Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 7 éves lánynál szerintetek ez...

7 éves lánynál szerintetek ez kiskamasz kor, normális ez a stílus? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
7 éves lesz a lányom és az utóbbi időben nagyon flegma lett. Ha nem a lányom lenne inkább a bunkó stílussal jellemezném. Nem mindig ilyen, alapvetően aranyos, segítőkés, de egyre többször felvesz egy flegma stílust. Sokszor félvállról beszél, van hogy ha szólnak neki úgy csinál mint aki meg se hallja. Főleg a nagyszülőkkel szemben ilyen. Kb azt érezteti velük, hogy jajj ti már öregek vagytok, nem értetek hozzá. Velem is sokszor gonoszkodik, de leginkább csak akkor ha a rokonságból itt van valaki. Olyankor mintha kicserélnék, direkt "éget" mások előtt, lekezelő stílusban beszél. Sokszor ha valamit mondok neki társaságban meghazudtol, hogy az nem is úgy van. És még sorolhatnám, pedig 1 éve még nem ilyen volt. Természetesen nem hagyom rá ezeket a dolgokat, van büntetés 1-2 pofon is elcsattant már a szemtelensége miatt, olyankor látom rajta hogy megbánja de csak ideig-óráig tart. Olyan mintha a személyisége egy teljesen rossz irányba fejlődne, pedig nem ezt látja. Manipulál sokszor, például a nagyszülőket, nem azért megy hozzájuk, mert annyira szeret ott lenni, hanem mert tudja hogy kap ezt-azt. Van ismerős pl. akit utdom hogy nem szeret, ezt már nem egyszer mondta is viszont ha az az ismerős itt van akkor előadja neki, hogy mennyire szereti, milyen szép a ruhája stb csak, mert tudja hogy hoz neki valamit. Szerintetek mit csináljak, hogy később ne legyenek nagyobb gondok? Vagy ez normális viselkedés ebben a korban és elhagyja?
2015. máj. 24. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Ez normális viselkedés az iskolakezdésnél.

És a pofon nem segít rajta (azon kívül semmi értelme sincs)

2015. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Meg kell mondani a nagyszülőknek és a vendégeknek, hogy ne hozzanak semmit, ne adjanak semmit. Esetleg a gyerekednél bevezetni azt a rendszert, hogy csak akkor kapja meg azt a valamit, amit kap-gondolom finomságok, vagy apró játékok-, ha normálisan viselkedik. Pl ha ismerős jön, hoz egy csokit, intézd úgy, hogy aznap már kapott finomságot, azt már nem kaphatja meg, majd holnap. Elmegy a vendég, és ha nem viselkedik rendesen nem kapja meg.

Annyira azért nem normális, hogy így viselkedik. Az a baj, hogy manapság bármilyen rossz magatartásra rávarják, a szülők, hogy normális-ergó elfogadott, mert úgy is csak átmeneti. Aztán nem hogy javulna a helyzet, de romlik.

Ha most nem veszed ezeknek elejét, csúnya kamaszkor lesz a vége.

2015. máj. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem normális iskolakezdés előtt...

Nem függhet össze.

A tesómmal mi soha nem voltunk ilyenek.


Nem lehet azért, mert sokat gépezik, tévézik?

Tudod, a facebook nagy elrontója a gyermekeknek.

2015. máj. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ettől félek én is, ha már most ezt a stílust felveszi 7 évesen, mi lesz később? Nem tudom javulni fog a helyzet, vagy roszabbodni... Nem vagyok nagyon szigorú vele, de ha olyat csinál ami nem tetszik akkor azért határozottan fellépek ami az adott szituációban használ, de később újra ugyanúgy beszél, teljesen megfeletkezik magáról. Sajnos elég sokat tévézik, gépezni nem szokott. Ha lefoglalom valamivel akkor elvan, de egyedül nem tud játszani. Nem tudom ez is mennyire normális... Tegnap dolgom volt napközben, ő természetesen tévézett egész délelőtt. Du. mondtam neki, hogy kapcsolja ki a tévét és menjen ki az udvarra. 1 órát kellett volna kint játszania, de ő csak üldögélt kint a székben és nyűglődött, hogy unatkozik.
2015. máj. 25. 14:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Vegyél neki trambulint, vagy valami játékot kintre és hívjátok át a szomszéd kislányt, vagy unokatesót vagy osztálytársat, barátnőt, bárkit. Igen, a mai gyerekeknek már nem érdekes odakinn, mert a számítógép sokkal érdekesebb. Valamivel pedig érdekessé kell tenni a kintlétet. Nem szeret labdázni vagy bringázni? Ha jön a jó idő, egy medence elengedhetetlen. Viszont egy medencével és pár kispajtással garantált a kintlét:D

Próbálj meg vele te is kinn játszani.

