Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodával kapcsolatban: mi a...

Óvodával kapcsolatban: mi a véleményetek arról, hogy mindig ugyanaz a néhány szülő teszi oda magát?

Figyelt kérdés
Nem kötelező, de van lehetőség vinni be a gyerekeknek pl.gyümölcsöt. Ha mindenki 1 hónapba 1szer vinne, minden nap kapnának a gyerekek az ebéd mellé. Minden rajzeszközt biztosít az ovi, egy csomag írólapot kértek. Ez is közfelháborodást váltott ki. Mi vittünk, és egy páran a szülők közül, de azoknak a gyerekei is rajzolnak rá nyilván, akik nem viszik be, ahogyan azok is esznek a gyümölcsből akik soha nem visznek. Nem sajnálom a gyerekektől, de tényleg megerőltető 500-1000 Ft egy alkalommal gyümölcsre? Tényleg nem lehet a napi doboz cigi árán gyümölcsöt venni? És ami nem kerül pénzbe, az hogy eljöjjön szülőire, hogy ott legyen a társadalmi munkán udvart rendezni, a csoportot szépíteni, varrja ő is a jelmezt amikor készülünk valamire az is csak mindig ugyanannak a néhány embernek fontos? Nálatok is így van? Segítetek megérteni a helyzetet?
2015. szept. 9. 07:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nos nálunk a gyümölccsel nincs gond, mert az az étkeztetés része. Ezt nem is értem miért nektek kell vinni (persze van egészségnap amikor ezekkel dolgoznak a kicsik és akkor a szülőknek kell bevinni, de a mindennapokra nem). Ugyanis nálunk úgy néz ki, hogy 8-kor már kinn van 2 féle gyümi a gyerekeknek ezt eszegetik délig, persze közben reggeli is van. Majd ebédelnek, amihez szintén van gyümi, vagy ha épp olyan kaja van akkor uzsira kapják a gyümölcsöt.

Nálunk a fénymásoló papírral (erre rajzolnak), nincs probléma, év elején kértek mindenkitől 1-et, ha majd esetleg elfogy valamikor szólni fognak, de nem jellemző :), ill. színes ceruza amit vinni kell nekünk. Meg persze havi 1x wcpapír (mivel így tudjuk, hogy mindenki normális minőségűt visz az ovi meg ugye azt nem tudna rendelni), és papír zsepi, de ezt mindenki viszi.

Úgyhogy igazából nálatok már az alapot sem értem, mert főleg most az előírások miatt a gyümit az ovinak kellene biztosítani.

2015. szept. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
51%

nálunk teljesen jó a kis közösség. mondjuk buda egyik nívósabb részén lakunk, tehát nagyon szegény gyerkőc nincs a csoportban. viszont nagyon sokat dolgozó szülők vannak.

pont ezért mindig az a 3 anyuka megy a napközben programokra, akik otthon vannak gyeden/gyesen a kistesóval, ennek is mindenki örül :)

mi megszavaztuk, hogy a gyümölcsöt névsorban vigyük, az óvónők kiírják adott héten kik a sorosak (idén már hetente 3-an visznek), ha valaki elfelejti akkor visz másnap... :)

közös jelmezt nem készítünk, tényleg nincs erre időnk, a legtöbben 5kor érünk a gyerekért. eszközökre szintén pénzt adunk a dadusnak és ő megveszi abból ami kell, majd kitűzi a faliújságra a számlával együtt a listát, ha marad akkor megy a csoportpénzbe

2015. szept. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%

Tuti, én is le leszek pontozva, de én meg a "magadfajtát" nem értem, kedves kérdező!

Miért kell bármiféle szokást ráerőltetni a szülőre? Nem beszélve arról, hogy mi is nagyon sokat dolgozunk, örülök, ha 5-re beesünk szegény gyerekért.

És az felháborító számomra, hogy te "ránézésre" megmondod, miért nem tud szánni egy szülő gyümölcsre 500-1000 forintot. Mégis, honnan tudod, hogyan élnek? És egyáltalán honnan tudod, hogy ki vitt gyümölcsöt??? Mint valami licit, vagy nem is tudom, versenyeztek, hogy ki támogatja többel az ovit?

Én örülök, ha a faliújságot végigfutom, ha délután beesek a gyerekért, óvónővel már szinte nem is találkozok.

A férjem viszi reggel, de akkor meg szinte káosz van, csak néha adódik alkalom pár mondatot váltani, de akkor sem a közösségi események a téma, hanem a gyermekünk konkrét dolgai.

