Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvónők miért dohányozhatnak...

Az óvónők miért dohányozhatnak az udvaron? Sokszor az ovis gyerekere fújják a füstöt.

Figyelt kérdés
2015. ápr. 7. 20:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó, és a pedagógus tehet a te dohányzásodról? Az én tanárom láncdohányos volt, erősen köhögött, szinte fuldokolt. Engem ez így visszagondolva nem arra sarkallt, hogy majd cigizzek...
2015. ápr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

a mi pedagóguaink meg kb ilyeneket mondtak "végre cigi" meg nevetős, kellemes társaság voltak, úgy rájuk nézésre


már otthon játszottam a ceruzával, hogy számba veszem, meg füstöt fújok..

2015. ápr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem, sokan miért legyintenek erre, mintha abszolút lényegtelen lenne. Én nem szeretném, ha az óvónő a gyerekem mellett cigizne. Ez egy ilyen munka, bírja ki cigi nélkül, amíg a gyerekekkel van.

Az is rendben lenne, ha az orvos az arcodba fújná a füstöt a kórházban, mert neki épp cigizni kell?

2015. ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nálunk nem dohányozhat senki az óvoda udvarán, nem is szoktak. Viszont ordítanak a gyerekekkel. Hát...., inkább gyújtanának rá az udvar szélén, mint ilyen idegbetegek legyenek, és úgy vagyok vele.
2015. ápr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Sehol sem lehetne dohányozni a szabályok értelmében,még kijelölt dohányzóhelyen sem.
2015. ápr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Springfield01 válasza:
81%

1999. évi XLII. törvény

2. § (2) Az (5) bekezdésben foglalt eltéréssel nem jelölhető ki dohányzóhely


a) közforgalmú intézmények zárt légterű helyiségeiben,


b) munkahelyek zárt légterű helyiségeiben,


c) helyi közforgalomban közlekedő közösségi közlekedési eszközön, helyiérdekű vasúton, menetrend alapján belföldi helyközi közforgalomban közlekedő autóbuszon, valamint menetrend szerint közlekedő személyszállító vonaton.

(4) A (2) bekezdés a) és b) pontjában foglaltakon túlmenően nyílt légtérben sem jelölhető ki dohányzóhely


a) közoktatási intézményben,


b) gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézményben.


Tehát a válasz benne van a törvényben! Semmilyen körülmények közt nem lehet dohányozni az iskola illetve óvoda területén, és ott sem zárt sem nyílt térben, nem lehet dohányzásra kijelölt helyet létrehozni!


A dohányzással összefüggő tilalmak megsértése

esetén a dohányzó egyének büntetése

20–50 ezer Ft, az ezen kötelezettségek betartásáért

felelős személy esetében 100 –200 ezer

Ft, az intézmény felé 1–2,5 millió Ft lehet. A felelős

személy és az intézmény esetében a jogszabályban

előírt tájékoztatási és eljárási rend

megsértése vonhatja maga után a büntetést.


Ha az én gyerekem járna abba az óvodába ahol ez történik, (képi dokumentálás mellett), olyan feljelentést írnék az intézmény ellen, hogy azt nem tenné zsebre egy életre!

2015. ápr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 timeamagdolna ***** válasza:
44%

Egyáltalán: hogy cigizhetnek, ha utána visszamennek a gyerekek közé? (A cigiszag még legalább 20 percig jön ki a tüdőből)

A gyerekben tudat alatt összekötődik a cigiszag és a boldog gyerekkor, a gondoskodás, a gondtalan élet érzés.

2015. ápr. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Enyhén szólva is túlzás, amit írtok...Ráfújják a gyerekekre a füstöt? Nem hiszem el. Ki látta? Miért nem szól?
2015. ápr. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!