Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyák napja az óvodában?...

Anyák napja az óvodában? Nálatok hogy zajlott?

Figyelt kérdés

Van ez az új trend, hogy a gyerekeket nem nagyon szabad nagy stressznek kitenni azáltal, hogy szerepeltetik őket. És ennek fényében az Anyák napja sem az a régi hagyományos kis ünneplős alkalom, hanem az van, hogy a gyerek bemegy egy külön kis terembe az anyukájával, elmondja a kis versikéjét, odaadja a virágot és kész. Mindezt futószalagon, előre be kellett ikszelni, melyik 10 perc felel meg nekem. Ráadásul mivel előtte hiányzott a kisfiam, nekem csak egy hajnali 3/4 7-es vagy egy 15.40-es időpont maradt. Mivel mi fél 9-re járunk, így maradt ez utóbbi. Szegény gyerek egész nap várta, hogy mikor érek oda. Aztán a 4 soros versikét alig tudta elmondani, pedig előtte a 4 versszakosat szépen elmondta a mamáknak (csak annyi kellett, hogy előtte pár héttel elkezdtük gyakorolni naponta két naponta egyszer). Szóval sokat nem foglalkoztak vele az oviban... nekem nagy csalódás volt, annak ellenére, hogy a pici fiam tündér aranyos volt :)

Szóval nálatok hogy telik az anyák napja az oviban?


2015. máj. 7. 07:42
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk is úgy volt, hogy amikor ment az anyuka a gyerekért, leültek egy székre- egy sarok szépen meg volt csinálva gyertyákkal stb... és akkor mondta el a gyerek a versikét Anyukának. Nekem nagyon tetszett! Az én kisfiam nagyon nem szeret szerepelni, karácsonyi műsort csinált a kiscsoport, a kisfiam fél éjjel zokogott álmában... Nekem ez nem hiányzik! Valóban van olyan gyerek, akit frusztrál a szereplés- nem is egy, tényleg jó volt ez így.
2015. máj. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Hát, ha ez nektek durva, akkor ezt hallgassátok meg, nálunk hogy van! Készítenek valamit, aztán napján mindenkiért megy a szülő és egyszerűen hazahozzák, amit készítettek és otthon odaadják, semmilyen sarok nincs, meg ünnepség, mert állítólag a SZMK valamikor egyszer leszavazta, meg az iskolában is. Sokszor mondom is, hogy nincs mégegy ilyen falu, az tuti.... Olyan jó nézni a régi fotót, amin Anyukám áll az anyukákkal, virággal a kezükben, mi meg szavalunk, nekem ilyen képem sosem lesz...
2015. máj. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, sajnálom, igen ennél még a miénk is jobb. De azóta naponta meghallgatom ám a kis drágámtól azt a versikét, amit megjegyzett-megtanult (de mégsem azt szavaltatták vele)... így azóta minden nap van anyák napjám :DDDD és ez olyan jóóóó :)
2015. máj. 14. 18:51
 24/24 Baranka ***** válasza:
Nálunk így volt: Mivel a nagymamákat/dédiket is várták így csak a nagycsoportosok csoportszobájában bírták megtartani az ünnepséget Kérték a szülőket aki tudja vigye haza délbe gyerekért mert a nagyok a kicsit csoportszobájában aludtak.A pihenő időben díszitették fel a termet. 3 mese köré építve elmondták/elénekelték közösen az összes éneket/mondókát. Végén anyukáknak elmondták az anyák napi verset és átadták a kis virágot és az általuk készített ajándékot. (kéz lenyomatukkal (festették a kezüket) csinálták meg a tulipán "fejét" a többit ragasztották -szárát-). Utána a nagymamáknak szintén elmondtak egy verset és adtak nekik is egy kis általuk készített ajándékot. Nagyon szépek és ügyesek voltak a gyerekek. Igazán megható ünnepség volt.
2015. máj. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!