Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csökkent vagy hiányos immunitá...

Csökkent vagy hiányos immunitású ovisok szülei, ti nem féltek attól, hogy a gyermeketek minden jóból (közös játék, kirándulások, alkotás öröme) kimarad az állandó betegség miatt? Hogyan pótoljátok, ha lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés
3,5 éves kisfiam IgA szintje nagyon alacsony. 1-2 oviban eltöltött napot 1-2 hét betegség követ. Szinte csak levelezőn járja az ovit az ott viharos gyorsasággal összeszedett légúti és emésztőrendszeri betegségek miatt. Nagyon aggódom amiatt, hogy a fejlődése is visszamarad, mert én itthon nem tudok olyan szinten foglalkozni vele, mint egy óvodapedagógus. A helyzet még akár évekig is így maradhat, mert ki tudja, hogy hány év múlva növi ki a betegségét (ha kinövi egyáltalán). Hogyan gondoskodhatnék a megfelelő szintű fejlesztéséről? Minden ötletért hálás vagyok!!!
2015. ápr. 8. 13:51
 1/3 sandrachnologic ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyunk. Esetleg privátban levelezhetnenk 😊
2015. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, de megkérdezhetem, hogy mekkora a kisfiad IgA szintje? Az én fiamnak is nézték, bár más miatt (lisztérzékenység- val.szín LÉ, és ahhoz ellenőrzésképpen), viszont gyakran vannak lázas napjai, minden más tünet nélkül belázasodik napokra. Aztán utána, mikor elmúlik, vagy lesz egy kis nátha/köhögés, vagy nem. Kíváncsi lennék, hogy nála is lehet-e emiatt, mert az orvosunk a továbbiakra immunológiai kivizsgálást javasolt, ha párszor előfordul pár hónapon belül.


A kérdésre írt válaszok pedig engem is érdekelnek :)

2015. ápr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Te is tudsz vele érdemben foglalkozni, ha nem is úgy mint egy óvónő. Mesélj neki, énekeljetek. Gyurmázzatok, fessetek, mondókára tornázzatok. Biztos vannak játékai, játssz vele együtt, ne egyedül játsszon! Ha fent vagy facebookon, ott sok olyan oldal van, ami otthoni ötleteket ad ovis gyerekeknek. Pl ilyen az "Ovisjáték", "Ovisélet", "Gyereketető", csak hogy párat említsek.
2015. ápr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!