Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kiscsoportos kérdések? Ez...

Kiscsoportos kérdések? Ez hogy van az oviban?

Figyelt kérdés

Nemsokára kezdünk, de eléggé aggódok, hogy mi lesz. Mennyire kell önállónak lenni egy kiscsoportosnak? Felöltöztetik őket? Figyelik, hogy rajtuk van-e a sapaka sál? Segítenek pisilni, kailni? Magától kell szólni, ha wcre kell mennie? Mi van , ha nem akar aludni? Akkor haza kell hoznom délutánra? Mi van ha rosszalkodik, és nem akar együttműködni? Ha sír, akkor megvigasztalják?


Első gyerekem, én meg száz éve voltam ovis,nem emlékszem ezekre. Nagyon aggódok, féltem őt, de nem lehet mindig mellettem, meg kell tanulnia közösségben is viselkedni, önállósodni, ráadásul már igényli is a társaságot.



2015. aug. 27. 15:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez minden oviban más és más.

Volt már szülői? Mert azon elmondják a szabályokat.

Nálunk az első oviban így volt:

Felöltöztetik őket, de ösztönzik őket az önálló öltözésre.

Mivel 30-an voltak egy csoportban, sokszor volt, hogy egy-egy gyerekről hiányzott valamilyen ruhadarab, vagy éppen benti cipőben ment ki.

Félig-meddig segítettek a wc-zésben, de elvárták, hogy kéredzkedjen a gyerek, ha ki tudta fejezni magát, ha nem. A fiúk nem pisilhettek ülve.

Minden gyereket elaltatnak, a csordaszellem csodákra képes!

Ha sírtak, valakit megvigasztaltak, valakit nem. :(

A mostani ovi sokkal jobb, itt nem kell kéredzkedni wc-re, örülnek, ha nem csorog be, és nem kakálnak be. Itt sokkal jobban figyelnek az öltöztetésre is, és sokkal nagyobb a nyugalom is.

2015. aug. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Minden ovi más, a legjobban akkor jársz, ha a saját ovitokban lévő szülőket kérdezel.


Nálunk így van: Igen, felöltöztetik, igen, figyelik a óz időjárásnak megfelelő öltözetben legyenek. Pisilni nem segítenek, kakilásnál kitörlik. Nagyon sűrűn mennek el csoportosan pisilni, kezet mosni : reggeli előtt, után, foglalkozás előtt, udvarra kimenetel előtt, bejövés után, lefekvés előtt, stb. ezen kívül meg igen, szólni kell. Bár sok gyereken látszik, hogy kell neki, akkor elküldik. Persze, a nagyon piciket eleinte elkísérik pisilni. Ha sír, akkor ált. megvigasztalják, de azért nem minden nyekkenéskor. Ha nem működik együtt, akkor valahogy ráveszik. Ha nem akar aludni, csendben feküdnie kell. Nálunk nem kell hazahozni délben.

2015. aug. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nálunk nem oltoztetik őket, az önálló öltözes óvoda érettségi követelmény volt. Ha valamelyik mégis segítséget kér, annak természetesen segítenek. Sapkát, sálat nem ellenőrzik. Az önálló mosodohasznalat szinten követelmény volt. Szólnia kell, hogy mosdóba egy, igen. Aludni nem kötelező, de csendben az ágyban feküdni alvás idő alatt igen. Ha rosszalkodik, akkor korának megfelelő büntetést kap. Ez három figyelmeztetés, utana kiültetes. Ha sír, természetesen megvihasztaljak
2015. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk elég rideg "tartásban" részesültek a gyerekek.


Nem öltöztetik őket fel, de "segítenek". Ez azt jelenti, hogy az egy darab dadus van 26 gyerekre, szóval vannak hiányosságok az öltözékben. Mondjuk a sapka még feltűnik, ha nincs a fején valakinek, de, hogy a kabát alatt van e pulcsi,azt nem ellenőrzik.

Cipzárt felhúznak, cipőt bekötnek (nagycsoportban már azt sem).


Wc-nél NEM segítenek. Nem törölnek feneket, sőt, beszólnak a szülőknek, hogy meg kéne tanítani rá a gyereket, mert ők nem ezért vannak.


Ha rosszalkodik, akkor mehet a sarokba. Ha csókos vagy, akkor észre se veszik.

Nem vigasztalják meg. Ha csókos vagy, akkor esetleg egy kicsit, egyéb esetben max délután közlik veled, hogy a gyerek hisztis volt.

