Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tavasszal született gyerekek...

Tavasszal született gyerekek anyukái! Ti mikor adjátok oviba a gyereket?

Figyelt kérdés

Lányom májusban lesz 3 éves, akkor vissza kell mennem dolgozni. Arra gondoltam, hogy megpróbálom valahogy megoldani a nyarat apaszabival/mamával/bébiszitterrel és csak szeptembertől kezdené az ovit

Ti hogy oldjátok meg? Májusban beszoktatjátok aztán nyáron meg egyből megy a gyűjtőcsoportba?

Mert ugye az esélytelen, hogy visszamegyek dolgozni és egyből szabira megyek, max. apa szabija jöhet szóba, de ő se kap 2 hétnél többet nyáron.

Azt meg furának tartom, hogy beszoktatom aztán meg újból kezdhetjük a beszoktatást az ügyeletes oviba, aztán szeptemberben meg vissza.



2015. aug. 3. 13:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy esélytelen hogy mondjuk februárban kezdjük az ovit kicsit hamarabb,hogy legyen bőven ideje beilleszkedni és megszokni, erre nincs lehetőség.
2015. aug. 3. 13:02
 2/8 anonim ***** válasza:

Majd csak ősszel megy, valahogy megoldjuk, mamák is vesznek ki szabit, Kevés szabit én is veszek ki, amennyit lehet apa is.

Azt nem akarom, hogy májusban beszoktatom, jár max egy hónapot, aztán két hónapot itthon és szeptembertől újra.

2015. aug. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Na igen, nekem is ez a bajom...

De pl. bébiszitterem sincs, azt is kéne szereznem, vagy hozzászoktatni mert apa szabija meg mamáé max. egy hónapra elég.

2015. aug. 3. 13:08
 4/8 anonim ***** válasza:
szeptemberben ment a lányom májusi .amugy nincs felgyült szabid amit kivehetsz ?
2015. aug. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nálunk elég nagy munkaerő hiány van (speciális szakma), biztosan az lesz, h pénzben váltják ki a felgyülemlett szabim és nem nagyon ellenkezhetek majd, mert nekem meg az lesz a kérésem h 6 órába menjek vissza, szóval nekem is engedni kell majd valamiben.

Ezért vagyok kíváncsi, hogy milyen alternatív megoldások vannak még.

Csanára is gondoltam,de drágállom meg oda is ugyanúgy be kéne szoktatni aztán szeptemberben meg kivenni.

2015. aug. 3. 13:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem is veszik be a gyerekeket csak szeptembertől.

Szerintem a csana lenne a megoldás, jobb mint ide-oda "dobálni" a gyereket bébiszittertől bébiszitterig.

Utána szeptembertől simán mehet oviba, valószínűleg beszoktatni se kell, esetleg 1-2 napig.

2015. aug. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Barátnőm lánya májusban kezdte az ovit.. nem túl szerencsés, de csak így tudták megoldani.
2015. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kislányom május elején született. Mivel van 1 nagyobb tesója is,aki már ovis volt, így utánaérdeklődtem a dolgoknak.

Nálunk úgy van, hogy ha szobatiszta a gyerkőc,akkor 2,5 évesen elkezdheti az ovit, vagyis novemberben. Ettől függetlenül Mi nem adtuk be, csak szeptembertől kezdte a kiscsoportot.

2015. aug. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!