És a szülői: bizony én mindent megtettem, hogy eljussak szülőire, pedig 20 km-re dolgozom az ovitól. Apuka is kéredzkedett a munkahelyéről, hogy el tudja hozni a gyereket, hiszen a szülőire nem vihetem. Én is elkéredzkedtem, de forgalomkorlátozásba futottam bele az úton, így fél óra késéssel érkeztem. Pedig időben elindultam, és pont azt a félórát vártam vesztegelve az úton, mert lezárták. Csak a lényegről maradtam le, még tudtam pár szót beszélni az óvónőkkel a gyerekről, és ennyi. De hogy én még menjek jelmezt varrni és udvart rendezni??? És mégis mikor? Így is fél 6 mire általában hazakeveredünk. És ott van a háztartás, a nagy kert (szőlőt szoktam bevinni, mert az terem most), de én ezért külön piacra/boltba nem fogok menni, mert az oviba vinni kell valamit.

És fizetjük a havi csoportpénzt is, pont ezért, hogy ne kelljen extrán vinni a dolgokat.

Nálunk mondjuk megértőek, és rugalmasak, tisztasági csomag is csak év elején van, a többit a csoportpénzből veszik.


Nos, amit ki akartam hozni ebből, és válaszolok a kérdésedre: nem kell ismeretlenül bárkit is megítélni, főleg nem a viselkedését egy óvodai közösségben. Minden ember más és más, el kellene ezt fogadni. Mindenki máshogy él, mások a javai, így kérlek, ne ítélj meg senkit!

2015. szept. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
82%

Én is kifejezetten utálom az olyan szülőket, akik állandóan "odateszik" magukat. Nem tudnak 1 hete úgy a fenekükön ülni, hogy ne akarjanak pénzt szedni valamire, természetesen a havi csoportpénzen felül!


Sosem havi pár száz forintról van szó! Főleg, ahol több gyerek is van. Több ezerről! Szerencsés vagy, ha neked ez jelen pillanatban nem okoz gondot, de kerülhetsz még olyan helyzetbe,hogy inkább magatokra költöd a pénzt, és nem az ovira.


Tőlünk kiscsoportban 10 ezer forint értékben kértek be rajzeszközöket! Még a márkát is megszabták.

Havonta 2x jutott ránk a gyümölcsnap, emellett fizettem a csoportpénzt, bevittem a "nem a leggagyibb" tisztasági felszerelést, kifizettem a plusz ezreseket az új lábtörlőre, szőnyegre, függönyökre, új magnóra, LEGÓRA(!!!), az ékszerteknős terráriumába vízforgatóra,erre-arra-amarra! Ezen felül rendezzek kertet (van kertész,aki ezért pénzt kap), fessem le a kerítést (persze miután beleadtam a festék árába), vigyek elültethető virágokat, fessem le a padokat, fessük ki a csoportszobát. Ha ünnep van, vigyek 2 tálca BOLTI sütit számlával, gyümölcsöt számlával, és több doboz üdítőt számlával. A süti lehetőleg ne csokis legyen, mert a KONYHÁS NÉNIK már unják!!!!!

Ezek után természetesen ajándékozzuk meg közösen az óvónéniket névnapra,szülinapra, karácsonyra, pedagógus napra és év végén.


Ne hari, de nekem ingem-gatyám ráment az ovira.

Jelmezt varrni? Bocs, nem tudok. Nincs se varrógépem, se anyagom, se semmim.

Nincs időm az egészségnapra 6 tucat biomuffint sütni, amit aztán vehetek meg saját magamtól, hogy az ovi kasszát támogassam.


Ja,meg ugye adjak pénzt a télapó csomagra, húsvéti csomagra, karácsonyi kifestőre.

Mindezt, mint mondtam a csoportpénzen felül.

A nagy túrót.


Már iskolások a gyerekeim. Itt nyáron parkettázni kellett, most a wc-t akarják felújíttatni a szülőkkel, pénzt KÖVETELNEK a számítástechnikai eszközök fejlesztésére (a gyerekem 3 év múlva fog számítástechnikát tanulni), adjak pénzt a terem kifestésére, új szekrényekre. Természetesen az osztálypénzen felül.


A szülőiken mindig ott vagyok, bár van olyan felnőtt, aki nem 8-4-ig dolgozik a suli/ovi mellett, és nem mindenhol veszik jó néven,ha korábban kell eljönni.

Nem mindenhol van segítség a gyerekek körül, sőt, vannak egyedülálló szülők is.


