Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek sem kell aggódnom...

Szerintetek sem kell aggódnom a gyermekeim beszédfejlődését illetően? Nálunk ovi-bölcsi van vegyes csoporttal, így 2 és 4 éves gyermekem is érintett. Az óvodavezetés 8 órás dajkaként egy raccsoló alkalmazottat kíván a csoportban elhelyezni.

Figyelt kérdés

A nagyobbik komoly beszédhibával küzd,már logopédushoz hordom, a kicsi gyakorlatilag ott tanul beszélni. Hangot adtam nemtetszésemnek. A vezetőség válasza: "Láttam én már raccsoló óvónőt is..." Ezt nehezem tudom elhinni.

A raccsolást tudtommal a raccsoló környezet is eredményezheti.

Tényleg alaptalan az aggodalmam?



2015. szept. 10. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem alaptalan, de nem a dadus fog velük foglalkozni sokat, hanem az óvónők akik feltehetően nem beszédhibások.
2015. szept. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én el tudom hinni, nálunk általános iskolában raccsoló nyelvtanárunk volt.

Szerintem kérdezz rá a logopédusnál, hogy neki mint szakembernek mi a véleménye erről.

2015. szept. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy az óvodapedagógus szaknál alkalmassági vizsga van, ahol szűrik a súlyos beszédhibásokat, nyilván nem véletlenül.

De nem csak a dajka foglalkozik velük, illetve otthon is látja a helyes hangképzést. Elvileg emiatt nem szükségszerűen lesz beszédhibás a gyerek.

2015. szept. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De a dajka csak egy dajka, nem ő fogja fejleszteni a gyerekedet, hanem az óvónő. A dajka majd a feneként fogja kitörölni és remélhetőleg közben kedves lesz hozzá és beszélni fog hozzá, ha raccsol ha nem.

Majd az oviban úgyis lesz kötelező logopédiai foglalkozás, és majd ott szépen megtanulják képezni a hangokat a gyerekeid.

Én ezt egyáltalán nem találom problémának, hogy raccsol valaki.

Nálunk kb az összes daduska 8 általánost végzett nénik, istenadta jó teremtések, igazi tündérek, de némelyik olyan tájszólással bír és olyan rosszul ragoznak, de ettől még szeretjük őket és a gyerekeimmel gyönyörűen bánnak és egyik gyerekem sem tanult el tőlük semmi rossz beszédet, vagy hangot vagy bármit.

2015. szept. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!