Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyik óvodát választanád?

Melyik óvodát választanád?

Figyelt kérdés

A: Másik faluban van. Kívül belül fel van újítva vannak játékok az udvaron. Az óvoda épület és a csoport szobák kicsik. Egy csoportba 27 gyerek jár. Van tornatermük. Amikor intéztem a beiratkozást a titkárságon egyszer csak 3 gyerek üvöltve ott termett a titkárság előtt nem tudom, hogy verekedtek vagy épp megkergültek, de elég sokára jöttek a gondozók a gyerekekért. Kettő gyereket elvittek a harmadik meg a földön fetrengett és próbálta a gondozó bevinni a csoportszobába. Ugyan olyan messze van mint a B óvoda ezt az óvodát is csak busszal tudom megközelíteni ami reggel annyira tömve van, hogy alig lehet felszállni.


B: Ahol lakunk abban a faluban van Az udvaron nem igazán van játék lehetőség. Kívülről és belülről is ráférne a felújítás. Az óvoda épület és a csoportszobák tágasak. Nem tudom a létszámot. Egyszer volt egy fejtetvesség járvány ami szerintem egy normális fejlett óvodában kevés esély van mert ott oda figyelnek a gyerekekre és amint észre veszik tesznek ellene meg úgy gondolom egy fejlett óvodában a szülők is vannak annyira normálisak hogy nem viszik be a tetves gyereket. A csoport szoba körülbelül olyan mint egy tanterem van egy nagy asztal ahol ül a gondozó és a gyerekek meg feltalálják magukat. Ezt az óvodát is csak busszal tudom megközelíteni de arra az irányba szerintem nincs tömve a busz.


2015. ápr. 20. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
B.
2015. ápr. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs ismerős valamelyik oviba akitől tudnál infót kapni az óvónőkről? Az lenne a jó ha olyan emberrel beszélnék aki belső infót ad.


Kislányom olyan oviba jár amibe ráférne a felújítás és sűrűn van tetű, az oviban sok a kisebbségi ☹ . Az óvónők és a dadus jók.

2015. ápr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy fejtetvesség járvány mit sem jelent. Nálunk is volt, van egy család, ahol sajnos sűrűn előfordul....


Az udvari játékok nem olyan fontosak, nálunk sincs sok játék, de nagyon jól elvannak az udvaron.


A tetvességen kívül látom neked a külsőségek nagyon fontosak.

Nem írtál a leglényegesebb kérdésről, hogy milyenek az óvónők, a dadusok, és az ovik igazgatója...

2015. ápr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a-ról írtál egy csomó mindent, B-ről nem... így hogy lehet válaszolni?

B-ről azt írtad, az udvaron nincs játszási lehetőség. ne már! csak van lapát meg homok, kismotor, ugrókötél, karika, labda... nálunk nagyon szép az udvar, van minden, mégis fogócskáznak mg fociznak mindig!

azonkívül tetű nálunk is volt... nem vették észre, mire az óvónőnek feltűnt, már körbefertőzte a fél társaságot... hétvégén valami rendezvényen voltak, anyuka szerint ott szedték össze. enyém megúszta, de hetekig járt ki a védőnő és sok gyereket "kiírt". ne most ez egy bp-i nívós óvoda, a családok 80% igen tehetős. mi mondjuk inkább csórók vagyunk (hozzájuk képest legalábbis :)), de nem mászott át a gyerekem fejébe a tetű, szóval nem hiszem, hogy ezen múlna :D és kisebbségiek sincsenek az ovinkban, még erre se tudnád fogni ;)


de ebből a 0 infóból nekem a B tetszik jobban, de nagyon sokat számítana, hogy milyenek az óvónők és vannak-e foglalkozások, kirándulások

2015. ápr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az óvónőkről a dadusokról és az óvoda igazgatójáról ezekről sajnos nem tudok írni mert ezek akkor derülnek ki amikor elkezd járni a gyerek. Nincs senki akit megtudnék kérdezni. Tudom hogy a gyerekek egymással is jól eltudnak játszani, de én úgy gondolom hogy azért a játékokra is nagy szükség van.
2015. ápr. 20. 19:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Èn az A választanám .
2015. ápr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első gyerekem egy általad B-ként jelölt oviba járt. Tetves is volt, pedig hidd el, csupa normális szülő vett körül, és én is az vagyok. (szerintem) Nagyon szeretett oda járni, én is szerettem az óvodát. Mondjuk az óvónők igazi szakmát és gyereket szerető óvó nénik voltak.

A kisebbik gyerek egy A-ként jellemzett oviba jár. Alig várom, hogy vége legyen az évnek, és menjen iskolába, mert kiráz a hideg az ovitól és az óvó néniktől is. Csak a külcsín számít, hogy jól mutasson a statisztika, az ellenőrzésekkor minden rendben legyen. Én a B-t választanám.

2015. ápr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!