Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egy oviba a szomszéd gyerekekkel?

Egy oviba a szomszéd gyerekekkel?

Figyelt kérdés

2 óvoda között vacillálok, az első a körzetes, ide most nem vették fel a kislányom, aki februárban lesz 3 éves. Az óvónők aranyosak,a szülők szeretik ide járatni a gyerekeket és a gyerekek is szeretik. Igaz, az udvar kicsi, de állítólag ez se gond. Viszont sok visszásságot hallottam a felvétellel kapcsolatban, most nem megyek bele, de nagyon felháborodtam és elment a kedvem ettől az ovitól. Igaz, hogy itthon vagyok a kicsivel, és nem gond, ha 3.5 évesen kezdi a nagy az ovit, de az lett volna a legjobb, ha februártól járhat.

A másik ovi is közel van, ott is aranyosak az óvónénik, hatalmas az udvara, és számomra egy plusz, hogy én is oda jártam annak idején. :)Szívem szerint ide jartanám a kislányom.

Viszont amitől félek, hogy társasházban lakunk zárt játszótérrel, a kislányom amúgy is elég félénk, és ha máshova fog járni, mint a szomszéd gyerkek, akkor itthon kívülálló lesz. Már vannak itt kis barátai, talán úgy eleve könnyebben is beszokna, ha velük járna egy helyre. Az, hogy az óvodavezető milyen, a napi ovis életet úgyse befolyásolja. Mit gondoltok?



#óvoda #kispajtás
2015. júl. 28. 06:31
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
A nagy udvar és a jó ovoneni alap dolgok. A másikat meg sem fontolnám. Barátokat meg gyorsan szerez majd.
2015. júl. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem utasithatjak el, mert kotelezo, barlehet nektek nem az, mert nem aug 31-ig tolti a harmat. Szoval emiatt nem vettek fel...azert fellebbezhetsz, megprobalhatod.

abba az oviba iratnam amelyik szimpatikus, nem a szomszedtol tennem fuggove. Majd lesznek baratai a masik oviban is.

2015. júl. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom két utcabeli gyerekkel jár egy oviba, mégsem ok a legjobb barátnői. Szóval ne ez legyen a fő szempont, a másik oviban is lesz barátja. Ha a rosszabb oviba viszed, akkor később megbanod miért nincs nagy kert, stb.
2015. júl. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én megvárnám a szeptembert és beiratnám a körzetesbe.

3,5 évesen szeptemberben sokkal jobb ovit kezdeni mint februárban 3 évesen.

Én megbántam, hogy januártól beadtam a lányomat az oviba, amikor pont 3 éves lett. Bőven ráért volna 3,5 évesen. Pedig ő barátkozós fazon volt, nem olyan félénk mint a tied.

Félénk gyerek esetében, kistesó is van, nem is gondolkodnék a szeptemberi kezdésen.

2015. júl. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a szomszéddaL ugyan abba a bölcsibe és oviba még ugyan abba a csoportba iskértük a gyerekeinket. Ez a félösebbeknek nagy segítség volt, de aztán mindenki külön életét éli. Amiért jó, mert minden reggel valaki a kicsiket viszi, valaki a nagyokat, nem kell mindkét ovit-bölcsit elmennünk, ha a szomszédra rátudod bizni, hogy vigye néha vagy te az övéit akkor érdemes ilyet csinálni.

Amiért a közelebbi jobb, mert akkor nem kell annyit menned, arra is gondolj, hogyha a tesó is ovis lesz, akkor mit fogsz csinálni, melyik ovi praktikusabb a munka szemszögéböl.

2015. júl. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Mi a garancia rá, hogy a szomszéd gyerekek ugyanabba a csoportba fognak járni? Ha nem ugyanabba járnak, ők sem lesznek közelebb egymáshoz, mint a lányod, ha másik oviba jár. Egyébként is rossz indoknak tartom ezt, hogy kívülálló lenne. Inkább egy plusz rugalmasságot fog adni neki ez a helyzet, amiből profitálhat, építkezhet, amiben megtalálja majd a maga helyét. Nem kell a gyerekeket a széltől is óvni, nem olyan elveszettek ők.
2015. júl. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a pipa!

Csak azért gondoltam, mert van itt már egy pár évvel idősebb generáció, akik szintén egy oviba járnak és délután meg itt bandaznak...több gyerekről van szó, aki jövőre kezdene, kb 7-8...nem is tudom, nem tudok 3 éves fejjel gondolkodni :) azért kérdeztem már ovis szülők véleményét. De igazatok van abban, hogy hajlamos vagyok alábecsülni Zsófit, és túlaggódni mindent.

2015. júl. 28. 10:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt nézd a gyerekedet, neki melyik ovi lenne jobb, aztán ahogy más is írta, ha mindkettő ovis lesz és te dolgozol mi lesz.

Mi eleve ez alapján adtuk a nagyot oviba, ami tőlünk 30 km-re van, DE egyrészt szuper ovi és óvónéni, másrészt párom és én is ott dolgozunk. Most még itthon vagyok a kisebbel, és így macerásabb a nagyot oviba vinni, mert hát reggel délután párom viszi-hozza, illetve heti 2x én, DE ha majd én is dolgozom, akkor ugye én viszem - hozom őket és a helyi oviba képtelenség lenne 7 előtt beadni (hogy ugye mi is beérjünk a munkába), ill. délután 5 után tudnánk csak érte menni (így valszeg mindig ő lenne az utolsó). Így meg a köztes utazós vásárlós időt is együtt tudjuk tölteni. Mondom most kicsit így macerás nekünk de később ez lesz a könnyebb. Főleg hogy ott fog suliba is járni. Szóval mi az ő érdekeit néztük. Barátai meg bárhol lehetnek :)

2015. júl. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!