Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák! Akinél egybeesett a...

Anyukák! Akinél egybeesett a kisebbik tesó születése a nagy ovikezdésével, hogy oldottátok meg? Minimum hány hónapot legyen itthon velünk a nagy?

Figyelt kérdés

#óvoda #kisesó
2015. máj. 22. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet kérvényt írni. Mi egész tanévre kérvényeztuk a felmentéset, novemberben születik a kistestvér.
2015. máj. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk se ment a nagy közel 4 éves koráig oviba. Most is elintézhető, a kötelező ovizás ellenére is.
2015. máj. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De megpróbálni meg lehet egy 3 hónapos baba mellett a beszoktatást a naggyal,ha április környékén megoldható,és talán lenne benne 1-2 hétig segítségem? Csak pár órára vinném be,ha úgy látnám,hogy neki nem jó, akkor maradna a szeptember. Szereti a gyerektársaságot, aludni meg hazahoznám. Esetleg mivel lehetne segíteni,hogy könnyebben élje ezt meg? Délután többet vagyok vele,vagy a beszoktatásnál ott vagyok vele?
2015. máj. 22. 10:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk más picit a helyzet, mert másfél évet töltött bölcsiben, most itthon leszek június 15-től, ő pedig június 30-tól, augusztus 28-ra vagyok kiírva.


Én már nagyon korán, a nyílt napon februárban megbeszéltem az ovivezetővel és a leendő óvónénivel, hogy néha bejárhassunk erre-arra. Szereti, ismeri is már az óvónéniket, és pontosan tudja, hogy a bölcsi helyett most már ide fog járni. Szeptember első két hetében itthon lesz, hogy kicsit szokjuk egymást (ekkor lesz itthon a férjem is), erről nálunk mindenképp kérnek igazolást, de apukája orvos, így ő majd leigazolja. Szeptember második hetében pedig apábal majd bemegy egy-két délelőtti foglalkozásra, de nem lesz nagy extra neki szerintem a bölcsi után. Sokat beszél az oviról is, várja már nagyon, mindig vidáman jön haza, ha bemegy kicsit ismerkedni.


Egy leendő ovis csoporttársának az anyukája szeptember egyre van kiírva, náluk apa szoktatja be a gyereket.

2015. máj. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Én azért gondolkodom a jövő áprilison,mert addigra már kb. 3 hónapos lesz a pici, és bár itthon tudnám tartani szeptemberig a nagyot talán valahogy meg lehetne oldani hogy felmentést kérjünk, de nem tudom,hogy én tudok-e délelőtt neki annyit nyújtani,mint amit ott kapna az ovodában abban a pár órában, és úgyis itthon aludna délután. , szeptemberbe meg már 3,5 éves múlna..és én abban bízom,hogy 3 hónap után már nem érzi úgy lepasszolásnak,mintha rögtön születés után vinnénk be. Szerintem szeptemberbe is ugyanazt érezné kb. mert akkor is itthon leszek a picivel,viszont áprilisban meg jó idő van, nekem is könnyebb öltöztetni,nincs annyi vírus már,stb.
2015. máj. 22. 13:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha fél napos ovit akarsz, abba azért gondolj bele, hogy reggel el kell vinni a nagyot, délben érte kell menni. Ha legalább a reggeli elvitelt meg tudod mással oldani, akkor könnyebb. Én egy 3 hónapos mellett ezt nem akartam felvállalni. Igaz, nálunk 2*1 óra ment volna el minden nap az oviba meg értemenetellel. (2. vagyok)
2015. máj. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ebben a helyzetben, de az ovis csoportunkban pont így születtek a kistesok az ovikezdeskor (2-nel is). Nem csináltak nagy ügyet belőle, átlagosan 1 hónapot volt otthon a nagyobb és utána szoktatták be. Náluk gond nélkül megoldódott. Az egyiket egy évig hazahordtak ebéd után, a másik benn aludt.

Szerintem ne szabadkozz, ha a gyereked igényli a gyerektarsasagot és úgy érzed könnyen veszi majd a beilleszkedést, változást, akkor menjen áprilisba. Neked is könnyebb lenne otthon a kicsivel, mint még egy nagyobbal is, aki mar lehet unatkozna, mert mások az igényei.

Ismerek egy harmadik anyukát is, akinel nem vettek fel a nagyot oviba, mert úgyis akkor jön a teso amikor kezdi, ezért maradjon otthon egy evet. (Legalább is ez volt az indok) Ő mar lassan egy éve otthon van, és a gyerek mar megőrül otthon, az anyja nem tudja teljesíteni az igényeit, nem tud kétféle szakadni, a nagy a kortárs gyerekekkel játszana egész nap, de ezt nem nagyon tudja megoldani.

2015. máj. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!