Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Aki az első héten nem sír...

Kitti85 kérdése:

Aki az első héten nem sír később biztosan fog? Mennyire igaz ez? Ki mit tapasztalt?

Figyelt kérdés
1 hete jár oviba a fiam, októberben lesz 4 éves. Van egy 2 éves öccse azért is akartam még itthon tartani és jól érezte magát. Én imádok játszani, legyen szó legózásról, rajzolásról, gyurmázásról, autózásról és kint a játszón is velük vagyok aktívan. Az ovis fiam elég anyàs nem is igazán hagytam még senkire nem is nagyon tudtam volna. Egy hete van oviban ebéd után hozom el nem is lesz ottalvós. Itthon ebédel újra, elaltatom az öcsit és általában legozunk, rajzolunk. Eddig nem sírt az ovi miatt. Néha felhozza hogy nem akar menni de aztán kitaláltam hogy a kedvenc teherautója megy érte és ennek nagyon örült. Szóval a kérdésem az hogy ha az első hét sírás nélkül telt tényleg később fog robbani? Mik a tapasztalatok? Előre is köszönöm!
2015. szept. 11. 14:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 2 évesen kezdte a csanát. Az első 2 hétben ment, mint a kisangyal, semmi gond nem volt, aztán a 3. héten, hétfőn reggel ordított, mintha nyúznák. Ez ment azon a héten, aztán a 4. héttől újra semmi gond nincs. Már több, mint 2 éve jár, azóta csak elvétve van sírás )rosszul kelt stb.) Szóval biztosan van, aki sosem sír, de a gondozók is azt mondták, hogy a többségnél azért eljön a sírós időszak.
2015. szept. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Azt szokták mondani, aki az első hetekben nem sír, az lehet, hogy később fog, mikor elmúlik az újdonság varázsa.

A lányom 2 hete kezdte a kiscsoportot, soha nem sírt, az első naptól örömmel ment, bár ő is csak 4 óra hosszat van ott, ebéd után hazahozom.

Mai napig szereti, remélem ez így is marad, nem látom semmi jelét rajta, hogy ne szeretne odajárni.

2015. szept. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat, több mint 1 éve jár, nem 2 éve.
2015. szept. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Ez hülyeség,már bocs.
2015. szept. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Ezt kinek írtad, Utolsó?
2015. szept. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
enyém most kezdte a 4. évet az oviban. nem sírt soha, pedig 2. naptól bentalvós. néha elfárad már és akkor mondogatja, hogy itthon szeretne maradni, de kihúzzuk hétvégéig és hétfőn újult erővel megy. mondjuk én már ovi előtt dolgoztam, összevissza volt a gyerek rokonoknál, ismerősöknél, szóval neki is megváltás volt, hogy végre rendszer van körülötte, na meg gyerektársaság, biztos ez is segített neki :)
2015. szept. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

5.-nek.


A kérdezőnek írtam,hogy hülyeség a felvetése.

2015. szept. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja, értem. Mint írtam van kivétel, de azért nagyrészt úgy van, ahogy írta, tehát azért nem teljesen hülyeség szerintem. 5-ös vagyok.
2015. szept. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Nekünk az első szülőin mondta az óvónő, meg mindenütt ezt olvasni, hogy az a normális, ha sír az elején a gyerek, vagy ha nem rögtön, akkor pár hét múlva.

Ha nem sír, az a baj, kötődési zavar stb. lehet a háttérben.

de én ezt nem tartom teljesen mérvadónak.

Ismerem a lányom, tudom, hogy jó a kapcsolatunk, szeretjük egymást.

Nem fogom amiatt stresszelni magam, hogy jaj nem sírt a beszoktatáskor, biztosan nem szeret, mert a szakemberek szerint sírnia kell :)

2015. szept. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Persze, szerintem sem jelenti a kötődés hiányát. Ritka, de van olyan gyerek, aki ennyire könnyen szakad el. Nincs ezzel sem semmi baj.
2015. szept. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!