Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyák napja az óvodában?...

Anyák napja az óvodában? Nálatok hogy zajlott?

Figyelt kérdés

Van ez az új trend, hogy a gyerekeket nem nagyon szabad nagy stressznek kitenni azáltal, hogy szerepeltetik őket. És ennek fényében az Anyák napja sem az a régi hagyományos kis ünneplős alkalom, hanem az van, hogy a gyerek bemegy egy külön kis terembe az anyukájával, elmondja a kis versikéjét, odaadja a virágot és kész. Mindezt futószalagon, előre be kellett ikszelni, melyik 10 perc felel meg nekem. Ráadásul mivel előtte hiányzott a kisfiam, nekem csak egy hajnali 3/4 7-es vagy egy 15.40-es időpont maradt. Mivel mi fél 9-re járunk, így maradt ez utóbbi. Szegény gyerek egész nap várta, hogy mikor érek oda. Aztán a 4 soros versikét alig tudta elmondani, pedig előtte a 4 versszakosat szépen elmondta a mamáknak (csak annyi kellett, hogy előtte pár héttel elkezdtük gyakorolni naponta két naponta egyszer). Szóval sokat nem foglalkoztak vele az oviban... nekem nagy csalódás volt, annak ellenére, hogy a pici fiam tündér aranyos volt :)

Szóval nálatok hogy telik az anyák napja az oviban?


2015. máj. 7. 07:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan itt meg nem tartunk, de ez durva. Ilyenrol meg nem hallottam...
2015. máj. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs ez a kettecskén mondja típusú, hanem normális ünnepély van.


Most már a 3. gyermekem jár oviba, mindig így volt.


Először minden gyermek mond verset az anyukájának, előadnak valami kisebb, aranyos történetet, idén közös tánc volt az anyukákkal.


Énekelnek is, majd virág, saját készítésű ajándék.


Most pl. mindenki lerajzolta az anyukáját, és bekeretezték a rajzokat:)

2015. máj. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezt várnám, mert ennek megvan a hangulata és szerintem nem nagy megterhelés a gyerekeknek.

Csak szerintem nálunk is lusták az óvónők és ezt sokkal könnyebb lerendezni így, mint normálisan készülni :(

2015. máj. 7. 07:58
 4/24 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs ünnepség, mikori mész a gyerekért, leültetnek a csoportsobában egy,kis feldíszített sarokba, gYerek verset elmond, virágot, ajándékot odaad, vége. Tavaly nekem is nagy csalódás volt, hogy ennyi? Idén viszont elbőgtem magam még ennyitól is :)
2015. máj. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Nálunk is a beosztós 10 perces volt - az én gyerekem is beteg volt előtte, de mi szülőin ikszeltünk és az óvónéni kicsit súgott a versben. Azon kívül, hogy aki dolgozik, nem tudom, hogy oldja meg, ha napközbeni időpontot kap, nekem nem volt bajom az "eljárással" és nem is tudtam, hogy ez egy új trend.
2015. máj. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
31%
Ma, és nálunk azért van így, mert a kedves anyukák kitalálták pár éve, hogy az nem személyes, ha ünnepségen mond verset a gyerek, mert nem neki mondja, nem mondja, mert nem akars szerepelni, stb. Szóval nálunk szülői nyomásra alakult így. Pedig én is vágynék egy ünnepségre...
2015. máj. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Nekem 14 éves a lányom, és már az ő óvodás korában is így volt. Pontosan ezért amit írt valaki, hogy a szülők reklamáltak, hogy nem csak nekik szól, a gyerek nem mer szerepelni...stb...
2015. máj. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Az előző oviban meg ebben is úgy volt, hogy mikor megy az anyuka a gyerekért, akkor külön leültetik a feldíszített sarokba, a gyerek elmondja a verset és odaadja az ajándékot. Én nem bántam, hogy így volt, az én lányom már attól is kivolt, hogy az óvónéni előtt csak nekem el kellett mondania egy verset, nagyon nem bírja a szereplést. Egy klasszikus anyák napi ünnepélytől biztosan teljesen kiborult volna.
2015. máj. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Nálunk rendes együtt éneklős-verselős ünnepség volt. Én nem látom, h mi lenne a stressz ebben a gyerekeknek, előző évben volt olyan kisebb, aki kiállt a sorból, odament az anyukájához és a végéig ott is maradt. Vagy odarohant egy másik többször egy ölelésre az anyukájához. Ebből semmi probléma nem volt akkor se. Idén látszott, hogy nagyobbak, ügyesen csinálták és látszott hogy élvezték. Aki nem akart kiállni verset mondani, az mondta a többivel kézenfogva. Az látszott, hogy rengeteget készültek rá, én nem is tudtam semmit, csak az oviban készültek. Sőt, nálunk az apukák is ott voltak, tesók, meg egy pár nagypapa is.
2015. máj. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy volt,hogy körbeültük a gyerekeket a csoportban,előadtak egy aranyos történetet és látszott rajtuk,hogy élvezték,végignevették az egészet,nem stresszeltek:)Aztán mikor vége lett az óvónénik a kezükbe adták a virágokat meg a kis rajzokat és mindenki odament a saját anyukájához,elmondott egy verset és odaadta az ajándékot:)Szerintem jó volt így,csak mikor a kis verseket mondták nehezen lehetett hallani a saját gyerekedet,mivel mellette mondta még 15,de így is sírtunk rendesen:)
2015. máj. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!