Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy van az óvodai kedvezménye...

Hogy van az óvodai kedvezményes étkeztetés?

Figyelt kérdés
Ami az állam szerint az ország 90%-át érint. Érvénybe lépett már vagy nem, mert nálunk az oviban állítólag nincs ilyen. Ma kezdtük az ovit.
2015. szept. 1. 14:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én is csak hallottam róla.

Ezt találtam:

[link]

Nem tudom, hogy ez hol 90 %.

Könyörgöm, azért nem mindenki minimálbért keres! Mi ketten dolgozunk a férjemmel, 2 gyerek van, kb. 5000 ft-tal fogjuk meghaladni a 89.000-et.

Diplomám van, amiért milliókat fizettem, és évekig tanultam, még jó, hogy azért nem minimálbért keresek.

Ez persze megint a vállalkozóknak lesz jó, akik minimálbérre jelentik be magukat.

Én személy szerint nem értek egyet vele, mindenki fizesse ki, amit elhasznál.

De azt írják, ez még csak tervezet, tőlünk sem kérdeztek semmit az oviban.

2015. szept. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én kaptam reggel az óvónénitől egy nyomtatványt, azt kell kitölteni és legkésőbb holnap reggel leadni.
2015. szept. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Nálunk reggel adtak egy nyomtatványt, kitöltöttük és kész.

Off: Megkérdezhetem, hogy hol nem minimálbért fizetnek? Mert itt HB megyében vagy minimálbér, vagy semmi. :(

Én köztisztviselő vagyok, de a gyedem is 69 ezer volt, ja és diplomásan! :(

2015. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nálunk augusztusban volt a befizetés szeptemberre, akkor kellett kitöltenie a nyomtatványt annak, aki beletartozott ebbe a kategóriába. Nem tudom ez hol 90%, de nálunk pl. amíg a férjem sorban állt össz. 1 anyuka kérte a kb. 20-ból.
2015. szept. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
hatályban van. meg kellett kapni mindenkinek a nyomtatványt. ha az oviban nem tudnak róla fordulj a jegyzőhöz.
2015. szept. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Mi is kaptunk nyomtatványt. Kitöltöttük és visszaadtuk.
2015. szept. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Mikor fizetted be a szeptemberi kaját, nem mondtak semmit? Nekünk fizetnünk kell, így nem kellett papírt kitölteni. Ha jár az ingyenes étkezés, akkor egy nyomtatványt kellett volna kitölteni.


Állami oviba jár a gyerkőc? Én úgy tudom, csak állami oviba jár, magánbiviba nem!

2015. szept. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Bács-kiskun megye DÉLI részén (tehát nem Kecskemétre gondolok, mert ott öröm lenne éln!) sem jelentik be az embereket olyan "hej de magas" bérre. Bérszámfejtek és látom, hogy a legtöbb cégnél az alkalmazottak többsége minimálbérre van bejelentve (kézhez lehet, hogy többet kap, sőt, valószínű, hogy sok helyen így történik), mindez azért, hogy a vállalkozónak minél kevesebb járulékot kelljen fizetnie. A helyi oviban a gyerekek 90%-a eddig is ingyen étkezett, mivel segélyen-közmunkán élnek, feketén dolgoznak, napszámba járnak, alkalmi munkából élnek... Én pl. nem tartom egy rossz dolognak, mert így kb 9000-rel több marad a pénztárcánkban. De bár keresnék annyit, hogy fizetnem kelljen a kajapénzt, szerintem nem csak én vagyok ezzel így! Azt a 89 000 körüli összeget ha nem éri el az egy főr jutó jövedelem, akkor ingyen étkezhet a gyerek, kérsz nyomtatványt, nekünk kereseti igazolást is kell csatolni és elméletileg ennyi a teendő. (csak hogy a kérdésre is válaszoljak) De lehet tényleg csak az állami ovikra érvényes.
2015. szept. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Fóton 3 gyermekem van, abból egy tartósan beteg (25ezer lenne havonta kb). Igy 2 jogcímen is megilletné a családomat. Az oviban közölték, hogy remélik nem adom be a papírokat, mert nekik kell kigazdálkodni, és nem tudják, hogy miből fogják, mert a 800ft helyetti 400-at is alig tudták. Szóval attól függ, milyen az ovi anyagi helyzete függetlenül a törvénytől.



Kedves Szülők!

A 2015. évi LXIII. törvény alapján 2015. szeptember 1-től módosultak a gyermekétkeztetés kedvezményének szabályai.

Szeptember 1-től ingyenesen étkezhet az óvodában és bölcsődében az a gyermek:

- aki rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül

- tartósan beteg, vagy fogyatékossággal él

- családjában tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevelnek

- akinek családjában három vagy több gyermeket nevelnek

- akinek családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg a kötelező legkisebb munkabér személyi jövedelemadóval, munkavállalói, egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékkel csökkentett, azaz nettó összegének 130 %-át (2015-ben 89.408,- Ft)

A nettó jövedelem kiszámításánál figyelembe kell venni:

A kérelmező és a kérelmezővel egy háztartásban élők jövedelmeit, úgy, mint:

1. Munkaviszonyból származó jövedelem

2. Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó jövedelem

3. Nyugellátás és nyugdíjszerű ellátásokból származó jövedelem

4. A gyermek ellátásához és gondozásához kapcsolódó támogatásokból (CSED, GYED, GYES, GYET) származó jövedelem

5. Családi pótlék, gyermektartásdíj, árvaellátás összege

6. Önkormányzat, járási hivatal és az állami foglalkoztatási szerv által folyósított rendszeres pénzbeli ellátások (foglalkoztatást helyettesítő támogatás, álláskeresési járadék, ápolási díj, időskorúak járadéka)

7. Egyéb jövedelem – ösztöndíj, tartásdíj, értékpapírból származó jövedelem, kis összegű kifizetések.

8. Minden egyéb jövedelem

2015. szept. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Igen, érvénybe lépett, de az önkormányzati ovikban, bölcsikben. Magánintézményekben nincs ingyen a kaja.
2015. szept. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!