Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire kell önállóan öltözni...

Mennyire kell önállóan öltöznie egy gyereknek, mire kezdi az óvodát?

Figyelt kérdés
2015. márc. 6. 09:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Pulcsit, nadrágot, cipőt tudjon felvenni. Ha a cipzárt nem tudja még felhúzni vagy egy nagykabátba belepréselni magát, úgyis segítenek az óvónénik.
2015. márc. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem elvárás egy háromévestől.
2015. márc. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
a cipő se baj,emlékszem nekem még anyukám kötötte a cipőfüzőt az oviban. felvettem,de ő kötötte meg
2015. márc. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Lányom kiscsoportjában sokan nem tudtak még maguktól öltözni, de a gyerekek hamar ellesik egymástól, meg segítenek is nekik az óvónők, úgyhogy gyorsan megtanulják az önálló öltözést.

De ovikezdéskor még nem volt elvárás, hogy egyedül öltözzenek. Max. csak jó, ha már ügyeskedik a gyerek, próbálkozik, annak örülnek az óvónők.

2015. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

nem elvárás - segítenek nekik


de szerintem bugyit pólót nadrágot kabátot cipőt már fel tudjon venni a gyerek egyedül

bekötni vagy zipzárazni nem csak simán belebújni a ruhadarabba :-)

2015. márc. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem elvárás, legalább is nálunk nem. Próbálkozzon de nem gond ha nem megy neki. Dajka vagyok kis csoportba. 90%-át öltöztetni, és vetkőztetni kell. Kisfiam sem tudott pl. 3 évesen még egyedül öltözni-vetkőzni.
2015. márc. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Pólót, pulóvert, nadrágot, tépőzáras cipőt egyedül tudjon felvenni.

Mindig segítenek nekik, általában a két óvónéni, a dajka és egy másik csoport dajkája is segít nekik felöltözni.

A nagyok már ügyesek, egyedül öltöznek, segítenek a kicsiknek megkeresni a cipőt vagy rájuk szólnak, ha elfelejtették a sapkát.

2015. márc. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Anyukám óvónő, megkérdeztem. Nem elvárás kiscsoportban!!!
2015. márc. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A kislányunk 2,5 éves és egyáltalán nem akar még önállóan öltözni. Mondjuk lehet, hogy egy kis dacolás is van ebben most, mert pár hónapja néhányszor levette magának a melegítő nadrágját és a tépőzáras cipőjét. A Csanában, ahova jár azt mondták, hogy már lassan kellene neki egyedül is öltözni, mert az oviba már teljesen egyedül kell majd öltöznie. Ezen egy kicsit csodálkoztam. Remélem fog ez még szeptemberig alakulni, de ő augusztusi, épphogy 3 éves lesz, amikor az ovit kezdi, tehát még a kiscsoportban is a kisebbek között lesz. Én bízom benne, hogy fognak nekik segíteni.

2015. márc. 6. 13:56
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Egyedül? Óvodában? Anyukám még a nagycsoportosnak is segít, ha kell...Ahol ilyet elvárnak, oda nem vinném a gyerekemet, az biztos. És akkor a fenekét is egyedül törölje? Mikor oda sem ér a keze? Komolyan, a mai óvónők már semmit nem akarnak csinálni, a dajkákról meg nem is beszélve.
2015. márc. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!