Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodát váltunk szeptembertől,...

Óvodát váltunk szeptembertől, nem nagyon tudom, hogy csináljam. Tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval 1 évig járt az első oviba, de rengeteg negatív tapasztalatom volt, így igazából már decemberben biztosan tudtam, hogy váltani kell, de csak most szeptemberre sikerült helyet kapni.

Kisfiam alapvetően szeret ide járni,de én hosszú távon nem tudom ezt elképzelni. Csak reménykedni tudok, hogy még van ideje a sok rossz szokást, negatív befolyást kinőni.

Csak azt nem tudom, hogyan mondjam el neki. Hazudni semmiképp nem akarok, de az óvónőkkel/ az intézménnyel kapcsolatos dolgokat még nem érti meg, a gyerek, aki pedig a legrosszabb hatással van rá, a szomszédunk - és az anyukája nagyon kedves, sokat segítünk egymásnak. Így rá sem foghatom.

Tudtok nekem valamilyen hasznos tippet adni?

Köszönöm előre is!



2015. jún. 23. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

hazudni nem akarsz de az igazat se mondod el neki, így ez nem megy... mi a konkrét oka? rossz a gyereked? és eldöntötted, hogy a többi gyerek miatt?

akkor a másikban is ez lesz. mond el neki, hogy ősztől másik oviba fog járni, mert az sokkal jobb, sokkal szuperebb játékok vannak, közelebb van, akármi, ezért. de nyilván a gyereked nem hülye, simán lehet, hogy büntetésként fogja megélni

2015. jún. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Jaj de jó, képzeld, megyünk szept-től új oviba, annyira szuper lesz, mert itt sokkal aranyosabbak lesznek az óvónénik, és itt sokkal több barátod lesz, és szebb az udvar is és finomabb a kaja is, és a játékok is szuperebbek lesznek.

Kész, túl se kell tárgyalni.

Ha pozitívan állsz hozzá, baromira fog örülni a gyerek is.

Mi is ovit váltottunk, jót tett. Lelkesedtem mint a fene az új oviért, egy könnycsepp nem volt a régi oviért.

2015. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, második, pont erre volt szükségem, hozzá is láttam.
2015. jún. 25. 10:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Na, hogy fogadta a Drága? :)


Nekem is hasonló tanácsom lett volna, csak lemaradtam a kérdésről, no de sebaj! :) A lényeg, hogy kaptál rá jó válaszokat! :)


Remélem minden oké lesz, és szeretni fogjátok az új ovit! :)

2015. jún. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én könnyen megoldottam! Szept kezdte az ovit! 3 honap mulva teljesen bezárkozott, epresszios lett! Ez a 3 honap borzaszto volt mki számára. Lassu folyamat volt. Aztán készültek a mikulásra, karácsonyra igy figyelem elvonás megvolt. Kicsit elkezdett pozitiv változást mutatni. Téli szünet, januáletudva. Februárba ujra kezdte a bezárkozást. Itt volt a vége. Ja, és folyamatosan visszafejlődött! Március 1-től szuper oviba volt 2 hely! Egyik a mienk lett! 1 honap alatt felfejlődött és plusszba fejlődött. imád járni, nincs sirás, ujra kinyilt.
2015. júl. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!