Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nyári születésű gyerek jobb,...

Nyári születésű gyerek jobb, ha nem kezdi 6 évesen az iskolát?

Figyelt kérdés
2014. okt. 27. 13:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ez nem a születési idejétől függ, hanem az érettségétől.
2014. okt. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt te látod mennyire érett, fejlett.

Én csak anya véleményét tudom leírni, ő óvónő és régebben mikor erről beszélgettünk, ő azt mondta, szerencsésebb, ha nem siettetik az iskolába menést, minél tovább óvodás a gyerek, annál jobb, a túl korai kezdéssel inkább árthatnak neki.

A lányom decemberi, így szerencsére már bőven túl lesz a 6,5 éven mikor iskolába megy, ennek én nagyon örülök.

Egyrészt több "gyerekkora" marad játszani, másrészt majdnem 7 évesen már érettebb, jobban tud 45 percig egy helyben ülni és koncentrálni, így talán kevesebb kudarcélmény éri, mintha egy fiatalabb gyerektől várnák el ugyanezt, aztán kapná a sok figyelmeztetést, megrovást, hogy rendetlen, nem tanul jól, holott csak túl fiatal még.

2014. okt. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Júliusban töltöttem a 6-ot, szeptemberben már mentem suliba. Volt olyan osztálytársam aki kereken 1 évvel volt idősebb nálam. Soha semmilyen hátrányát nem éreztem ennek az egésznek. Ső, még örültem is magamnak, hogy 17 évesen leérettségiztem :D

Az elsőnek van amúgy igaza, nem számít a kor, csak az érettség.

Lányom amúgy szintén júliusi, majd meglátjuk mi lesz 3 év múlva.

2014. okt. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Júniusi vagyok, én mentem, érett voltam. Unokaöcsi júniusi, ő is megy jövő szeptemberben 6 évesen. Másik unokaöcsi májusi, csak 7évesen ment és jó döntés volt.

Gyerekfüggő.

2014. okt. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
agusztusi fiam csak 7 évesen ment iskolába .
2014. okt. 28. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Régen azert más volt mint mostanában. Akkor minden gyerek 3 evet járt oviba, majd ment iskolába.

Nekem júliusban lesz 6 éves a lanyom, még nagyon nem érett érzelmileg ra, es nagyon vékonyka is, el sem tudnám képzelni egy nagy nehéz hatitáskával, úgyhogy mi várunk még egy evet. Az ovonok is ugyanígy gondoljak.

2014. okt. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
én november 23-án töltöttem a 6-ot, és szeptemberben már kezdtem a sulit
2014. okt. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Májusban töltöttem a 6ot es Szeptemberben már iskolába mentem. Szerintem jó döntés volt... :D
2014. okt. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Augusztus 26-án tölti a lányom a 6-ot. Nagy dilemma ez nálunk is. Februárban lesz meg a végleges döntés az ovi részéről. Most azt mondta az óvónő, hogy értelmileg teljesen érett rá, érzelmileg viszont még nem. Tehát ha most kéne döntenie nem engedné. Nagyon jó az ovi ahová járunk, így megbízom a döntésükben. De februárig még van idő.
2014. okt. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb ha csak a következő évben megy.
2014. okt. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!