Ha egyke gyerek, akkor sajnos keríteni kell neki valami játszópajtást.

2015. máj. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy érti, hogy ez másnak bántó. Meg kell neki mondani, és sajnos én azt mondom, büntetni kell egy idő után a szemtelenséget (pl nincs aznap tévé). És sokat-sokat beszélgetni, hogy nem azért szeretünk másokat, mert kapunk tőlük vamait, és akkor is szeretnénk nagyit, ha szigorú lenne vagy szegény, és ha valakit nem szeretünk, annak nem mondjuk, hogy szeretlek, habár lehet, hogy az ő számára az, hogy szeret valakit, annyt jelent csak még, hogy épp örül a jelenlétének.
2015. máj. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fészbukozni egy hétéves? :D Na ne már :D Nem 17!!
2015. máj. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnál 6 évesen volt egy ilyesmi időszak. Kb mintha egy dackorszakos3évessel kevert kamasszal éltem volna nagy hirtelen. Egyik napról a másikra hisztis lett, visszabeszélt-beszólogatott, dacolt, duzzogott állandóan, ha valamit kijelentettem azonnal elkezdett alkudozni vagy egyszerűen úgy tett mintha meg sem hallotta volna... mint akit kicseréltek. Totál lehidaltam rajta. Első 1-2 napban azt se tudtam mi van, ez az én gyerekem?!? Mi történt vele? És mit tehetnék? Elkezdtem utánaolvasgatni, aztán felhívtam egy gyermekpszichológus ismerősömet és tőle is kértem tanácsot... A kiguberált infókat és a tőle hallottakat nagyjából úgy összegezném, hogy sajna ez normális hogy van, ilyen létezik, bár minden gyereknél másképp jöhet elő, ha egyáltalán előjön. A hormonháztartás és az idegrendszer változásaival van összefüggésben, korosztályos tünetnek tekinthető, általában az iskoláskor küszöbén jelentkezik (amikor is az egyéb tesi változások is bekövetkeznek pl fogváltás megkezdése, megnyúlik és átrendeződik a testalkat, változnak a testarányok, sokaknál a haj minősége is, plusz mentálisan és emocionálisan is változnak a gyerekek stb). Persze attól , hogy tudjuk az okát, még nem könnyebb elviselni :O De nem is kell. Következetesen és hátazottan (de azért szívvel), a hosszú távú célokat figyelembe véve kell kezelni őket ilyenkor. Kb mint a 3 éves dackorszakban és mint majd kamaszként is. Biztosítsuk őket az elfogadásról, ugyanakkor igenis meg kell szabni a viselkedésbeli határokat. Pl nem, nem vághatod be izomból a szobaajtót ha mérges vagy, de ha úgy érzed, hogy szükséged van rá, akkor nyugodtan legyél kicsit egyedül. amikor kedved lesz beszélgetni, én itt leszek és szívesen meghallgatlak... nyugodtan mondd meg neki, mit tartsz/nem tartasz elfogadhatónak a viselkedéséből, hisz a normákat, etikai alapokat te adod át neki, és ha ,ráhagyod, akkor a rossz metódus rögzül. Én személy szerint a pofont stb fizikai reakciókat nem tartom jónak, szerintem jó esetben felesleges, rossz esetben káros. Én azt tapasztaltam egyébként, hogy mindig többre lehet jutni, ha a gyerek eszére, szívére, jóérzésére próbálunk hatni.

A lányom egyébként pár hét alatt átlendült rajta, kb két hónap volt összesen, tán kevéssel több. Most lesz hamarosan 7 éves, az ismerősöm figyelmeztetett, hogy időnként számíthatok hasonló periódusokra és a tapasztalat az, hogy az olyan gyereknél, aki hamar és érzékenyen éli meg az ilyen jellegű idegrendszeri változásokat, azoknál hasonlóan heves kamaszkorra lehet majd számítani. Hát hurrá. De legalább nem ér majd olyan váratlanul, mint 6 éves korában.

2015. máj. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!