Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vélemény 7. kerületi óvodákról...

Vélemény 7. kerületi óvodákról - Milyenek a Magonc és a Csipkebokor Református ovik?

Figyelt kérdés
Mit lehet tudni a bekerülési esélyekről, ha nem körzetes az ember (Magonc), de a református oviba való bekerülési esélyek is érdekelnek, valamint milyenek az óvónők, felszereltség...minden vélemény, tanács. Köszönöm szépen!

2015. márc. 28. 17:43
 1/1 anonim ***** válasza:

A lányom a Magoncba jár. 7. kerületiek vagyunk, de nem körzetesek. Mi év közben, ősszel jelentkeztünk anno, simán fel is vették. Nem tudom, most hányan jelentkeztek, de a lányom csoportja nincs teljesen feltöltve, az biztos. Ma már nagycsoportos amúgy.

Összességében elégedett vagyok. Ha háklisabb és szőrszálhasogatóbb volnék, tudnék találni több olyan dolgot is, ami miatt bosszankodhatnék. Pl. ha kicsit is rossz idő van, nem mennek udvarra, így szinte egész télen bent voltak. A kaja olyan, mint az összes többi oviban: gyenge minőségű. (De legalább figyelembe veszik az egyéni igényeket: pl. tiszteletben tartják, ha valaki vallási okból nem eszik disznót.) Már a 4. óvónőjüket fogyasztják, mert a többiek leléptek külföldre. A sószoba csak úgy mutatóba van, mindössze néhányszor jártak ott. Csak a nagycsoportosoknak szerveznek különórát, mert az óvodavezetés valóban komolyan veszi, hogy a játék a legfontosabb nekik. Mondjuk ez akár pirospont is lehetne, de én személy szerint örültem volna már középsős korában is egy kis délutáni ovis sportnak, táncnak vagy ilyesminek, de még fizetős külsős szervezésnek sem adnak lehetőséget a tornateremben, nehogy a szülők különórákra járassák a kicsiket, túlterhelve szegénykéket. :) A tornateremben amúgy heti egyszer tornáznak délelőttönként. Azért reggelente persze vannak vezetett foglalkozások a csoportban: kézműveskednek, körjátékokat játszanak, tanulgatnak ezt-azt, készülnek az ünnepekre, nagycsoportban pedig már tényleg mehetnek mindenfelé: most ingyen úszástanfolyamra viszik őket, télen potom pénzért korizhattak (3000 Ft/szezon), a néptánc szintén ingyenes, van zenei tehetséggondozó program, és heti egy alkalmas tematikus műhelyfoglalkozásokat is biztosítanak, amiknél a gyerek választja ki, melyik témájúba szeretne járni (mozgás, kísérletezés, környezetismeret, ilyesmi). Színházban viszont eddig csak egyszer voltak. De legalább azt is ingyen :) Amúgy nagyon szimpi az óvodavezető. Szabálykövető, de emberséges, mindig finoman szól mindenkihez, könnyű vele szót érteni. Az óvónőkkel sincs gond, simán bent lehettem anno a beszoktatásnál, 3 napig ültem a csoportszobában. Mondjuk azért éreztem, hogy ők azt se bánnák, ha már a második nap lelépnék, de nem volt gond :) Az alvás kötelező nagycsoportig mindenkinek, nincs kivétel. Nagycsoportban már nem muszáj aludni. Az ottani családok normálisak, jó a közösség. Szerencsére a gyerekem nem tanult meg az oviban sem káromkodni, sem verekedni. Évente egyszer közösen bográcsozunk az udvaron. Ünnepekkor a szokásos évtizedes ovis feelinget hozzák. Karácsonykor, anyák napján, évzárón ugyanúgy szavalnak a kis lakkcipőjükben, mint anno én a szüleimnek, és ugyanúgy várják a Mikulást meg a húsvéti nyuszit is. Szóval egy szokásos hagyományos ovi. A csoportpénz 5000 Ft / félév, kéthavonta tisztasági csomagot kell bevinni. Van saját logopédusuk és fejlesztőpedagógusuk, akik szintén nagyon szimpatikusak. A dadusok imádnivalóak. A tisztaság, felszereltség teljesen rendben van. Szerintem egy szerethető hely a Magonc, nekünk konfliktusmentesen telt az elmúlt 3 évünk, a lányom szeret odajárni, még betegen is nehéz itthon tartani.

2015. márc. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!