Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire engeditek meg a...

Mennyire engeditek meg a kisfiatokat lányos játékokkal játszani?

Figyelt kérdés
2015. júl. 10. 18:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg 1-6 ,de akar 8 eves ,akkor meg engedni "kell" nem szabad neki megtiltani , ez nem feltetlenul jelent rosszat :) kislanyoknak is szokott ilyen korszaka lenni:) babát peldaul kimondottan szoltak szeretni a kisfiuk is
2015. júl. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen.

Van egy nővére, sokszor együtt játszanak "lányos" játékokat. Persze van, hogy fiúsat is.


A lányomnak sem tiltottam soha a fiús játékokat.

2015. júl. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Három kisfiam azzal játszik, amivel akar. Itthon persze nincsenek kimondottan lányos játékok, csak az én régi babáim, de nem érdekli őket a baba egyáltalán.


Játszóházban volt olyan, hogy tologatták a babakocsit, nevettek rajta, aztán ennyi volt az érdeklődés, meg oviban is állítólag kipróbálták a babakonyhát.

2015. júl. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mit értesz lányos játékon? Babázást, barbizást, konyhát? Lányos legót?


A szerepjátékokban szokták váltogatni a szerepeket: anya-apa, pénztáros-vevő, orvos-beteg stb.

2015. júl. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
A konyha és a barbizás. 8 éves.
2015. júl. 10. 19:33
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A konyhát ne tiltsd - ne az maradjon meg benne, hogy egy férfinak a konyha közelébe se szabad mennie :-)

A híres szakácsok nagy része is férfi.


A Barbie is belefér szerintem. Annak a lényege főleg a szerepjáték. Hogy épp Barbie-val.... hát, ez van.

2015. júl. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A konyha teljesen nem lanyos jatek:) (am inkabb a fiuk szoktak kesobb szakacsok stb lenni) a babazas sem nagyon nagy dolog...pl velunk alltalanos iskolaban rendesen barbiztak a fiuk es teljesen normalis volt...ovodaban is es nem lett egyik sem "mas" ha ettol felsz
2015. júl. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Lányom van, de: imádtam a fiús játékokat, egyik kedvencem volt apukám szerszámkészletének a kurkászása, másik az autós játékok. Tök nőies nő lett belőlem, vezetni nem szeretek, és soha nem barkácsolok.

A másik példa: anyukám egyik fiú osztálytársa kifejezetten szerette a babákat kisiskolás korában, mégis tök normális felnőtt férfi lett belőle. Szerintem a kisgyermekkori játéknak nincs jelentősége a nemi identitás alakulásában.

2015. júl. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

nekem egy nagyon pasis fiam van, de speciel konyhája van... a kádban is főz, a homokozóban is főz, nem is értem miért lányos szerinted a konyha.

lány játékokkal soha nem játszott, pedig vettem neki egy babát is, állítólag nagyon jó ha a fiúk babáznak néha (pszichológiát tanultam), de nem akart...

nem tiltanám, mondjuk meglep, hogy 8 évesen barbizik, nekem az unokahúgom nagyon szerette a barbikat, de 7 évesen befejezte :(

2015. júl. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

A konyha miért gáz? A híres mesterszakács pasik szerintem tök férfiasak. Max. annyi, hogy ne csillogó rózsaszín műanyag konyhát vegyél hanem egy egyszerűt fából aztán lefestheted olyanra amilyet jónak látsz.

Barbiera úgy emlékszek gyerekkoromból hogy a fiúk mindig kölcsönkérték hogy megnézhessék mi van a szoknyája meg blúza alatt:) Egy fiút bizony érdekel a csajok felépítése, ennél férfiasabb dolog szerintem nincs is, hogy meztelen csajt kukkolna.

2015. júl. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!