Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is van így a gyerekével?

Más is van így a gyerekével?

Figyelt kérdés

Van egy tündéri, 3 és fél éves ovis kisfiam. Nagyon beszédes, barátságos, nyílt természetű gyerek, viszont ha óvodai szereplésről van szó, egyszerűen nem akar szerepelni. Ha nem vagyok ott az oviban, akkor bármilyen játékba, amibe bevonják az óvónők benne van, énekel, mondókázik, minden, de ha nyilvános szereplésről van szó, ahol én is ott vagyok, akkor egyszerűen sír, hogy ő nem akar ott lenni és az a vége mindig, hogy az ölembe ül és nézzük a többieket. Sokszor úgy voltam vele, hogy ó, hát nem számít, de tudjátok, amikor az anyák napi ünnepségen is eljátszotta ezt a kisfiam, akkor azért elég rosszul esett, hogy még akkor sem. De most volt évzáró műsor és ott sem, de mondjuk ott azért volt más gyerek is, aki nem akart. De egyébként máskor ők is szoktak.

Mondták egyébként az óvónők, hogy nincs ezzel semmi gond, más gyerek is van ezzel így egész kicsi ovisnak és majd nagyobb lesz, jobb lesz, akkor majd jobban szerepel. Én is így gondolom, vagyis reménykedek, de azért valahol mégis bánt a dolog. Mert más gyereke is kicsi és mégis szerepel.:) És persze azt is tudom, hogy vannak ilyen gyerekek, akik nem szeretnek szerepelni, de tudom, hogy alapvetően a fiam nem ilyen természetű. Mert ha nem lenne ennyire nyílt, barátságos, akkor még megérteném, de így, meg végképp furcsa nekem.

Van még valaki, akinek szintén van vagy volt ilyen a gyereke? Akinek volt ilyen, annak változott? Ha igen, mikor?

Köszönöm előre is, ha válaszoltok.:)



2014. máj. 30. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Szégyenlős, nincs ebben semmi. Vagy kinövi, vagy sem. Az én fiam is ilyen és ennyi idős, de engem nem zavar.
2014. máj. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen volt mint a kisfiad. Nem szerettem szerepelni még mikor nagyobb lettem is néha legszívesebben elbújtam volna.
2014. máj. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

3 évesen még nevelési intézménybe (bölcsi, ovi) se ideális adni a gyermekeket, nem hogy szerepeltetni. Bár részben egyénfüggő, de a 4 év alattiak többsége elsősorban szülő társaságát igényli, vele együtt részben másét is.


A szerepeltetéssel egyébként se értek egyet, kivéve olyan gyermemek esetén, akik igénylik. Az egyik gyermek ilyen, a másik olyan. Akárcsak mi, felnőttek. Semmiféle ellentmondást nem látok abban a kombinációban, h nem vágyik szereplése valaki , miközben barátságos, nyílt. Van, akiben egyidejűleg jelen van mindkét vonás, van, akiben csak az egyik, és van, akiben e kettő közül egyik sem.

(Ilyen szempontból hasonló gyermek voltam, mint a kisfiad, egyébként.)


Egy óvodapedagógus.

2014. máj. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. 4 éves elmúlt, és már szerepel, Anyák Napján is és Évzárón is. Idő kell Neki.
2014. jún. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én szerepeltem, de mindig sírtam, mert annyira meghatódtam attól, hogy mennyire szeretem az anyukámat...:D


Ovitól kezdve....alig vártam, hogy felső tagozatban végre ne kelljen ilyeneket csinálni.


Pedig én is határozottan nyílt, könnyen barátkozó gyerek voltam, de egyszerűen nagyon meghatódtam mindig.

2014. jún. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:)
2014. jún. 4. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!