Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 2,5 évesen beadnátok oviba?

2,5 évesen beadnátok oviba?

Figyelt kérdés

Szeretném ha szeptembertől ovis lenne a kisfiam, akkor lesz 2,5 éves, de tartok tőle, hogy mivel lesznek nála idősebbek, három évesek, vagy még több, esetleg bántanák, nem fogadnák be, mert ő lenne a legkisebb. Szerintetek ennek van alapja? Vagy butaság? Azért ebben a korban fél év még sokat számít nem? Kicsi vidéki oviról van szó egyébként. Aki járt hasonló cipőben, az leírná a tapasztalatait?

A kisfiam egyébként nagyon közvetlen, barátkozós, kedves kislegény, termetre pedig már most nagyobb mint a 3 évesek.


2015. máj. 4. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. máj. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha felvennek mielőtt betölti a hármat, simán. Nem akkora korkülönbség az a fél év
2015. máj. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha szobatiszta, akkor beveszik. Hely van szerencsére.
2015. máj. 4. 11:15
 4/12 anonim ***** válasza:
Fél év is sok ilyen korban, de nem fél évvel lennének idősebbek a gyerekek, hanem minimum fél évvel. Még akár közel 4 éves gyerekek is kezdhetik most az ovit. Egy október-novemberi gyerek majdnem másfél évvel lenne idősebb, mint a fiad.
2015. máj. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó igen tudom, ezért dilemmázok. Bölcsi nincs, dolgozni meg már szeretnék. Ennyi idősen meg már amúgyse adnám bölcsibe. Úgy szereti a gyerekeket, már kellene neki ilyen társaság. Simán el van idősebbekkel. Fejlettebb a koránál, már szépen beszél most is. Rosszat viszont nem akarok neki.
2015. máj. 4. 11:32
 6/12 anonim ***** válasza:
A lányunk magánbölcsibe járt, 2,5 évesen kezdte, de voltak 4 évesek is a csoportjában, ketten. Én semmilyen kárát nem láttam, fantasztikusan sokat fejlődött, szeretett a nagyobbakkal lenni. Mindazonáltal azt gondolom, hogy nincs két egyforma gyerek: van, aki jól kijön az idősebb társaival, van, aki kevéssé. Van óvoda/bölcsőde, ahol jól kezelik ezeket a korcsoportok közötti eltéréseket, és van, ahol nem. Az én tapasztalataim jók, de az, hogy nektek beválik-e, ezer tényezős kérdés.
2015. máj. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mi tavaly jártunk ebben a cipőben a lányommal, igaz ő októberi, szeptemberben kezdett, majdnem 3 évesen vegyes csoportban. Így utólag azt mondom kiscsoportba beadnám 2,5 évesen is, vegyes csoportba nem. Ha kiscsoportba megy, hidd el nem olyan nagy a korkülönbség. Nálunk 3 évesnél kisebbek is voltak anno a csoportban, meg 6 évesek is, a nagyobbak segítenek a kicsiknek. Azért vegyes csoportba nem adnám 2,5 évesen, 1-2 hónap is sokat számít náluk még, úgy tényleg nagy a korkülönbség, de kiscsoportba simán.
2015. máj. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha bölcsi nincs,és dolgozni szeretnél akkor nem is kérdés,add be!

Fél év nem sok idő amúgy sem,ráadásul valószínűleg pont abban a fél évben többet lesz beteg (persze nem tuti,de általában így van)

Kiscsoportosok közül nem fog annyira kitűnni,egy vegyes csoportban már az én 3,5 évesem is kicsit elanyátlanodva érezte magát mert voltak 6 évesek is,de megszokta.

2015. máj. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenképpen beiratom , aztán majd meglátjuk. Beszéltem az óvónővel is , azt mondta, hogy ez megszokott dolog, nem szokott belőle probléma lenni. Rendes kiscsoport, nem vegyes. Körülbelül 8-10 gyerek van egy csoportban. Szerintem megpróbáljuk, aztán lesz ami lesz. Ha rosszul viseli, még mindig kivehetem.
2015. máj. 4. 14:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Kiscsoportba,ilyen kevés gyerek közé simán beiratnám akkor.
2015. máj. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!