Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvoda nem akarja egy...

Az óvoda nem akarja egy csoportba engedni az ikreimet. Megtehetik?

Figyelt kérdés

4,5 éves egypetéjű ikerlányaim vannak. Eddig egy csoportba jártak az oviban, de költözés miatt óvodát kell váltanunk. Az új helyen ikreket ELVBŐL nem engednek egy csoportba. Másik ovi nincs a településen.

A gond az, hogy a lányok bár barátkoznak másokkal is, meg az érdeklődési körük is sokban eltér, mégis nagyon kötődnek egymáshoz, és főleg az egyikük nagyon elveszett a másik nélkül.

Az szeretném megtudni, hogy joga van-e az óvodának ilyen szinten felülbírálni a szülőket, és semmibe venni a gyerekek érdekeit, vagy van lehetőségünk tenni a döntésük ellen?



2015. ápr. 8. 09:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
51%
Pont az ő érdeküket nézik, h másokkal játszanak, barátkozzanak stb... attól mert külön csoportba mennek nem fognak kevésbé kötödni egymáshoz.
2015. ápr. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
69%

Annak idején én ragaszkodtam az egy csoportba tételhez, és utólag nagyon megbántam, azóta is rengeteg problémájuk van emiatt.


Az óvodának igaza van, a gyerekeknek meg kell tanulni, hogy ök nem ketten egy egység, hanem két külön gyerek.

Ha állandóan kettesben vannak, nem illeszkednek be a közösségbe és életük végéig nem tudnak megtanulni szocializálódni.

2015. ápr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
62%

"Az szeretném megtudni, hogy joga van-e az óvodának ilyen szinten felülbírálni a szülőket, és semmibe venni a gyerekek érdekeit, vagy van lehetőségünk tenni a döntésük ellen?"


1. Az óvoda NEM felülbirálja a szülök döntését, hanem a saját hatáskörében intézkedik.


2. Nem a gyerek érdekeit veszik semmibe, hanem éppen lennekezöleg, az ö érdekükben teszik külön csoportba a két gyereket.


3. Remélhetöleg nem tudtok semmit tenni a döntés ellen, mert ha együtt maradnak, akkor igen komoly beilleszkedési problémáik lesznek életük végéig.

2015. ápr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
43%

Semmi bajuk nem lesz, ha egy csoportba járnak.

Nehogy már idegenek mondják meg, hogy mi a jó nekik.

Tegyél panaszt az önkormányzatnál.

2015. ápr. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Oké, akkor úgy kérdezem, beletartozik-e a hatáskörükbe ez a döntés?

Amúgy ha elolvassátok a kérdésem alatti részt, leírtam, hogy barátkoznak másokkal is, sőt mások a kedvenc elfoglaltságaik, szóval a szocializálódásukkal nincs gond. Valahogy úgy képzeljétek el, hogy legtöbbször külön játszanak, de a szemük sarkából időről-időre lesik, hol a másik. Biztonságot adnak egymásnak.

Mindig törekedtünk arra, hogy ne egységként kezeljük őket. Különbözőek a ruháik, max. egy-egy darab van, ami mindkettőnek tetszett, de az is különböző színben, és nem egyszerre veszik fel általában. A nevük sem cseng össze: Olívia és Luca, meg játékokból sem egyformákat kapnak.


Az eddigi ovi szerint jót tesz nekik a közös csoport, mert nem kötődnek egymáshoz kórosan, hanem egészséges a kapcsolatuk, de mint ikrek, nyilván jobban ragaszkodnak a testvérükhöz. Ebben az oviban amúgy a nem iker testvérek is közös csoportban vannak.

2015. ápr. 8. 09:46
 6/30 anonim ***** válasza:
48%
Ha az én gyerekeimmel tennék ezt,(nincsenek ikreim sajnos)biztos oltári balhét csapnek.Jár egy fiú ikerpár kislányom ovijaba,először nem akarták egy csoportba tenni őket,az anyuka bement az önkormányzathoz,mire közölték a vezető óvónővel,amennyiben nem változtat a hozzáálláson,mehet amerre akar Menj be az önkormányzathoz.Ne hagyd magad!
2015. ápr. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
75%

a hármas ikres barátnőm pont ragaszkodott h ne egy csoportban legyenek az ikrek

miért mert az nem jó ha folyton egymáshoz hasonlíthatják őket !

iskolát is úgy választottak h legyen 3 első osztály - no ez macerás volt mert alig van ilyen suli a környéken ...


fontos h egyénenként legyenek és ne szimbiózisban egymással !

ez csak a javukra válhat hidd el !

2015. ápr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

6-os, köszi a választ! Utánanézek, hogy melyik Önkormányzathoz kell bemennem, mert itt 3 település ovija társult, és egy a vezetésük.

Valójában még azt sem tudom, hogy ez helyi szokás, vagy mindhárom oviban így van. Ennek is utánajárok.

2015. ápr. 8. 09:56
 9/30 A kérdező kommentje:

7-es! Beszélgettem erről a mostani óvó néninkkel (igazi veterán), és ő azt mondta, sokféle ikerpár létezik. Ők abban az esetben szokták a külön csoportot javasolni, ha túlzottan kötődnek egymáshoz, ha nem nyitnak a külvilág felé, vagy ha az egyik nagyon erős személyiség, és elnyomja a másikat. Ilyenkor konzultálnak gyermekpszichológussal, és együtt beszélik meg a szülőkkel a továbbiakat. Olyan esetben viszont, mint a miénk, nem választják szét sem az ikreket, sem a sima tesókat.

Ha azt látnám, hogy hátrányukra van a közös csoport, én sem erőltetném.

Van egy ikres ismerősöm, az ő lányai hasonlóan viselkedtek, mint az enyémek. Külön csoportban rakták őket,és teljesen befordult mindkettő. Ovit váltottak, és az új helyen jó ideig el sem mozdultak egymás mellől, csak jópár hét múlva kezdtek újra a többiekkel is játszani. Pedig előtte is külön barátaik voltak.

Tényleg sokfélék, és én azt hiszem, egyénileg kellene ezt nézni, nem egy klisét alkalmazni minden ikerpárra.

2015. ápr. 8. 10:04
 10/30 anonim ***** válasza:
51%

Vicc,hogy lepontozod aki nem azt írja,amit hallani akarsz. Szerintem ha csak reklamálsz önkormányzatnál,akkor a gyerekekkel rosszabbat teszel,mert ki tudja nem-e állnak akkor máshogy hozzájuk.

Nem lesz semmi bajuk külön sem és együtt se.

2015. ápr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!