Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha visszaesik a kisfiam a...

Ha visszaesik a kisfiam a szobatisztaságban, akkor ki kell vennem az oviból?

Figyelt kérdés
Most lesz kiscsoportos, és már előre aggódok, mi lesz ha visszaesik, és újra bepisil. Nem olyan rég szobatiszta, és már többször előfordult, hogy betegség miatt visszaesett, és újra pelust kellett rádnom. Most is épp egy ilyenen vagyunk túl. Ha ez előfordul, akkor ki kell vennem az oviból? Elküldik? Vagy azért türelmesek az óvó nénik valamennyire? Több helyen olvastam, hogy ovikezdéskor ez előfordul sajnos.

2015. aug. 27. 20:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%

Ne add rá vissza a pelust, szerintem ennél rosszabbat nem is tetettél volna. Kislányom ovijában az óvoda vezető nagyon komokyn vette. Azt, hogy bepisil, mondjuk hogy elfogadta, de ga beállítottam volna a pelusos gyerekkel, megpróbálta volna kitenni, abban biztos vagyok.


Mennyi ideig adod rá vissza a pelenkát?

2015. aug. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%
ha visszaadod rá a pelenkát akkor ne csodálkozz, hogy visszaesik... vagy tán még nem is szobatiszta. pelenkásan nem lehet óvodába vinni. ha van néha baleset azt elnézik, de ha csak a gatyába pisil akkor otthon kell tartanod addig, míg szobatiszta nem lesz
2015. aug. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell kivenni, semmi nem írja elő, hogy csak szobatiszta gyerek mehet óvodába, ellenben azt igen, hogy 3 éves kortól kötelező járni. Ha bepróbálkoznak ezzel, akkor kérd, hogy mondják meg konkrétan milyen szabály alapján küldenék el.
2015. aug. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sajnos többször volt a nyáron beteg. Akkor kapta vissza a pelenkát amikor hasmenése volt, meg amikor nagyon magas volt a láza, és szegényem mozdulni is alig tudott. Kérte is egyébként. Előtte nem voltak balesetek, max nagynéha amikor eljátszotta. Lehet, hogy elrontottam, de ez most már veszett fejsze nyele... Csak kíváncsi voltam, hogyha az oviban is előfordul visszaesés, nem betegség, hanem a lelki dolgok , az elszakadás miatt, akkor ki kell-e vennem emiatt, de nem túl bíztatóak a válaszok. Pelenkás gyereket nem vesznek be, ez természetes, de ha egy már szobatiszta gyerek visszaesik, akkor mi van?
2015. aug. 27. 21:57
 5/17 anonim ***** válasza:
63%
Ilyenkor adnak kis haladékot s utána mehet ujra. (1-2 hónap) Anyum ovónő.Egy ovis,s egy bölcsis anyukája vagyok
2015. aug. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

1-es vagyok.


Minket "megfenyegetett" a vezető, hogy kiteszi. Persze nem lehetne, de csak nem hagytam volna egy olyan oviba, ahol esetleg ezt éreztetik vele.


Ne add rá vissza a pelenk

, hiába kéri. Ha csak baleset van néha, azt el szokták azért nézni Pláne kiscsoportban.

2015. aug. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítséget! :)
2015. aug. 27. 22:58
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Én visszaadtam rá a pelust és fél évig abban volt az oviban.
2015. aug. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 aHermann ***** válasza:

Szia!

Miért nem az óvónénikkel beszélsz, hogy náluk mi van, visszaesés esetén.

Óvodánként eltérő a gyakorlat. Nálunk nagyon toleránsak. Most kezdi a nagyobbik lányunk az ovit. Gyakorlatilag most lett szobatiszta. Megbeszéltem velük a szobatisztasággal kapcsolatos gondjainkat (nem igen szól, de sokáig tartja), így jobban figyelnek majd rá.

Emellett elmondták, hogy teljesen természetes, ha visszaesnek ilyenkor a gyerekek.


Amúgy tényleg nem túl jó ötlet visszaadni a pelust. Tudom, hogy kényelmesebb, főleg hasmenésnél, de visszaveted. Lepedő alá vegyél matracvédőt.

2015. aug. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nálunk az ovikezdéshez kötik,a szobatisztaságot,szerencsére nekünk ezzel nem volt gondunk,más gyerekeknek viszont igen,de emiatt nem tették ki az oviból,beszélj az ovonénivel,hogy náluk ez hogy megy,mert tényleg minden ovi más.
2015. aug. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!