Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Most nagyobb a düh, mint a józan ész.

Figyelt kérdés
4,5 éves a nagyobbik lányom, a kicsi 2,5. Tehát még gyesen vagyok vele, de mellette dolgozom, heti 30 órában délután. Szerettük volna, ha az ovis még július közepéig járna ügyeletet. Május elején kértem szóljanak,ha kell munkáltatói. Nem szóltak, majd most júniusban, hogy azonnal vigyem. A munkáltatóm rendes volt, átküldte e-mailben,míg postán meg nem kapom. Ma reggel elfogadja óvónéni, délután apának bejelenti a másik, gyerek nem jöhet hétfőtől.
2015. jún. 12. 23:51
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
76%

25 évig dolgoztam óvodában. Tudom, mi van nyáron a legtöbb helyen. Az óvónők alig várják, hogy kevesebb gyerek legyen. Olyankor be lehet osztani egymás között, hogy éppen csak 4 órát dolgozzon mindenki. Vagy én holnap nem jövök, te holnapután nem jössz.

Amúgy a vezetőnővel kell beszélni.

2015. jún. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
ne hagyd magad csak szabadulni akarnak a gyerektől
2015. jún. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
De miért kell munkáltatói? Én úgy tudom, nincs rá szabály, hogy igazolnod kell, miért vennéd igénybe, viszont biztosítaniuk kell a helyet. Nálunk is több hónapja agitáltak mindenkit, aki csak a gyerekért ment, hogy legyünk oly szívesek, oldjuk meg mind a 3 hónapot (2 hónap óvódán belüli összevont csoport, 1 hónap a többi ovival közös ügyelet), de papírt nem kértek.
2015. jún. 13. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak megkérdeztek hogy jön a lányom nyáron mondtam hogy igen julius végéig igen .ennyi nem kelett munkáltatoi semmi .
2015. jún. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
66%

1!

Nem az óvónők osztják be hogy hogy dolgoznak, hanem a vezető.

Kérdező!

Munkáltatói pluszban nem kell, ellenben nálunk áprilisban kellett feliratkozni

2015. jún. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!

Nem értem minek kell munkáltatói. Nálunk nem kellett. Az utolsó szülőin májusban, körbeadtak az óvónők egy lapot, amin be kellett jelölni, hogy mikor járna nyáron a gyerek oviba. Mondjuk megkérték a szülőket, hogy aki megteheti lehetőleg ne járassa a gyereket (szabik miatt).

Nálatok igen is szükség van az ovira, a bekért munkáltatói is igazolja. A vezető óvónővel (ha nincs, a helyettesével) beszélnék, ha nem hajlandók fogadni a gyerkőcöt, mennék tovább a fenntartóhoz.

2015. jún. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
63%

Az óvoda szeptember 1-től augusztus 31-ig tart!!!!! Mutasd meg nekik a törvényt.

Nem kell munkáltatói, viheted a gyereked ha akarod. Kötelesek fogadni. Az, hogy most nekik kényelmesebb, mert szabadság így meg úgy, én úgy gondolom más munkahelyeken sem mennek tömegestől szabira. Az előzetes igényfelmérés persze természetes, hisz be kell osztani a napokat, egyértelmű, hogy az ovi nem fog működni teljes létszámmal. De téged most jól megakarnak vezetni. Mehetsz a jegyzőhőz és reklamálhatsz. Van az ovikban kb 1 hónap takarítás szünet, akkor is kötelesek biztosítani másik oviban a gyereknek ellátást. 1 nap szünetre nem küldhetik a gyereket!

2015. jún. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
47%

Utolsó!

Ezzel z az egy probléma van, hogy nyári ügyelet van, nem rendes óvodai nevelési időszak. Ilyenkor osszevont csoportok vannak, nem is mindig a saját oviban. Időben kell jelentkezni, a határidő után nem fogadnak el jelentkezest

2015. jún. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Szóltunk időben, hogy a gyerek menne még egy hónapot. Tavaly is járt, akkor kezdtem el dolgozni, és akkor nem kértek semmilyen papírt. Hétfőn beszélni fogok a vezető óvónővel, hogy 10 hetet képtelenek vagyunk megoldani.
2015. jún. 13. 10:33
 10/36 anonim ***** válasza:
86%
Köszönöm a felvilágosítást, tudom a rendszert. A kérdezőnek válaszoltam. És a kérdező előre szólt!! egyébként bármi közbejöhet, nálunk is így történt, közbejött, hogy kórházba kerültem és lám elfért az összevont csoportban. Máshogy feküdne a dolog, ha most döntött volna úgy a kérdező, hogy jajj, mégis viszem a gyereket, de itt nem erről van szó, szóval kár volt lepontozni, hisz az ő esetében a törvény által meghatározott dolgok működnek. De ha mégsem ez lenne, akkor sem rakhatják ki nyárra a gyereket, KÖTELESEK vállalni a gyerek ügyeletét. Ha összevont ha nem, ha más ovi, ha nem.
2015. jún. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!