Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Volt már szülői az ovitokban?

Volt már szülői az ovitokban?

Figyelt kérdés
Nálunk tegnap volt, de sajnos én nem tudtam elmenni mert dolgoztam, így anyukám ment el, mert férjemnek egy hete műtötték a szemét. Nem kaptunk listát, hogy mit kell vinni majd, meg mi lesz a jele, csak a csoportját árulták el. Anya meg nem kérdezett semmit, amiért most ideges vagyok, mert nem szeretek semmit az utolsó percre hagyni. Nálatok mondtak valamit, hogy mit kell vinni, vagy később adnak listát? Van valamennyi fogalmam, hogy mégis mi fog kelleni, de azért jobb lenne előre tudni.
2015. jún. 4. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Menj be és kérdezd meg!
2015. jún. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Persze, ősszel :) Ilyenkor nem szokott lenni.


Különösebban semmi hű de extra dolog nem kell egy oviba. Vegyél egy ovis zsákot (100 forintosban is kapni), egy plusz fogkefét meg ami a tizsztaságcsomagba kell (popsitörlő, 4 wc-papír, 100as pzs, egy folyékony szappan, egy nagy csomag szalvéta, egy fogrém), de ezt öt perc alatt beszerzed az oviból hazafelé mehet. Kellhet még pizsama és/vagy ágynemű, illetve tornára ha kell egyforma ruha, ezt mindenképp kérdezd meg telefonon. Vegyél egy vékony alkoholos filcet, amivel a jelét bármibe beírhatod. Benti ruhának értelmeszerűen kényelmes, pamut ruhát, rövid- és hosszúujjút is, a vékony fajtából, amit nem sajnálsz, ha összekeni, de azért nem rongyos. Kintinek olyat, amiben játszóra is jártok. Kell egy benti szandál vagy cipő, ez tépőzáras legyen, és akérnek, akkor fehér talpú tornacipő. Körülbelül ennyi.


Ne legyél mérges anyudra, ha előre nem írtad föl neki, milyen információkat gyűjtsön össze.

2015. jún. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha tudod, melyik csoportba fog járni a gyerek, menj be (lehetőleg fél4-4 körül, mikor a gyerekek az udvaron vannak és az óvónénik is jobban tudnak beszélgetni, de még nem összevont csoport van), és kérdezd meg a leendő óvónénijét. Nálunk mindkét oviban annak idején elmondták a nyári szülőin, hogy mi kell.
2015. jún. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk augusztus 24-én lesz.
2015. jún. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Lányom előző ovijába vállfára akasztható ovis zsákot, ágyneműhuzatot, tisztasági csomagot, fogkefét kellett vinni. Barátnőméknek egy bizonyos fajta takarót és párnát. Új városban, másik oviba ezekből egyik sem kellett, viszont helyette kell pizsama és pizsamazsák és tornazsák, hátizsák, nagylányom csoportjában mesepárna, kisfiam leendő csoportjába kisméretű babzsák. Én nem hagynám szeptemberre a megkérdezést...
2015. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekem egy nappal előtte szóltak, hogy szülői lesz, és nem engedtek el a munkából. Felírtam mindent anyunak, hogy mit kérdeznék én meg, de ő csak a csoport nevét kérdezte meg semmi mást. Mindenképpen be fogok menni.
2015. jún. 4. 14:33
 7/12 A kérdező kommentje:
Én sem szeretném szeptemberre hagyni, szerintek ha felhívom az ovit és kérek egy listát, akkor adnak, mert volt olyan anyuka aki mesélte, hogy csak a beszoktatás napja előtt kapott infot arról, hogy mégis mit kell vinni.
2015. jún. 4. 14:36
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj be, vagy hívd fel az ovit, hogy mikor tudnál személyesen bemenni és az óvónőkkel találkozni. Nálunk hétfőn lesz, de amikor múlt héten küldték, hogy felvették, azon rajta volt milyen csoportba kerül és kik lesznek az óvónénik. A jele ugyanaz lesz, mint a csanába. Nálunk az ovi azt is működtet és tavaly 2,5 évesen ott kezdett. Egyébként általában nálunk a szülő választ jelet, ha nincs még olyan engedik. Pl nekünk gomba lett volna, de mivel másnak volt így fűrész lett :) Ami nálunk kell: oviszsák (én kettőt varrtam egyet a ruháknak egyet az egyebeknek), ágyneműhuzat, fogkefe, fogkrém, zsepi, wc papír, kisfésű, váltócipő. Törülközőt, ágyneműt adja az ovi.
2015. jún. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk tekintve, hogy a 21. században vagyunk, mehetne minden szülőnek egy kör-email a listával meg a tudnivalókkal, akinek meg nem tiszta valami, az telefonál.
2015. jún. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ovija válogatja, hogy mi kell.

Nálunk pl. nem kell ovis zsák, mert jellel megjelölt polcok vannak, jellel ellátott zsákokkal.

Ágyneműnek egy kicsi párnát, vékony plédet kértek csak, pizsama sem kell. Sem tornaruha. Sajnos, nincs saját tornaterem, havi egyszer jutnak el a karatésok termébe, de ott meg úgyis mezítláb vannak.

A ruha nagy átlagban ugyanolyan: pamut, kényelmes, koszolható. Póló, hosszú ujjú póló, vékony melegítőnadrág vagy leggigns, tunika, stb. Törekedj arra, hogy olyasmiket vegyél a gyereknek, amit akár egyedül is fel-le tud venni. Az óvónénik, dadusok segítenek nekik, de 30 gyereknél azért fontos, hogy kicsit önálló is legyen a gyerkőc. A legfontosabb, hogy a lábbelije (kinti, benti) tépőzáras legyen!

Tisztasági csomag változó, nálunk pl. nem folyékony szappan, hanem hagyományos babaszappan kell. 4 tekercs wc papír, 100-as zsepi (tuti kevés lesz), 100-as éttermi szalvéta.

Ezek mellett érdemes rákérdezni az eszközpénzre, gyümölcsnapokra, ünnepségekre (vihetsz-e a saját sütést, vagy kötelező a bolti, blokkal). Kell-e külön ünneplőruha (fekete-fehér) vagy elég, ha alkalmakkor csinos.

2015. jún. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!