Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Jogszerű az, hogy a megtiltják...

Jogszerű az, hogy a megtiltják hogy gyerekemet azzal etessem, amivel jónak látom?

Figyelt kérdés

Az óvodában a lányomék egy-egy tál szemetet kapnak étel gyanánt, amit én kifejezetten ellenzek. Mi itthon egészségesen táplálkozunk. Kevés, kimondottan zsírmentes hús, rengeteg zöldség párolva, nem szétfőzve. Természetesen minden ellenőrzött öko gazdaságból.

Erre az óvodában valami agyonfőzött főzeléket kapnak, mócdingos hússal, vegetás levest, tésztaételeket stb. Egyik sem alkalmas emberi fogyasztásra.

Mondtam az óvónőnek, hogy majd én viszek be nrki rendes ételt, de azt mondták, hogy ehhez nincs jogom.

Valóban törvény támogatja őket, hogy mérgezzék a gyerekemet?


2015. márc. 2. 09:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
93%
Valóban nem lehet bevinni ételt :-)
2015. márc. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
85%
Ez megint csak egy provokáló kérdés! Ennyire unatkozol? Vidd magánóvodába, ott jó a kaja!
2015. márc. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 A kérdező kommentje:
És akkor éhezzen a gyerek egész nap? Remek!
2015. márc. 2. 09:36
 4/76 anonim ***** válasza:
93%

ÁNTSZ köphet bele a levesbe. Ha nem biztosított az általad vitt étel megfelelő hőmérsékleten tartása (hűtő) és tálalása (mikró).

Sok helyen nem is lehet házi sütésű tortát vinni szülinapra, csak cukrászdait/boltit, aznapi számlával, pont ezért.

2015. márc. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
84%

Kissé végletes ez a gondolkodás.


Vidd haza ebéd előtt...


Vagy magánóvoda. Több tízezer óvodás menzai koszton eszik, örül némelyik, hogy van mit:S

2015. márc. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
88%

Miért éhezne a gyerek egész nap? Eléteszik, megeszi, nem éhes.

Ha nem tetszik, akkor vidd másik óvodába.

2015. márc. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 A kérdező kommentje:

Sajnálom, ha téged provokál, hogy nem etetek meg a gyerekkel minden vackot.

A magánovi jó ötlet. Fizeted?

2015. márc. 2. 09:39
 8/76 anonim ***** válasza:
66%

NEM kapnak egészségtelen ételeket, és nem mérgezik a gyerekedet, csak nem olyanokat, ami ma divat!

Semmi baj nincs a zsírosabb húsokkal, sem a főzelékekkel. A tésztaételekre pedig szükség van.

Ahogy te eteted a gyerekedet, abból még egészségkárosodása is lehet később.

2015. márc. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
85%

Nem fizetem, mert még a sajátomnak sem fizetem a magánovit.


Neki, nekünk megfelel a menza, képzeld, hét közben nem főzök, onnan hozatom;))) Még élünk:)

2015. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 A kérdező kommentje:

Nem eszi meg. Ne is egye. Másik oviba nem tudom vinni, és gyanítom, hogy máshol sem jobb az étel. Az olcsóságra mennek, nem a minőségre.

Ebéd előtt nem tudom elhozni, mert dolgozom.

ÁNTSZ engedéllyel bevihetnénk rendes ételt?

2015. márc. 2. 09:42
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!