Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bolha a gyerekben?! Járt már...

Bolha a gyerekben?! Járt már így valaki?

Figyelt kérdés

Gyerkőcömöm mostanában elég sok kiütés lett. Voltunk vele orvosnál, azt mondta szerinte csípés, de nem gondoltam, hogy ennyi szúnyog megcsípte volna, inkább valami allergiára gyanakodtam. Eddig csak a lábán voltak pöttyök, most már a mellkasán is.

Aztán tegnap fürdésnél mutatta a padlón, hogy nézd anya, egy bolha. Szóval valószínűleg nem először látott ilyet, ha felismerte.

Akkor esett le, hogy hetek óta a szomszéd macskákkal játszanak, és a pöttyök is nagyjából akkor kezdődtek. Jóban vagyunk a szomszédokkal, és mi is gyakran átmegyünk, szóval nem akarok, bárkit megsérteni, de ma reggel a férjem is talált egyet az előszobában, és meg délután a kistesóról szedtem le egyet. (voltunk ma ott, de nem jártunk a macska közelében). Kiráz a hideg, ha arra gondolok, hogy ellepnek minket a paraziták. Mert gondolom szaporodnak, ha egyszer valahol megtelepszenek.


Kérdés: 1. Hogyan lehetne ezt a bolhatémát finoman felvezetni a szomszédoknak?

2. Hogy írtsam ki őket itthon, ha esetleg vannak még többen is? Mit kell ilyenkor csinálni?

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?



2015. júl. 29. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, valószínű haza vitték a gyerekek a bolhákat. Először is kérd meg a szomszédokat, hogy nézzék át a cicákat, nincs e bolha bennük.Másodszor az ágyneműket és, amiket a gyerekek viseltek mosd ki, de gondolom megteszed. :) Mi ezzel szabadultunk meg a kellemetlen látogatóktól: [link] Ez egyébként spray a képen az utántöltője látható. Kb. 5000 forint körül mozog, keresd a Fressnapfban vagy állatdokiknál, ha minden kötél szakadrendeld meg neten. Amúgy én még levéltetűre is használtam és a növény sem sínylette meg. :) Eleinte 3 hetente fújd körbe a lakásban a bútorokat, textileket, ágyneműtartókat, szőnyegeket, szekrénybe is mehet. Színtelen, szagtalan, nem hagy nyomot és állatokra, emberekre úgymond nem veszélyes. :)
2015. júl. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. A macska bolhás, épp az előbb bizonyosodtam meg róla, és a gyerekről is sikerült levadásznom egyet. Az a baj, hogy a szomszédban nem veszik kellően komolyan a problémát, a gyerekek viszont összejárnak, ezt mondjuk nem akarom korlátozni. Remélem a spay a visszafertőződést is megakadályozza, és hogy kismamákra sem ártalmas.
2015. júl. 29. 19:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Jó lenne rá felhívni a szomszéd figyelmét, hiszen így nagy a visszaköltözés esélye is. Én szoptatás alatt használtam.
2015. júl. 30. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ameddig a cica bolhás,addig hiába takaritasz,fújsz sajnos.

A párom exe is cicákat tart, de nem használt semmit. Tavaly elleptek a bolhák,láthatáson hozta a gyerek. Egész nyáron 2hetente kezdhettem újra a sikamikát,mert minden láthatás után teli lettünk. Az a baj a bolha a szőnyegbe,ágyba,textilbe is belepetézik.

A végén vettem egy rakat bolhairtót,és elvittem az exnek. Azóta nincs bolhánk.

2015. júl. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. júl. 30. 14:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom nem a tiétek a cica, és nem a te dolgod a bolhatlanitani, de a helyedben lehet hogy vennék neki bolhairtot. Ilyen kis ampullaban árulják, és a macska nyakára kell kenni hátra, a gerincoszlopara is, ahol nem tudja lenyalni. Aznap a gyerekek ne nagyon simogassak. Nagyon hatásos, és a bolhak eltűnnek belőle.
2015. júl. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!