Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem alszik az oviban! Mit...

Nem alszik az oviban! Mit tehetnék? /4 éves/

Figyelt kérdés

Jól érzi magát az oviban, minden okés, csak elaludni nem tud. Itthon sem egyébként. Ami ugye azért baj, mert zavarja a többieket. Egy ideig elvan csendben, de aztán beszél egyfolytában. Most tőlem kérdik az óvónők, hogy mit csináljanak....


Minden nap elmondom neki és megbeszéjük, hogy az oviban ebéd után alvás van. Megértem, ha nem álmos és nem tud elaludni, akkor sincs semmi baj, csak legyen csendben. Plüsst és más játékokat is adtak neki, hogy elfoglalja magát, de nem tud csendben maradni és jár a szája folyamatosan.


Nálatok ezt hogy oldották meg? Nem hiszem, hogy csak az én gyerekem nem ilyen. És mit tudnék tenni, ha nem vagyok ott? Azontúl, hogy itthon megbeszélem vele. De látjátok mennyit ér. :S


2015. szept. 3. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Na többek között azért mondták nekem anno a bölcsis gondozók,hogy ameddig tudom "erőltessem" a délutáni alvást, mert rossz neki az oviban.


A mi ovinkban az ilyen gyerekeknek adnak papírt, rajzolhatnak, valamit játszatnak, de tényleg hang nélkül. Nyilván azt nem lehet elvárni,hogy feküdjön két órát csöndben.

2015. szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk nem kötelezö az alvás.

Szerintem a kötelezö alvás egy kínzás a legtöbb gyereknek nincs rá szüksége.


Nálunk akik alszanak azok elmennek mindig ugyan azzal az ovonénivel a tornaterembe aludni. Ott szépen meg van ágyazva, be van sötétítve és halkan szól zene nekik.

A többieknek is csendes pihenö van. A terem ajtók becsukodnak, egy ovonö olvas, aki akar színezhet, de nem lehet kiabálni, rohangálni, hangoskodni, csak is csöndben tevékenykedni. Ez a kikapcsolódás elég sok nekik, és elég is.

2015. szept. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem ő az egyedüli. Én ilyen voltam, egyszer aludtam délután, nem akartak felkelteni a többiekkel, csak anya mikor jött értem.

Állandóan rámszóltak, hogy maradnék legalább csendben de én nagyon unatkoztam, utáltam az alvás időt is.

Nem tudtak mit csinálni. Nem akartam feküdni. És azóta sem tudok napközben aludni, akkor sem, ha éjszaka alig alszom.

2015. szept. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem aludtam az oviban, egyszerűen nem tudtam. Csendesen bámultam a plafont, majd amikor az óvónők ezt megunták, kihívtak magukhoz segíteni. Rajtam kívül másik két gyerek is volt, akik nem tudtak aludni. Segítettünk zsebkendőt, szalvétát és wc papírt hajtogatni, majd kiszámolva a megfelelő tárolókba tettük ezeket. Csendben lefoglalt minket, amíg a többiek aludtak. Kérdezd meg, hátha tudnak valami hasonlót kitalálni neki.
2015. szept. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtam megoldani. 4 gyerekem van, 2 aludt, 2 nem.

A legkisebb nem aludt, ő 1,5 évesen leszokott a délutáni alvásról. (Este cserében 8-kor bedőlt az ágyba). náluk az oviban matricát osztogattak annak, aki aludt/csendben volt, ő mindig kapott, most, 12 évesen mesélte, hogy neki ez motiváció volt. Aludni nem tudott, de csendben elvolt néhány plüssel.

A legnagyobbam egyszer aludt az oviban, óvónő rémülten mondta, hogy "anyuka, lehet, hogy Danika beteg lesz. tessék elképzelni, aludt.". Na, ez egyszer volt a 3 év alatt.

2015. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! De jó, hogy írtatok! Ez megnyugtató, hogy tényleg nem csak az enyém gyerek ilyen. Ezt a matricát megemlítem az óvónőknek! Köszi!
2015. szept. 4. 08:48
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én lányom se alszik (mindig) 4 évesen az oviban. Sőt, ő a bölcsiben sem aludt már a vége felé.

Itthon én ragaszkodom hozzá, hogy pihenjen. Van egy húga is, aki most kezdte a bölcsit. Ő is alszik még délután.

Sőt...én önző módon imádom ezt a délután 2, max. 3 órát a gyerekek nélkül. Ilyenkor én is/ mi is alszom/szunk.

Amíg tehetem, megteszem, hogy lerakom őket.


Egyébként meg az óvónőknek kellene tenniük valamit azért, hogy csendben maradjon.

Te a m.helyedről nem fogod megváltani a világot.

Nálunk is mindig csak annyit mondanak, hogy aludt vagy sem. Sosem mondták még, hogy "anyuka, csináljon valamit, mert nem alszik".

2015. szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!