Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tudok tenni ha a kislányom...

Mit tudok tenni ha a kislányom soha nem hajlandó összepakolni az óvodában játék után? Inkább hisztibe vágja magát.

Figyelt kérdés
2015. aug. 1. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Otthon osszepakol? Az oviban nem neked kell ezt megoldani, hanem az ovononek
2015. aug. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyiban tudsz segíteni az óvónőnek, hogy otthon rászoktatod, vegye a gyerek természetes kérésnek.

De konkrétan az oviban nem tudsz mit tenni, hisz nem vagy ott.

2015. aug. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hány éves? Kiscsoportban szerintem simán belefér még. Majd nagycsoportban már elég nagy lesz ahhoz, és a megfelelni vágyás is elég nagy lesz benne ahhoz, hogy menjen szépen a csordával :) Otthon azért nyilván szoktatni kel apakoláshoz. De nálunk ez is csak közösen ment, mert ahogy ő pakolt, abban nem sok köszönet volt.
2015. aug. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Ez az óvónők gondja, meg fogják ők oldani.
2015. aug. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mi lenne ***** válasza:
34%

Jézusom ! sztem legelőször is amit otthon lát, otthon együtt csináltok azt viszi tovább. pl: én a gyerekkel kezdetektől fogva együtt raktuk helyre a játékokat fürdés előtt. később együtt takarítottunk. igaz nagyon kell közben rá figyelni. az oviban is működött, igaz ott meg mindig szerelni akart.

próbáld meg, még picike, ha együtt csináltok dolgokat akkor ő is fölveszi. most már az én fiam felnőtt. de nem "rendetlen".

2015. aug. 5. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 mi lenne ***** válasza:
48%
bocs' a másik, tényleg az oviban is ez kell, hogy mŰködjön. az ovonénikkel kell a gyerekeknek össze pakolni és nem parancsra, ahol sok helyen teszik. PAKOLJATOK ÖSSZE !
2015. aug. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Nagyfater ***** válasza:
0%

Az eddigi válaszadók nem figyeltek fel valamire: "inkább hisztibe vágja magát". Az óvónő is nyilván ERRE figyelmeztette a szülőt, és nem csak arra, hogy a gyerek nem akar elpakolni.


Ez bizony baj, akárhány éves a gyerek. Nyilván nem csak az oviban hisztizik, hanem otthon is hol ezért, hol azért. Márpedig a hisztit keményen meg kell állítani a szülőnek, akár testi fenyítéssel is, mert később kezelhetetlenné válhat a probléma. Az ilyen gyerekek fognak belerúgni abba, aki nem tetszik nekik, ők fognak törni-zúzni, és ők lesznek azok, akik őrjöngve verdesik magukat a padlóhoz az üzletben, ha anyuka nem veszi meg nekik, amit szeretnének, vagy nem bonthatják ki a csokit még a pénztár előtt.


Szinte minden gyerek bepróbálkozik előbb-utóbb az ilyesmivel. Az a szülő, aki ezt nem fogja meg időben, később nagy árat fizet érte. De nem csak ő, hanem a gyerek is....

2015. aug. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Nem derült ki, hogy ez otthon is elofordul e, vagy csak és kizárólag az ovodaban . Simán lehet, hogy csak az oviban, sőt, az is, hogy csak az egyik ovononel. A szülő ebben az esetben nem tud mit tenni, az óvónő dolga ezt megoldani

2015. aug. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Neveld meg.
2015. aug. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk nem a játék szedéssel volt a baj, hanem a bepisiléssel. Mivel van egy baba tesója, ő is szeretett volna babának járó figyelmet kapni, és mivel az otthoni próbálkozásaiért főleg büntetést és szidást kapott, abbahagyta. Sajnos az óvodában az óvónénik elég elnézőek voltak. Szóltam nekik, hogy büntessék meg vagy legalább tegyenek úgy, mintha haragudnának. Láttam, hogy ez a kérésem nem járt sikerrel, sőt megkértek, hogy adjak rá pelenkát. Na, itt elég volt ...3 és fél éves gyerekre pelenka??? Haza mentünk megbüntettem, elmagyaráztam ezt miért teszem és egy ideig nem csinálta, persze próbálkozott később is, de végre mostanra (4 éves) abbahagyta, remélem végleg :). Ezzel azt szeretném mondani, hogy talán az otthoni büntetés használna. Nagyon fontos, hogy elmondd neki, miért bünteted.
2015. aug. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!