A másik lazább lenne, de pont a felső osztályokat nagyon szidják.

2015. febr. 25. 14:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a két óvónő véleményezte az általam kiválasztott néhány iskolát. Van itt egy nagyon erős suli a környéken, ezt nem ajánlották pl a lányomnak, mert ő nem viseli el a kudarcot, hátráltatja, őt kell még tutujgatni, nem való erős iskolába, hiába okos. Viszont van egy suli, ahol egész normális elvárások vannak, de az első hónapokban még babusgatják a gyerekeket (aki igényli). Így óvónőkkel együtt megbeszéltük a suliválasztást.
2015. febr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!