Soha nem cigiztem, a hajam ingyen vágja a fodrász barátnőm, nem járok manikűröshöz. De ha van fölös 10 ezrem,inkább színházba megyek a gyerekeimmel,minthogy a tanárnéniknek vegyek kultúrautalványt. Én már csak ilyen szemét szülő vagyok.

Halkan jegyzem meg,hogy a gyerekeimnek 8 (!!!) tanáruk volt elsőben,nem kettő.

2015. szept. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Pesten hasonló volt a helyzet a mi ovinkban is, mint amiről a 14-es írt. Volt néhány jómódú, unatkozó anyuka, állandóan ötleteltek, mindig volt fizetnivaló, mindig akadt társadalmi munka, és ha nem mentél, kaptad a lenéző megjegyzéseket. Nálam az verte ki a biztosítékot, amikor bevezették a kötelező cukrászdai tortát születésnapra.

Vidékre költöztünk. Itt ceruzapénzt szednek, jó minőséget vesznek nagy tételben, kedvezményesen. 600 Ft-ot nagyon megér, hogy nem kerül be a minőségen aluli tescós az oviba. Tisztasági csomag ugyanez, 1000 forintot kell éves szinten beadni, és nincs vita, hogy ki visz recsegőset, meg ki visz triplavastag, illatosítottat. Ebből megy a WC papír, a fogkrém, a papírzsepi.

A csoportpénz évi 2000 pénz, ebből megy a Karácsony, Télapó. És van még évi 400 Ft, amiből alkalomra egy-egy virágcsokorra jut az óvó néniknek. Ez éves szinten 4000 forint gyerekenként. Pluszban 50 rajzlap.

Nagyon ritkán kerül ki kérés a faliújságra. Akkor is inkább apróságok, pl. kartondoboz, WC papír guriga, textildarabok, termények.

Egy nagy megmozdulás van, az ovis bál, az itt gyűjtött pénzből lesznek udvari és benti játékok. Na, ilyenkor össze is fognak a szülők. Pl. ki van írva, hogy mi kell a vacsorához (bográcsban főzik), és be lehet írni, hogy én mondjuk viszek fél kiló pirospaprikát, neked meg van egy zsák fölös krumplid, Katika meg édeset, Jucika meg sósat süt. Még a tombolatárgyak is összejönnek így.

De ha valaki csóró, vagy akár érdektelen, az nem ad bele semmit és kész, a kutya nem törődik vele, mert elenyésző. Ugyanis mivel nincs állandó kunyizás, a legtöbb szülő ez alkalommal odateszi magát.

Szerintem ez az ovi jól csinálja. Felfogták, hogy lehet, hogy mondjuk 2000 forint nem nagy pénz, de ha van 3 gyerek, az már 6000, meg hogy sok-sok kétezerre van itt-ott szükség minden hónapban.

Ami még érdekes, hogy semmivel sem elmaradottabb, vagy rosszabb az ovi a pesti puccosnál.

Ja, gyümölcsöt nem kérnek, azt a helyi gazdák szokták adományozni egész évben, cserében tiszteletjegyet kapnak a bálra, ahol a nyitóbeszédben köszönetet mondanak nekik.

2015. szept. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
87%

Mondjuk ez attól is függ mit jelent "odatennie" magát?

Fizetek havi 1000 Ft csoportpénzt +eszköz pénz,viszek gyümölcsöt önszorgalomból is (annyi van,hogy ránk rohadna) ha van valami ovis ünnepség,rendezvény és kell,akkor viszek be nasit,üdítőt,gyerekem szülinapjára tortát,vagy a kertbe virágot.Tehát ilyen szempontból oda teszem magam,de csoportot rendezni meg kertet szépíteni na arra nincs időm,vagy ha igen korlátozottan,de mondjuk nem is tartom normálisnak aki 2 hét szabit arra vesz ki,hogy az óvódában dolgozzon,

2015. szept. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
58%
Nem háborít fel, mert megszoktam, sőt megkockáztatom, az én szuverén döntésem, hogy azok közé állok, akik kiveszik a részüket. Ha azt akarom hogy legyen filctoll az óvodában, akkor rá kell szánnom a pénzt és be kell vinnem, mert ez a nagy magyar valóság. Na az viszont már sokkal jobban zavar, hogy össztársadalmi szinten is a fejős tehenek / igás barmok közé tartozom, pláne hogy a mi fajtánk a kisebbség.
2015. szept. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!