Ha nem akar együttműködni, beszólnak,hogy beszéld meg vele otthon. A csókosra ráhagyják, akármilyen deviánsan is viselkedik.

2015. aug. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ezek szerint te nem vagy csókos, utolsó 😀
2015. aug. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A mi ovinkban segítenek mindenben, nem is értem, hogy lehet ennyi mindent elvárni egy alig 3 évestől...igaz, hogy vegyes csoport, így nem 25+ kicsinek kell egyszerre segíteni. Meg is mondták, kiscsoportban nem kötelező egyedül öltözni, kitörlik a popsiját, feladják a cipőjét, de nyilván ösztönzik az önállóságra. Általában mindenki alszik, aki nem, annak csendben kell feküdni. Kiváló pedagógusok az óvónők, minden helyzetet tudnak kezelni, természetesen vigasztalják, aki sír, rosszalkodást is kezelik. Az én fiam ritka nehéz eset, de elérték, hogy imád oviba járni és mintaszerűen viselkedik (persze csak ott...itthon nem annyira :) ). lehet, nekünk van nagy szerencsénk, de szerintem ennyi mindenhol alapnak kellene lennie.
2015. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt érdemes elolvasni!

Először is, neked kell tisztában lenned a dolgokkal, tudni, és éreztetni a gyerekkel, hogy az óvóda jó dolog. Ha te bizalmatlan vagy az intézménnyel/óvónénivel szemben, akkor a gyerek ezt érezni fogja.

Nálunk igyekeznek segíteni a kicsiknek, figyelik a ruházatot, az óvónéni éppen úgy öltöztet, mint a dadus. Ha úgy jön ki a lépés, a másik csoport dadusa is besegít, de még a takarító néni is. Cipőt (tépőzáras), pólót, kardigánt, kabátot stb. tudnia kell fel és levenni, figyelik, hogy hidegben kin mi van, de néha elmarad ez-az.

A wc-re ki kell kérnie magát, egyedül tudnia kell le és felhúzni a bugyit, nadrágot. Több dadus is kering, figyelik a mosdókat, ha valakinek segítségre van szüksége, segítenek.

Egy tartalmas délelőtt után simán fog aludni. Ha huzamosabb ideig nem sikerül az alvásra szoktatás, és nem bírja ki csendben, akkor haza kell hoznod. (Nálunk ez könnyű, mert saját itthoni takarót visznek, lehet alvós állatkájuk, be lehet sötétíteni a szobát, kellemes félhomályban alszanak.)

Egy jó pedagógus mindenféle gorombáskodás nélkül rá tudja venni az együttműködésre. Ha jó kis feladatokat, játékokat stb. találnak ki az óvónénik, nem lesz gond és nem is fog rosszalkodni. Nem fogják nézni, hogy kétségbeesetten sír a kicsi. Nálunk nem csak az óvónéni, de a gyerekek is szaladnak és megvígasztalják azt, aki sír.

2015. aug. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi a cikket, nagyon jó! :)


Még nem volt szülői( nem is értem hogyan nem). Az én manóm meg még csak 2,5 éves, ezért izgulok. Neki ezek a dolgok még nehezen mennek. Öltözni nem tud, orrát nem fújja ki, evés után rengeteget kell takarítani utána, a wcn meg fél, hogy beleesik ( oviban kisebb van, az talán nem gond), aludni csak a saját ágyában alszik, nem akar szótfogadni. Még pár hónapig itthon tartom, mert még éretlen, azt hittem a nyáron belejövünk, de nem akar. Kényelmes nagyon. Megszokta, hogy mindent én csinálok, egyedül nem akar pl gatyót letolni se...

2015. aug. 27. 16:43
 9/14 A kérdező kommentje:
Igyekszem nem görcsölni az ovin, nehogy megérezze, sokat beszélünk róla, mondogatom, hogy az a legtuticsúcsszuperebb hely, de az a gyanúm, hogy pontosan tudja, hogy én nem leszek ott, ezért szándékosan áll ellen. Vagy ez hülyeség?
2015. aug. 27. 16:45
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem azzal fog belejönni, ha itthon tartod, hanem azzal, ha viszed, és látja a többi gyereket milyen ügyes. SOk gyerek otthon nem csinálja, az oviban pedig ügyes.

Beszélj a TE ovidban az óvónőkkel, hogy ez jelent-e problémát, és tudják-e így vállalni.

2015. aug. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!