Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai szereplés?

Óvodai szereplés?

Figyelt kérdés

A fiam 4,5 éves kiscsoportos. Elég nehéz eset,mjelenleg tart a kivizsgálása, még az is lehet, hogy enyhe autista. Nem szeret szerepelni, de ezt tőlem is örökölhette.

Tegnap este egy jó másfél órán keresztül hisztizett, csapkodott, visított, ez előfordul nálunk sajnos sűrűn...viszont most lefekvés kor végül kiderült, hogy a mai évzárótól retteg, azért ilyen. Nagyon fél, hogy szerepelnie kell.

Mi ilyenkor a jobb? Elhozni, ahogy kérte, vagy igenis ugorj meg ezt a szintet, lesz, ami lesz. És ha életre szóló trauma éri? Tanácstalan vagyok. Tudnátok segíteni?


2015. jún. 2. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem semmiképpen ne erőltesd. Ez a mániákus szerepeltetés nagyon gáz az ovikban, majd ha megérik rá, magától is lesz kedve hozzá, akkor majd szerepel. Sztem erőszakolni nem erdemes, mert csak nagyobb lesz az ellenállása, meg rágörcsöl. Elmetek az évzáróra, és bízd rá, hogy be akar e állni vagy sem.
2015. jún. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neki kell eldöntenie, de elhozni nem szabad, ha nem akar akkor te melletted nezze vegig hogy a többiek hogy szerepelnek!

Nekem egy nyitott es nyugodt lanyom van, es az elsö evben nem akart semmiben szerepelni! De nalunk senkinek nem kötelezö! Az ovoda mindig a gyerek erdekeit nezi, es a szereplest csak par gyerek szereti! A kicsik többsege mindig kiall a szereplesböl! De következö evekben mind csatlakozil!

2015. jún. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Addig nem szabad erőltetni a szereplést, amíg nem éri azt a kort, hogy már bizonyos önkontroll elvárható legyen.


Egy kamasznál már lehet erőltetni, mert ott már jelen van a belső kontroll képessége, szorongás leküzdése, stb. Így, bár lehet, hogy kellemetlen élmény, nem hagy akkora nyomot benne, fel tudja dolgozni akkor is, ha negatív a kimenetele.

Erre egy óvodás ilyen szinten még nem képes.


Otthoni pozitív megerősítéssel próbálkozhatsz. Vagy megjön ettől a kedve, vagy nem, de ártani nem fogsz vele.Pozitív megerősítés alatt azt értem, hogy játékos keretek között szavaljon/énekeljen nektek, majd a legkisebb próbálkozást is nagyon dicsérjétek meg, kapjon sok elismerést. Ez vagy meghozza a kedvét, hogy nagyobb nyilvánosság előtt is kipróbálja magát, vagy nem. De ártani nem tudtok vele. A lényeg, hogy otthon se legyen erőltetve. Trükközni lehet, hogy "boci-boci tarka...jajj kisfiam, elfelejtettem hogyan is van tovább...te nem emlékszel?"

2015. jún. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti nem erőltetném a gyerekemet, hiszen még kicsi. El nem hoznám, hanem megbeszélném az óvónőkkel, hogy ott lesz az ölembe, hátha kedvet kap. Ha nem, hát nem. Ha meg esélyes, hogy autista végképp nem erőltetném.
2015. jún. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is így gondolom, remélem, az óvónők is partnerek lesznek ebben. Itthon is nagyon szégyenlős ilyen téren, mostanában kezdett énekelgetni, amiket tanulnak. Mindig megdícsérjük meg beállunk mellé, ha olyan a dal, amire lehet valamit csinálni. Meglátjuk, hogy sül el a ma délután. Amúgy nekem még a mai napig görcsöl a gyomrom, ha akár két ember előtt kell beszélnem, még ha ismerős, sőt, barát is.Valószínű, ő is ilyen lesz, amit sajnálok, mert nehéz lesz az élet :(
2015. jún. 2. 12:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele, hogy ha nem akar, nem muszáj szerepelnie. Menjetel el az évzáróra és majd ott eldönti. Az erőltetésnek semmi értelme. Majd megérik rá, vagy nem, és így marad, akkor meg ez van. Erőltetéssel nem segítünk rajta az biztos.
2015. jún. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmiképp se erőltesd. Ez nem szintmegugrás kérdése....Lehet, hogy ilyen típus, lehet, hogy felnőtt korában sem lesz a társaság közepe, amivel semmi gond nincs is. Az én kiscsoportos kisfiam is az ölemből nézte végig az évzárót, pedig mesélte az óvónéni, hogy a műsor próbákon nagyon aktív volt. Kiállt kb. egy-két percre, aztán odajött hozzám, és az ölembe ült. Az óvónénik abszolút nem csináltak ebből gondot. Nekem a karácsonyi műsor napján zokogott álmában a kisfiam... Gondolom, nem akarod, hogy bármiféle trauma érje. Nem mutogatod a müsor közben készült videót a rokonoknak- na puff neki. Mert úgy látom, a nem egy szülő ezt csinálja, és ezen méri le a gyereke "okosságát"..
2015. jún. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én nyilván nem akarom szerepeltetni, főleg, ha ennyire fél tőle, csak azt szeretném, ha nem lógna ki ennyire a többiek közül és ezt is csak az ő érdekében.Nos, megvolt a műsor, 20 percig tartott felöltöztetni, és így is csak félig sikerült, végülis beállt, de mint aki más bolygón van...semmit sem csinált szinte, nézelődött, ücsörgött, egyszer megkérdezte, van-e itthon nápolyi, persze a műsor közepén a "színpadról", aztán odajött hozzám végül. Lehet, csak nekem tűnt úgy, de mintha ufó lett volna a többiek között :( Itthon meg egy jó óráig tombolt, mire lenyugodott. Még jó, hogy csak évente egyszer van ilyen rendezvény...
2015. jún. 2. 19:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez butaság, hogy baj, hogy kilóg a sorból. MIért baj az, ha valaki más,mint a nagy átlag. Hát ettől szép a világ.
2015. jún. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amíg nincs meg a papír, és a szakvélemény, hogy autizmusról van-e szó vagy nem, addig szerintem semmiképpen ne erőltesd. Aztán meglehet utána sem...

Egyébként meg utána sem biztos, hogy jót tesz az erőltetés, akármi is a végeredmény.

2015. jún. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!