Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Reggeli sírás az oviban. De...

Reggeli sírás az oviban. De nem a szokásos. Valaki tapasztalt már ilyet?

Figyelt kérdés
Kisfiam most kezdte az ovit, az első héten túl rendben ment minden, nyavalygott hogy menjünk már az oviba, siessünk már. Ott is aludt, aztán hétfőn mondták az óvónénik hogy pityergett egy kicsit, majd 2 napot itthon volt (jött a foga, hasmenés), csütörtökön bevittem, délután úgy fogadtak hogy az egész napot végig bőgte, de olyan szinten hogy kihányta az ebédet is. Péntek reggel szintén vidáman indult az oviba, aztán amikor beért a terembe elpityeregte magát. 20 percig nyugtattam, majd egy kis trükkel el is köszönt tőlem, eljöttem. Nem hagyott nyugodni a dolog, másfél óra múlva vissza sétáltam az ovihoz. Mivel láttam az ablakból hogy sír, így bementem. Kiderült hogy azóta sírt amióta ott hagytam. Könyörgöm valaki adjon tanácsot, mert én ilyen gyereket még nem láttam. Minden gyerek csak az első 10 percben sír, aztán megnyugszanak. Az én fiam ķépes hányásig sírni magát ezek szerint, egész nap. Az óvónő is elmondta hogy makacs gyerek, nem igazán szereti betartani az óvódai "rendet". Majd nagy nehezen kiszedtem a fiamból itthon hogy az óvónő sarokba állította. Az ok az nem volt világos de én ezt nem tartom helyén valónak. Kiabálnak azért is velük ha alvásnál felemelik a fejüket. Az óvónőkkel baj van, erre már fény derült. De mit tegyünk ha ők nem segítenek a beszokásban csak hátráltatnak? Nem hagyhatom ott a fiamat ha egész álló nap bőg..
2015. szept. 13. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel mar nem jol kezdődött az óvoda mibel az óvónővel van a problema nem is fogja megszeretni.

Gondolj bele gyerekfejjel beszolasnal mar kiabálnak vele sarokba állítják,gyerekben csak félelmet keltet az óvónő.

Mar azt sem értem meg ha annyira sir hog hany miert nen erteseitettek?miert hadjak szegeny gyereket bömbölni?megvigasztalni sem próbálják?játék a bevoni?inkabb legyen az ablakba es had sírjon?

Válts óvodát ha megteheted....de ezzek kérdéseket!

Gyerektől es kerdezges melyk ovonenit szereti ott?melyket nem? Es miert? Gyerek elfogja mondtani osszinten.

2015. szept. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocsi hülyén javít a telóm....a kérdéseket tedd fel az óvónőnek is miert hadjat ablakba aljon tobb órán at es sírjon?Nehogy mar annyi játékkal nem lehet megvigasztalni egy gyereket.?

Amikor hányásig sirt miert nem ertesitetek teged? Egesz napon at hagyták had bomboljon?

Na ezert nem szereti a gyerek az ovit,mert maga az óvónőkel van a problema!

Válts ovit ha van ra lehetőséged!

2015. szept. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy kérdezgetjük a fiunkat, néha mond is információkat, de mindent harapófogóval kell belőle kihúzni. Arra viszont egyszer sem válaszolt még hogy mi a baj az óvónénijével. Egyiket sem szereti, viszont a dadust igen. Ez már elmond valamit.. A másik hogy szerintem szarnak rájuk az oviban,már bocsának a kifejezésért.. egyik reggel amikor vittem be, láttam hogy egy kislány a terem közepén már már hisztérikusan sírt és a kutya nem foglalkozott vele. Ez baromira dühít.
2015. szept. 13. 18:06
 4/7 anonim ***** válasza:

De sajnalom es nem tudod mas oviba íratni??

"szarnak a gyerekekre"a gyerek persze hogy utal oda jarni.

Mas szulokel nem beszelgetel esetleg mas családban is van ilyen problema?

Esetleg az óvoda vezetőjével ha beszelnel?el panaszolnad magad mas szülővel aki pont ebben a problémával áll szemben?

Mert az óvónő dolgozni van ott es nem a kiskegyedet olvasgatni.

Pffuuu de igesit az ilyen óvónő!!

2015. szept. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha most kezdte akkor kéne egy kis beszoktatás szerintem. vannak gyerekek akinél működik az, hogy otthagyja anya és majd délután érte megy. enyém is ilyen egyébként, de vannak gyerekek akik nehezen válnak el, nekik meg a fokozatosság kell. ha tied is ilyen típus akkor nagyon ijesztő lehet neki, hogy egész nap egy idegen környezetben van. szerintem kezdjétek előlről és menj érte ebéd után pár napig-hétig, míg beilleszkedik és felveszi a ritmust.

büntetni kell, ez tény, 2 óvónő van és 30 gyerek (nem tudom mennyi nálatok). muszáj fegyelmet tartani, ehhez büntetni is kell ha nem értik, nálunk a jelük alá küldik ki őket 2 percre, vagy kiveszik a játékól és a sarokban állnak 2 percet. nálunk szuper óvónők vannak, már 4. éve jár a gyerekem, nagyon ritkán van büntiben (talán ha 5x volt), de így is azt gondolom, hogy ez belefér. mondjuk lehet nem beszoktatásnál kell elkezdeni, de neked is muszáj lenne kommunikálni. meg kell kérdezni az óvónőt, hogy miért, mit csinált és mivel tudod segíteni, hogy jobban megértse a szabályokat.


arra, hogy carnak a gyerekekre sajnos nem tudom mi a megoldás, remélem nem ilyen rossz a helyzet nálatok

2015. szept. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a válaszokat. De valóban az óvónővel van baj, ha nem tudja elterelni a figyelmét és megnyugtatni a gyereket. Az enyém tavaly járt csanába, de nem aludt ott, nem akart, így nem is erőltettük, most kezdte az ovi, első nap ott aludt. Reggelikor már elküldött az ovónő, hogy mivel jól elvan ne üljek ott, ha gond van majd szól. Mentem délben érte, mert hát első nap, óvónő kijött, hogy hát a fiam már megágyazott magának (mivel a többiek is) és már várják a mesét, úgyhogy hagyjam, majd jöjjek vissza délután. Hát ezt nem gondoltuk volna, mert a csanába semmiképp nem akart alud, mikor próbáltuk annyira sírt, hogy hívtak inkább vigyem haza (aranyos volt az óvónéni, de voltak kivételezett, amit ugye a gyerek megérez). Itt meg hipp hopp, igaz tényleg egy szuper óvónőt kapott, míg az első nap benn voltam, addig is volt, 2-3 gyerek aki ilyen hisztisen sírt, hogy apa/anya otthagyta, de kb 5 perc és minden rendben volt. Ha tudtok inkább váltsatok óvódát, a gyerek szempontjából lenne a legjobb.
2015. szept. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A fiam 2 hete itthon van, olyan beteg. De már keresem neki az új ovit. Tegnap volt egy szülői értekezlet, úgy össze vitáztam az óvónővel hogy csapot papot ott hagyva, eljöttem.
2015. szept. 25. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!